Strážce boleslavského mystéria

V pořadí již osmý detektivní román oblíbeného autora se opět odehrává v době českého krále Přemysla Otakara II. Na počátku je vypálení vladyckého dvorce v Tajné. Ale to, co se zdálo jako loupežné přepadení, tají podivné tajemství, jehož kořeny sahají až k počátkům přemyslovského rodu a ke knížeti svatému Václavovi. A tak je Oldřich z Chlumu i se svým panošem Otou vtažen do děsivého víru násilí, pronásledování a vražd. Jen díky své odvaze, rytířskému umění a moudrosti se jim podaří záhadné klubko rozplést. Odhalí, co se tají v poznámkách kronikáře Kosmy, najdou kryptu zasvěcených, rozluští smysl posvátného kryptogramu a nakonec zlomí moc tajemného bratrstva. Jenže tím případ nekončí, protože se do celé věci vloží český král......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/8900/strazce-boleslavskeho-mysteria-8900.jpg 4.5339

Hříšní lidé Království českého (8.)

Detektivky, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Strážce boleslavského mystéria

Anasa

Opět záhada, napínavé, tentokrát se mi děj i postavy zdály přehledné. Hvězdičku ubírám za opakované výrazy, u Vondrušky už klišé - Oldřichovi každý říká, jak je tvrdohlavý, každé ženě se lichotí tím, že jí to sluší nebo neobyčejně sluší a místo jmen jsou to hnědovlásky, plavovlásky, apod. Škoda.

oolinkaa

Opět skvělý příběh s Oldřichem.. jen mi přijde, že když se více do děje vměšuje Ota, je to zábavnější

omgjako

Nečekala jsem, že mě to bude tak bavit :)

Carmen13

Velmi zajímavý a poněkud netypický příběh, nicméně se musím přiznat, že jsem nějak nepochopila, proč vlastně vůbec došlo k prvotnímu útoku na Tajnou. Budu si to muset ještě jednou v klidu srovnat v hlavě...dám si číši vína v klidu si ještě jednou srovnám všechna fakta:-) Ale stejně byly nejlepší pasáže, kde urozený pan Oldřich vystupuje v přestrojení:-)

hs777
29.10.2018

Hezká konspirační teorie o původu svatého Václava. Oldřich z Chlumu se ale před ničím nezastaví, a to ani když na druhé straně stojí sám král. Jenom z těch mnoha Ludmil se mu trochu zamotala hlava. Příjemně napínavá a přitom odpočinková četba.

Miloš333
18.09.2018

Pro mě první setkání s tvorbou opěvovaného pana Vondrušky, leč hluboké zklamání.
Prvoplánový příběh, spíše šaráda než historický román.
Ale chápu, že na nálepky a kulisy á la Přemyslovci, středověk, naše národní historie apod. se mnozí čtenáři nechají nachytat.
Ale dobré jako oddech na prázdniny.

Pavelpi
18.08.2018

Příběh,který jsem dočetl ukazuje další případ Oldřicha z Chlumu,který se zde přesvědčuje,že i přízeň krále je vrtkavá.Tajemno a záhady se točí okolo dokumentů kronikáře Kosmase a otázce jestli Václav a Boleslav byli bratři nebo ne.Celkem zajímavý námět od autora.Do samého konce jsem netušil,jak to dopadne a nakonec to dopadlo úplně jinak,než jsem předpokládal.

rozarada
17.06.2018

Již několikátá kniha, kterou jsem od pana Vondrušky četla, tahle měla zatím nejvíce propracovanou zápletku.Donutila mě najít si i několik historických faktů.