Msta písecké panny

Msta písecké panny https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164973/bmid_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-msta-nVr-164973.jpg 4 516 93

S dvorem českého krále Přemysla II. Otakara odjíždí Oldřich z Chlumu v doprovodu svých pomocníků do Prácheňska, kde se má konat zasedání zemského soudu. Ale hned první noc, kdy dvůr do královského hradu v Písku dorazí, je zavražděn zemský sudí Benedikt. Český král zuří, protože zločin považuje za útok na svůj majestát. Proto pověří vyšetřováním Oldřicha z Chlumu a ten velice záhy odhalí pachatele a nechá ho zavřít. Váhá ovšem, jaký rozsudek králi navrhnout, protože rozumí důvodu, proč k vraždě došlo. Než se ale rozhodne, je stejným způsobem zavražděn další velmož a záhy další. Teprve teď začne být pátrání zamotané, a jak se záhy ukáže, i velice nebezpečné. Oldřichovi z Chlumu půjde opravdu o život, neboť ve hře je mnohem víc, než se na první pohled zdálo.... celý text

Daecius
17.04.2014 4 z 5

Opět jsem si knihu s chutí přečetl, opět mě bavila. Pan Vondruška už hodně popouští uzdu, Msta písecké panny je v mnoha směrech už totální pohádka. :-) Ale čte se to hezky, autor prostě ví co jeho čtenáři chtějí a tak jim to plnými hrstmi dává, nutno dodat, že se mu to daří naprosto dokonale. I přes fakt, že má kniha mnoho společných prvků s předchozími díly série, pořád ještě překvapivě nesklouzává ke stereotypu, pan Vondruška to prostě umí.

Leňouza
13.02.2014 5 z 5

Oldřich z Chlumu mě prostě baví a vždycky procestuje celou naši rodinu :-)

bibi.r
12.01.2014 4 z 5

Líbí se mi, že většina žen měla v té době jasnou představu o své hodnotě a za nic se nemusely omlouvat.
A Ota je samozřejmě nejlepší a milovaly bychom ho v každé době ;-).

Keddie
01.12.2013 5 z 5

Na každý Vondruškův román se těším a nikdy mne nezklame. I zde se hned na začátku objevila mrtvola a nezůstala osamocena. Kolem se vynořilo několik podezřelých, v kterých jsem se bohužel trochu ztratil. Ale již ke konci bylo jasné, kdo je vrah. Ale i konec románu stojí za přečtení. Je jen důkazem, že dokazování zločinu ve středověku probíhalo trochu odlišně ode dneška. Vřele doporučuji.

vincek1
19.10.2013 5 z 5

Další kniha od mého oblíbeného autora. Kdykoliv dostanu do ruky novou knihu p. Vondrušky tak jsem zvědavý jestli bude poutavá a "svižná" jako ty předchozí a nikdy jsem se ještě nezklamal. Je až s podivem jakou výřečností je autor obdařen a to je dobře, jen tak dál a houšť.

Dandulka
04.10.2013 5 z 5

Jak je vidět, lidé vraždí pro majetek odjakživa. Krásné čtení, vždycky se moc těším na další knížky a není tomu jinak ani v tuto chvíli.

LOR
14.09.2013 4 z 5

Zajímavá zápletka, příjemné odpočinkové čtivo na dva večery.

raty
11.09.2013 4 z 5

Žádné překvapení. Opět pěkné čtení. Kdo je vrah, mě napadlo až ke konci knihy. Ani panoše Otu pan Vondruška v tomto díle neoženil............

KikiZ
12.08.2013

Odlehčenější příběh, i když mordy tu samozřejmě jsou. Takové ideální čtení na léto. Navíc Ota ze Zástřizlí je moje oblíbená literární postava.

Macek58
28.07.2013 5 z 5

Ani tato kniha Vlastimila Vondrušky nesklamala.

Venezia
27.07.2013 5 z 5

Tak Otu nám už zviedla i princezná, i keď z ľavého boku. Raz si urobím čas a všetky "obete", ktoré Ota musel podstúpiť pri výkone svojho povolania, spočítam.

Zdenda20
19.07.2013 4 z 5

Tato kniha opět potvrzuje , že Vlastimil Vondruška to umí pěkně podat. Podle mého názoru není pravděpodobné, že by se pomocník
prokurátora potkal s Přemyslovnou a ještě by se zblížili, ale je to hezky napsaný a v podstatě jsem to tak i Otovi jako mužskýmu přál.
To je taková chlapská ješitnost a touha nic nevzdávat. I mrtvoul je tady dost a k tomu zhohavených. Při popisu co se dá kde najít a určit komu to patří je také zajímavá pointa. Najít prsten v trávě a část dýky v Otavě. No nevím asi vyšetřovatelé byli potomci Bystrozrakého a ŽAbího prince zároveň. Ale jinak se mi kniha líbí a doporučuji všem , kteří se rádi pobaví a mají představivost.
Jsem rád , že jsem si knihu koupil a určitě bych jí neprodal, možná jen půjčil. Je to super čtení.

Acionna
20.06.2013 5 z 5

Kniha vyšla minulý týden, měla jsem štěstí a koupila ji hned ten den. A opět mi stačily dva večery. Jako vždy jsem se dobře bavila, nejen mistrovsky napsanou detektivkou,ale i humornými dialogy mezi Oldřichem, Otou a Divišem.