Msta písecké panny

Msta písecké panny https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164973/bmid_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-msta-nVr-164973.jpg 4 516 93

S dvorem českého krále Přemysla II. Otakara odjíždí Oldřich z Chlumu v doprovodu svých pomocníků do Prácheňska, kde se má konat zasedání zemského soudu. Ale hned první noc, kdy dvůr do královského hradu v Písku dorazí, je zavražděn zemský sudí Benedikt. Český král zuří, protože zločin považuje za útok na svůj majestát. Proto pověří vyšetřováním Oldřicha z Chlumu a ten velice záhy odhalí pachatele a nechá ho zavřít. Váhá ovšem, jaký rozsudek králi navrhnout, protože rozumí důvodu, proč k vraždě došlo. Než se ale rozhodne, je stejným způsobem zavražděn další velmož a záhy další. Teprve teď začne být pátrání zamotané, a jak se záhy ukáže, i velice nebezpečné. Oldřichovi z Chlumu půjde opravdu o život, neboť ve hře je mnohem víc, než se na první pohled zdálo.... celý text

Ava365
15.12.2020 5 z 5

Velmi hezká historická detektivka.

m_martina
31.10.2020 5 z 5

Další čtivá kniha od pana Vondrušky. Vhodné jako oddychovka.

willy9203
05.10.2020 5 z 5

Vondruškovy knihy mám moc rád a tato je jedna z nejpovedenějších. Má spád, prima zápletku a zahraje si tam i můj favorit Přemysl Otakar II.

olívoil
16.06.2020 5 z 5

Tento příběh se mi velice líbil...........nejdříve se týkal pouze panoše Oty...........později spolu spolupracovali všichni tři - Ota, Oldřich i Diviš............jen ta msta vrahů - odříznutí mužství všech zavražděných............brrrrrrrrr

85098211
02.06.2020 5 z 5

Další čtivá historická detektivka z pera pana Vondrušky. Tentokrát se vydáme do Písku, kde se Oldřichovi z Chlumu připlete do cesty jedna vražda. Ale jak to bývá u takovýchto příběhů obvyklé, mrtvých začne přibývat. A kupodivu nikdo z nich nezemře přirozenou smrtí :-))). Panoš Ota, který se zde vydává za ženáče se dvěma dětmi - až jsem se divila, že mu to vůbec někdo uvěřil ;-), svému pánovi ve vyšetřování zdatně sekunduje a spolu s Divišem se mu snaží pomáhat, seč mohou. Podezřelých je celá řada a nakonec je pachatelem samozřejmě ten, který připadal v úvahu ze všech nejméně :-). I když po vysvětlení všech souvislostí motiv měl a jaký! Nakonec se tedy všechno vyjasní a Oldřich z Chlumu bude muset odcestovat zase někam jinam, aby se ujal dalšího (jistě stejně zamotaného) případu...

karimatka1
30.03.2020 5 z 5

Tradičně pěkná , čtivá detektivka, myslela jsem, že přijde na 20. místo výzvy, ale bohužel, název je napsaný červeně.

Le Chat
17.01.2020 5 z 5

Moje třetí kniha od autora a zatím rozhodně NEJLEPŠÍ. Jestli se v budoucnu dostanu do Písku, určitě si na ni vzpomenu.

čef
06.01.2020 5 z 5

Hezky zamotaný příběh sériových vražd, které však byly z hlediska děje naprosto logické. Vůbec nebylo lehké celý spletenec rozplést, to jsem však také nepředpokládal. Nakonec museli svými poznatky přispět všichni tři hrdinové a několik chytrých žen. Svým laskavým stylem mne autor opět potěšil.

Art82
12.12.2019 4 z 5

Další hezká detektivka prostě klasika od pana Vondrušky.

Alex.rrr
04.11.2019 4 z 5

Jako všechny díla je i tato v řadě další dobrou detektivkou. U této se mi líbilo, že skoro do poslední strany jsem netušila vraha. Zakončení je opět zrychlené, ale to už jsem si u knih zvykla. Trochu mi přijde zavádějící název, ale to je můj osobní pohled :)

Peleus
08.08.2019 2 z 5

U autorových knih mám pokaždé tu jistotu, že osoba, na níž ukazuje nejvíc indicií, bude zaručeně bez viny.

Co mě ale tentokrát překvapilo, byla jistá, za mě, psychopatická osoba, která po nalezení mrtvého těla, do něj nasázela dalších tucet ran kudlou. Přičemž se následně v klidu sbalila a opustila místo činu nikým nepovšimnutá. Rovněž nejde "obdivně" nesmeknout před výborným zrakem našich předků, kteří na jakoukoli vzdálenost téměř za jakýchkoli světelných podmínek dokázali rozeznávat i ty nejmenší nuance ve výbavě svých spoluobčanů.

Pomyslným vrcholem díla je závěrečná scéna, kde je zapracován samotný král, jenž (jinak nesmírně mocný a v Evropě obávaný panovník) se chová jako prokurátorův asistent výrazně dobrodružné/nezodpovědné povahy a zcela nepochopitelně riskuje vlastní život!
________________________________________________________________________________________________
Na tomto místě slibuji všem autorovým sympatizantům, že si od jeho tvorby dám dlouhou pauzu, a tak nebudu snižovat jinak poměrně vysoká hodnocení knih Vlastimila Vondrušky.

maris123
05.06.2019 5 z 5

Písek znám, je to město mého mládí, a že se příběh odehrává právě tam, to byl takový milý bonus

cmelda26
26.03.2019 5 z 5

Opět skvělé odpočinkové čtení a honem pro další titul z této serie.

Hadati
27.02.2019 3 z 5

Další vyšetřování, tentokrát několika tajemných vražd. Prvních sto stran sledujeme soukromé vyšetřování Oty, až poté se v Písku objeví i Oldřich z Chlumu, který vyšetřování od Oty převezme. Vondruška zde najednou bezdůvodně z Oty udělá méně lehkovážného mladíka, než tomu bylo v jiných dílech.

Nemohu říct, že by kniha byla horší či lepší než ostatní romány z této série. Po přečtení více než pěti knih ale zjišťuji, že knihy této série jsou lehce zaměnitelné a stejné. Přestože mám rád Oldřicha z Chlumu i jeho pomocníky, nestačí to na to, abych ve čtení série pokračoval. Možná v budoucnu sáhnu po dalším díle, když budu mít chuť na krátkou a nenáročnou knihu. Nevěřím ale, že tomu tak bude v nejbližších letech.

Carmen13
22.02.2019 5 z 5

Příběh poměrně jasný a srozumitelný v duchu základních principů "za vším hledej ženu a peníze až na prvním místě.":-) Jen jsem měla trochu problém vymyslet, kdo je myšlen tou pannou z Písku, která se mstí.

Standa24
29.01.2019 4 z 5

Sice byl závěr trochu překombinovaný, ale jako vždy příjemné a oddychové čtení :-)

iška
28.01.2019 4 z 5

Příjemné čtení. Má to spád a ještě se čtenář pobrouzdá trochu českou historií. Ideální na cestu vlakem.

witko
22.01.2019 4 z 5

Další příběh vyšetřovatele Oldřicha z Chlumu a jeho pomocníků je za mnou. Jako vždy, čte se to téměř samo.

Páájinka
21.01.2019 4 z 5

Super příběh. Líbilo se mi, jak se stal Přemysl Otakar obyčejným člověkem ????

Malarkey
18.01.2019 5 z 5

Pan Vondruška další z dílů této série opět pojal originálně a trošku jinak, než obvykle. První třetina knihy je jenom o Otovi, který na svého pána čeká v Písku. No a jelikož by asi byla nuda, kdyby spisovatel psal jenom o tom, jak u řeky nahání jednu děvečku vedle druhé, stane se pod hradbami vražda. V tomto díle Ota získává obrovskou pozornost čtenáře. Po stech stránkách se ale objeví i Oldřich z Chlumu s Divišem a rozjíždí se standardní proces, jako vždy. V tu chvíli se příběh trošku zvolní, aby napínavým závěrem čtenáře potěšil. Sympatické je i to, že sám spisovatel dokáže nádherně popsat samotné město Písek. Nikdy jsem tam nebyl, ale v jeho podání jsem se v něm rozhodně neztratil.