Msta písecké panny

Msta písecké panny https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164973/bmid_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-msta-nVr-164973.jpg 4 516 93

S dvorem českého krále Přemysla II. Otakara odjíždí Oldřich z Chlumu v doprovodu svých pomocníků do Prácheňska, kde se má konat zasedání zemského soudu. Ale hned první noc, kdy dvůr do královského hradu v Písku dorazí, je zavražděn zemský sudí Benedikt. Český král zuří, protože zločin považuje za útok na svůj majestát. Proto pověří vyšetřováním Oldřicha z Chlumu a ten velice záhy odhalí pachatele a nechá ho zavřít. Váhá ovšem, jaký rozsudek králi navrhnout, protože rozumí důvodu, proč k vraždě došlo. Než se ale rozhodne, je stejným způsobem zavražděn další velmož a záhy další. Teprve teď začne být pátrání zamotané, a jak se záhy ukáže, i velice nebezpečné. Oldřichovi z Chlumu půjde opravdu o život, neboť ve hře je mnohem víc, než se na první pohled zdálo.... celý text

Juri81
15.09.2016 3 z 5

Všechno šlape jak hodinky dokud se neobjeví Oldřich s Divišem. S jejich příchodem přichází dobře známý zmatek. Lehce se dá odhadnout, kdo půjde pod kudlu, neboť si autor vypěstoval návyk, podezřelého, na kterého směřují všechny stopy, vždy odstranit. Takže pokud vám dojde tohle, není pro vás už pak moc těžké zločince odhalit. Až na pár vatových pasáží mě ale kniha opravdu bavila. Co mi však vadilo, je, že jako Písečák jsem se bohužel nedokázal vžít do atmosféry svého rodného města. I přes to, že názvy bran a kostelů seděly, rozložení města už tak moc ne.

Bumeso
24.06.2016 5 z 5

Moje první a asi nejoblíbenější Vondruškovka

elizabeth_ba
02.05.2016 4 z 5

S českou šlechtou, královskými a církevními hodnostáři se to v knihách pana Vondrušky má asi tak jako s lidmi v Midsomeru, už jsou skoro všichni zavraždění nebo potrestaní, takže sem tam nějací musejí znovu obživnout, aby nechyběli. No nic, zrovna tenhle příběh je hodně dobrý a Ota míří stále výš, posledně se "skamarádil" s dcerou purkrabího, tentokrát dokonce s dcerou někoho ještě mocnějšího... A po Vítkovcích a pánech z Dubé jsme se tentokrát ocitli u králova zetě Bavora ze Strakonic a mezi Buzici (konkrétně pány z Valdeka), kde někdo vraždí zvláště hrozným způsobem. Příčinu (tentokrát obzvlášť zamotanou) je třeba hledat v minulosti (té velmi blízké i té vzdálenější). Byl zde vzpomenut i princ Konradin (ne, nebyl řádně zvolený římský král, ale nějak mi nevadí, že ho jím autor nazval), i když spíše jen mimochodem, neboť se hovořilo (ne příliš pochvalně o jeho příteli a spojenci Fridrichu Bádenském) a dost pochybuju, že by český král přijel v roce 1268 ze Štýrska v dobré náladě, neboť jednání se štýrskými pány (které posléze probíhalo ve slezské Třebnici) se poněkud protáhlo a zkomplikovalo. Ale jinak opravdu docela dobré.

Ladislav64
15.02.2016 5 z 5

Klasický Vondruška, napětí až do konce.

trape
02.01.2016 5 z 5

Když se Vám knížka dobře čte a ještě je z vašeho rodného města, tak plný počet

Jap
16.11.2015 4 z 5

Standardní výlet do středověku od Vondrušky. Kniha se čte velmi dobře.

cérka
08.08.2015 5 z 5

Jeden z nejlepších příběhů celé série, nenudil a byl aspoň malým osvěžením v nekonečném vedru.

astroweb
09.04.2015 5 z 5

Po delší době přečtená Vondruškova historická detektivka. O dost lepší, než jiné.

wooloong
13.03.2015 5 z 5

Jako vždy příjemné čtení s bonusem - Písek dobře znám. Jen jednu poznámku si neodpustím. Otava nepramení vysoko v horách. Vzniká soutokem Vydry a Křemelné u Čeňkovy pily na Šumavě.

jaja1989
02.03.2015 5 z 5

Hezka kniha s napetim az do konce.

Selinute
14.01.2015 5 z 5

I tato byla vynikající. Pro mě odpočinková a relaxační. Jsem ráda, že ji mám ve své knihovně.

Malinali
28.11.2014 5 z 5

Čtivé, dobře vymyšlené, na vraha jsem tipovala každou chvíli někoho jiného :-D
Děj ale není nějak extrémně napínaví, pohodové čtení s několika zápletkami. Doporučuji.

Shardlake
07.10.2014 4 z 5

Opět velice čtivý příběh a až do konce knihy jsem přemýšlela, kdo je vrahem. Doporučuji.

dulinka
19.09.2014 4 z 5

no, nějak to bylo překombinované :-(

Galadwen
04.09.2014 3 z 5

Čtivá knížka, rozuzlením bohužel přespříliš závislá na prvku náhody a poněkud překombinovaná. Vraha jsem uhodla dlouho dopředu, byť jeho motiv ne. Jako oddechovka dobré, pokud člověku nevadí přemíra erotiky na potkání, značná i na obvyklé poměry pana Vondrušky, potažmo panoše Oty a spol.

renataab
19.08.2014 4 z 5

Tento příběh se mi zdá už dost nereálný, ale autor to umí podat tak, že mu to odpouštím.

alabra
13.07.2014 4 z 5

Pan Vondruška opět nezklamal, oblíbené trio vyšetřovatelů má práci v městě Písku, série vražedných útoků má pozadí až v nejvyšších místech, v okolí krále Přemysla Otakara II.

Alma-Nacida
10.07.2014 4 z 5

Tradiční kvalita, příjemná, čtivá oddechovka. :)

gimli35
29.04.2014 5 z 5

Oldřich z Chlumu opět vyšetřuje, tentokrát s větším přídavkem humoru.

Lenka4
27.04.2014 4 z 5

Pan Vondruška opět nezklamal a splnil očekávání. Příběh je pěkně spletitý, mrtvol skoro až moc, vrah rafinovaný, děj má zajímavé detaily, čtenář se může zamyslet nad dobovým pojetím hříchu.