Králův dluh

Králův dluh https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137496/bmid_kraluv-dluh-Brw-137496.jpg 4 486 65

Píše se rok 1266 a český král Přemysl II. Otakar podporuje slabého císaře Richarda Cornwallského. Za to obdrží úřad, který spravuje císařovo jmění na východ od Rýna, a vzápětí se s jeho tichým souhlasem zmocní Chebska. Tamní měšťané s tím nesouhlasí, ale nemají sílu, aby tomu zabránili. Vzápětí se vytasí s listinou, podle které půjčilo jejich město Cheb českému králi Václavovi I. obrovské množství peněz a tyto peníze jim České království stále dluží. Správce královské pokladnice si však pamatuje, že dluh byl splacen a existuje o tom příslušná listina. Jenže nikdo ji nedokáže najít a vzápětí kdosi zavraždí písaře. Český král volí řešení, které považuje za nejrozumnější - povolá správce hradu Bezděz Oldřicha z Chlumu.... celý text

raty
04.04.2013 4 z 5

Edici "Hříšní lidé Království Českého" jsem si oblíbila. Přečetla jsme všechny knihy postupně, jak vycházely. Tato nijak nevybočuje z řady. Klidné čtení a jako bonus popis doby, ve které se příběh odehrává.

Zdenda20
09.03.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem v poslední době četl. Teď už se těsím na květen na třetí díl Přemyslovské epopeje.

Acionna
08.03.2013 5 z 5

Pan Vondruška opět nezklamal :-) Jako vždy skvěle napsaná knížka, poutavý příběh a mistrovské zápletky.

Dandulka
18.01.2013 5 z 5

Krásné čtení, moc se mi to líbilo, Zamotaný příběh ažaž, ale Oldřich z Chlumu zvládne všechno. :-) Doporučuji!

vitavita
20.10.2012 5 z 5

Novinka od V.V. je výborně spletitá - doporučuji !!!