Spiknutí oběšenců

Spiknutí oběšenců https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458207/bmid_spiknuti-obesencu-b2e-458207.jpg 4 274 78

Na královských statcích poblíž městečka Benešova u Ploučnice zakládá panovník hrad Ostrý. Od počátku však stavbu provázejí potíže, a proto je dohledem pověřen Oldřich z Chlumu. Jenže dříve, než se může svých povinností ujmout, dojde v Benešově ke vzpouře, jejíž okolnosti jsou velice nejasné. Co je však podstatné, její aktéři, tři bratři a sestra, jsou z rozhodnutí královského rychtáře oběšeni. Ráno však těla na šibenici nejsou a rychtář je zavražděn. Podle svědectví jeho ženy spáchali tento mord právě ti čtyři oběšenci. Lidé mají strach a s královskými úřady nechce nikdo z nich mluvit. Proto do kraje vyráží v převleku panoš Ota, jehož cesta však neproběhne tak snadno, jak si Oldřich z Chlumu představoval. Zlo jako by se vršilo a mrtví přibývají…... celý text

raty
30.10.2021 3 z 5

Čtu sérii s Oldřichem z Chlumu pěkně postupně od prvního dílu a mám ji moc ráda. První rozčarování z tohoto dílu přišlo hned na začátku po informaci, že se odehrává asi rok po svatbě s Ludmilou. Nebaví mě návraty v čase. No, bohužel to nebyla jediná věc, která mi vadila. Chápu, že Oldřich nemůže vyšetřovat do sta let.
Jak jsem ale četla dál, nestačila jsem žasnout nad neskutečnou propleteností postav, motivů, hypotéz a náznaků. Jsem zklamaná. Vím, že už vyšel další díl. Zkusím tomu dát ještě šanci, ale tentokrát kniha moje očekávání nesplnila, škoda.

Turlogh
10.10.2021 4 z 5

Souhlasím s tím, že děj knihy je poněkud překombinovaný, navíc objevení ženských nindžů ve středověku v českých kotlinách zní krapet neuvěřitelně, jinak se ale kniha čte vcelku dobře... i když patří spíše ke slabším páně Vondruškovým románům v této sérii, řekl bych. Howgh.

Standa24
05.10.2021 4 z 5

Příběh se čte velmi dobře, ale závěr je až moc překombinovaný.

Alma-Nacida
28.09.2021 2 z 5

Oldřich je zas ten nejspravedlivější, Ota se skoro nešťastně zamiluje, Diviše pro změnu zraní, ale vlastně to nic není, intrikují úplně všichni a nakonec se to i všechno vyřeší, i když trochu násilně a složitě a autor ani neváhá nechat jednoho odsouzence mlčet, čímž se jeden mord tak docela neobjasní. Když od knihy čekáte jen trochu toho napětí, mírně pokleslou romantiku a to, že se děj aspoň otře o středověk, tak zklamáni nebudete. Jinak možná ano.

Ava365
27.09.2021 5 z 5

Ušlechtilý Oldřich z Chlumu a panoš Ota, který se tentokrát snad opravdu zamiloval:-). Další Vondruškova výborná historická detektivka.

baty
19.09.2021 5 z 5

Moc pěkná kniha. Pro mě to byla super oddechovka.

aktijnov
16.09.2021 3 z 5

Na můj vkus dost překombinované. Jsem docela zklamaná.

Lena79
13.09.2021 5 z 5

Knihy od pana Vondrušky mám ráda, odpočinu si u nich. Tato se mi zdála překombinovaná, příliš mnoho postav zapletených do zločinu (v dobrém i zlém) a té krve by se tam taky našlo dost. Myslím, že bych od autora našla lepší knihy, přesto jsem ráda, že jsem si tuto přečetla.

mcabr
04.09.2021 5 z 5

Opět moc pěkné čtení.

Sklíčko
29.08.2021 5 z 5

Tady, už snad, ani není co dodat...

Shardlake
26.08.2021 4 z 5

Opět čtivé odpočinkové čtení, kdy Oldřich z Chlumu pátrá po ztracených oběšencích a do toho odhaluje další neplánované vraždy i vysoce postavených pánů.

Milujivuniknih
24.08.2021 5 z 5

Kniha Spiknutí oběšenců byla pro mě první knihou od V. Vondrušky, kterou jsem četla a musím podotknout, že byla skvělá. Navíc z prostředí, které lehce znám. Děj byl poutavý a téměř do poslední chvíle jsem nevěděla, jaký bude konec. Rozhodně doporučuji. Zajímavé čtení a navíc se dozvíte i něco z historie.

peeetta
06.08.2021 4 z 5

Mnoho knih jsem od tohoto autora nečetla, ale vždy mě zaujmou. Děj má spád, od začátku není jasné, jak to skončí. Rozřešení je překvapivé.

gimli35
18.07.2021 5 z 5

4,5 *
První polovina jako by připomínala křížence Olomouckého bestiáře a Dračího náhrdelníku - dosti nepřehledný a roztříštěný příběh, mraky zrzavých postav a vlastně trochu málo děje. V druhé polovině se ovšem všechno řádně rozjelo tak, jak mám(e) u Vondrušky rád(i), a překvapivá pointa nechyběla - Spiknutí oběšenců dočtěte až do konce, zjistíte totiž, že název knihy je opravdu rafinovaně zvolený... ;)

jindrich7442
12.07.2021 4 z 5

Už tak preventivně ubírám jednu hvězdičku. Dlouho jsem si držel nadšení z celé série, ale v poslední době postrádám jakousi jiskru. Vím co od knih pana Vondrušky čekat, svou úroveň knih si stále drží, ale chybí mi tam takové to *lusknutí prstů*...

RogiS
11.07.2021 1 z 5

Tak nevím, knihu jsem, asi, četl, leč nijak mne nezaujala, takže jsem ji patrně neokomentoval a, na rozdíl od prvních knih páně Vondrušky nemám nějak touhu se k ní vracet.

Lumír23
03.07.2021 5 z 5

Klasicky povedené, moc se mi to líbilo, zase tam pan Vondruška dodal veškeré ingredience. Díky za to, doporučuji, je to radost číst.

13werka
28.06.2021 3 z 5

Souhlasí s cérkou i SSTknihy - příběhy mi přijdou oproti těm starším víc odbyté a konec takový uspěchaný, rychle "ustřižený". Takový průměr
A mimochodem - četl autor anotace tu knížku celou nebo ji jen prolistoval?

miša63
28.06.2021 5 z 5

Jako všechny historické detektivky Vlastimila Vondrušky je děj napínavý od začátku až do konce.

Anna69
27.06.2021 5 z 5

Mám velmi ráda styl pana V. Vondrušky, vždy zajímavý děj a zápletka. Zvítězí vždy zdravý rozum a právo.