Apage Satanas!

Apage Satanas! https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292780/bmid_apage-satanas-sx9-292780.jpg 4 638 86

Přítelkyni Ludmily z Vartemberka trápí podivné sny. V pitoreskním reji se jí zjevuje dílna obklopená skalami a démon, který se necudně zmocňuje jejího těla. Její otec povolá exorcistu, jenže Ludmila ví, že Anna není blázen. Začne se vyptávat v okolí Bezdězu a záhy narazí na znepokojující fakt, že něco podobného zažily i jiné urozené dívky. Naštěstí se právě vrací domů její manžel Oldřich z Chlumu se svým pomocníkem panošem Otou. Případu se ujmou a začnou bojovat nejen s krutým vrahem, ale také s pověrami a intrikami severočeské šlechty...... celý text

black-kitty
28.06.2013 5 z 5

Tato kniha trochu vybočuje od ostatních v této sérii. V první části se totiž vyšetřování ujímá Oldřichova manželka, Ludmila z Vartemberka, teprve ve druhé jej přebírá Oldřich z Chlumu. Pro mě to byla osvěžující změna a nic neubrala na zajímavosti příběhu - právě naopak.

Tiama
27.05.2013 3 z 5

Netradičně se v části děje vyšetřování věnovala Ludmila a v druhé části Oldřich. Každá z nich měla něco do sebe. No a konečné rozuzlení se mi zdálo teda už moc překombinované. Ale i tak to bylo příjemné čtení.

bibi.r
22.03.2013 3 z 5

Závěr mě docela zklamal, doufala jsem, že se tam víc projeví Oldřichova manželka Ludmila (vždyť jí to na začátku šlo tak hezky). A taky ta přesmyčka se jménem byla tak podivná, že na to nemohl přijít snad nikdo jiný než Oldřich (btw. a kdo je ve skutečnosti ten exorcista, tak na to bych taky nepřišla ani za 100 let). Zkrátka zápletka byla výborně vymyšlená, ale její závěr nebo spíš rozuzlení mě prostě zklamalo.
Co se mi líbilo, se jako obvyklo točilo kolem mého oblíbence Oty. On je prostě můj favorit, ale skoro si říkám, že už nám kapánek stárne... holt musí pečlivě dbát o svou pověst a dokazovat, že na to ještě má :D.

Zdenda20
09.03.2013 4 z 5

Jako detektivní příběh je to moc pěkně napsané. Zajímavě historicky zasazené. Prostě to patří do knihovny.

jaja64646460
22.01.2013 5 z 5

Moc pěkná kniha, napínavý příběh.

Majdule
24.06.2011 4 z 5

Detektivky Vlastimila Vondrušky jsou inteligentní, poutavé a napínavé, sice nejsou, jak jsem byla nedávno poučena historicky přesné, ale rozhodně vás vtáhnou do děje a někdy máte i pocit, že do minulosti. Tahle je zvláštní tím, že v první polovině knihy vůbec nevystupuje tradiční hrdina této série Hříšných lidí Království českého královský prokurátor Oldřich z Chlumu. Hlavní roli přebírá jeho žena Ludmila z Vartemberku. A Oldřich mi prostě chybí. Ovšem ve chvíli, kdy se objeví na scéně, dostane příběh obvyklý spád a šmrnc. Do konce jsem jej potom přečetla jedním dechem.