Strážce boleslavského mystéria

V pořadí již osmý detektivní román oblíbeného autora se opět odehrává v době českého krále Přemysla Otakara II. Na počátku je vypálení vladyckého dvorce v Tajné. Ale to, co se zdálo jako loupežné přepadení, tají podivné tajemství, jehož kořeny sahají až k počátkům přemyslovského rodu a ke knížeti svatému Václavovi. A tak je Oldřich z Chlumu i se svým panošem Otou vtažen do děsivého víru násilí, pronásledování a vražd. Jen díky své odvaze, rytířskému umění a moudrosti se jim podaří záhadné klubko rozplést. Odhalí, co se tají v poznámkách kronikáře Kosmy, najdou kryptu zasvěcených, rozluští smysl posvátného kryptogramu a nakonec zlomí moc tajemného bratrstva. Jenže tím případ nekončí, protože se do celé věci vloží český král......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8900/strazce-boleslavskeho-mysteria-8900.jpg 4.5444

Kniha Strážce boleslavského mystéria

PREBURDA

Osmá v pořadí ... příběh v této knize obrovské spletité klubko, které, abych rozpletla, jsem četla pozorněji, a dokázala se orientovat v bezpočet jmen a hlavně Ludmil. Příběh komlikovaný, Oldřich z Chlumu stále neuváženě "trajdal" v převlecích...... a konec knihy rychle ukončen, i když vtipně.... jen nějak nevyšlo najevo, v závěru knihy, jak se Ota dostal s pravou Ludmilou na povrch ze spáleniště........... až najednou už byla za hranicemi i s Věnkem. :o))
No nevadí, ale opět pěkné čtení, nu uvidím co bude dále.

markoj

Asi nejlepší a nejnapínavější z historických detektivek, které jsem zatím četla či poslouchala... Zajímavý námět, propracovaný, chytlavý, moc dobrý.

jockel

Čtivá knížka. Pořád se něco děje, ale nic, co by mě nadchlo.

willy9203

Celý příběh byl náramně napínavý, dobře vymyšlený, přiměřeně komplikovaný. Jen finále mi trochu nesedlo, ale to bude spíše můj problém.

Anette99
18.10.2020

Na doporučení. A líbilo se mi to. Zároveň to pro mě ale bylo spíš takové oddechové čtení oproti knihám, které čtu normálně. Nechybělo napětí ani humor, také se mi líbí historické prostředí. Oldřichovi jsem fandila, je chytrý a sympatický. Ale nejlepší byl asi Ota :D Rozhodně někdy sáhnu po další knížce ze série. A překvapilo mě, že se sv. Václavem to mohlo být trochu jinak, než nás učili.

Hotovson
08.10.2020

Jeden z nejlepších dílů s Oldřichem z Chlumu, co jsem čet. Nepamatuju se, že by v některym jinym dílu šlo Oldřichovi tolik o život, jako teď, když po něm šlo Bratrstvo, potom jedna z Ludmil a na konci měl na mále před samotným králem Přemyslem. Zamotávalo se to teda pekelně, i když v Ludmilách jsem se docela vyznal, spíš jsem se děsil toho, aby Oldřich nejel navštívit těch zbylejch několik dvorců Tajná. Nakonec všechno vyřešil naprosto brilantně.

Dada077
23.08.2020

Zatiaľ najzamotanejší príbeh zo všetkých Vondruškových, ktoré som doteraz prečítala. Začal celkom nenápadne, jednou zachránenou pannou Ľudmilou a nenápadne aj vtiahol Oldřicha z Chlumu do jej ďalšej ochrany a pátrania po vrahoch jej otca. Potom sa zrazu začali Ľudmily množiť, rovnako aj nepriatelia, idúci Oldřichovi po krku, kamkoľvek sa pohol. Keď sa mu najväčšia záštita, hlavný boss Přemysl začal vyhrážať katom a ešte aj vlastná žena ho cepovala za to, že jej neskladá vlastné originálne komplimenty, normálne mi ho bolo ľúto. Pri tejto časti sa mi prvý raz zdalo, že prvá polovica knihy je príliš rozťahaná a keby bola celá napísaná takým tempom a tak dobre, ako posledných päť kapitol, nebolo by jej čo vytknúť.
Občasný humor a ľahký erotický nádych ju však ako vždy osviežili a pozviechali. A ešte stále premýšľam, či panoš Ota náhodou neochorel vernosťou, lebo pekná ženská na neho doslova spadla a on ju iba sucho pobozkal.

eltondo
23.08.2020

Podle mne už ani neexistuje větší sousto, než jaké musel Oldřich z Chlumu skousnout v tomto příběhu. Nebezpečí ze všech stran.