Adventní kletba

Adventní kletba https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92212/adventni-kletba-hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-92212.jpg 4 790 117

Zdánlivě obyčejná návštěva hradu Krašova se změní v děsivou noční můru. Oldřich z Chlumu chce pomoci příbuzné, která se mu svěří s dávným prokletím hroznatovského rodu. Co spojuje vraždy šlechtičen a pověst o pokladu knížete Soběslava? Pátrání přivede Oldřicha a jeho pomocníky panoše Otu a velitele Diviše do řídce obydlených lesů kolem Berounky. Jejich životy visí na vlásku, kromě černého rytíře je ohrožuje i cosi tajemného. Lze vůbec objasnit záhadu starou více než jedno století? Další titul z úspěšné edice historických detektivních románů Hříšní lidé Království českého.... celý text

Alex.rrr
14.05.2019 4 z 5

Další z povedených příběhů autora. Trochu mě netěší, že v každé knize strážného opijí a ten usne. Tím jim usnadní další pátrání. Je to opakující se a ztrácí to na nápaditosti. Jinak je příběh skvělý jako vždy :)

zdenaR
25.04.2019 3 z 5

Moje první kniha od pana Vondrušky, která mě nastartovala na další příběhy s Oldřichem z Chlumu.
Příjemné čtení s detektivní zápletkou, čte se jedním dechem.
Vřele doporučuji :-)))

Evina74
25.04.2019 2 z 5

Omlouvám se, ale tohle opravdu není šálek mé kávy. Pana Vondrušky si vážím, předkládá českou historii širokým vrstvám, ale pro sebe si radši zvolím jiný žánr.

Bohemians
28.02.2019 4 z 5

AUDIOKNIHA, BEZ SPOILERU:

Příjemná záležitost, o hodně lepší vyprávění i děj, než předchozí díl Záhada zlaté školy. Audiokniha má zhruba dvě hodiny a kvitoval jsem neztrácení se v ději a zajímavou zápletku s rozuzlením.

gretl74
22.01.2019 4 z 5

Příjemné čtení, určitě se podívám na zoubek i nějaké další knížce od pana Vondrušky. V hlavě mám pocit, navzdory několika mrtvolam, že jsem četla pohádku. Hlavní hrdina sympaťák, ale i pěkný lišák .)

Carmen13
08.01.2019 5 z 5

Moc hezký díl. Jen jsem si chvílemi připadala, jako bych četla ne Adventní kletbu, ale Strašidelní klášter. Což ovšem ale vůbec nevadilo, myslím, že právě Strašidelný klášter je jeden z nejlepších případů soudce Ti od Roberta van Gulika.

Riccia
03.01.2019 5 z 5

Perfektní příběh - úžasně spletitý a přitom logický děj, v polovině knihy spád malinko zbrzdil, jakoby se autor potřeboval nadechnout, ale pak už jsem knížku nemohla položit. Tohle je moje čtvrtá kniha od pana Vondrušky a třetí s postavou sympatického, moudrého a velice zdatného vyšetřovatele - královského prokurátora Oldřicha z Chlumu. Podle mého názoru je zatím z těch čtyř nejlepší. Jen mi přijde, že ten popis knihy v záhlaví stránky ke knize Adventní kletba ani nepatří.

KURACHJO2018
18.12.2018

Knihám pana Vondrušky jsem přišel na chuť nedávno a mohu potvrdit- menu je velice chuťově vyrovnané a rozmanité. Výborné, naprostá čtenářská delikatesa.

Pavelpi
06.12.2018 5 z 5

Další zajímavá kniha autora o Oldřichovi z Chlumu.Z počátku děj celkem podivný,zamotaný.Pak se to ale zase rozjede na plné pecky až do konce s dobrým,logickým koncem včetně trestu,ke kterému tentokrát dovede viníky sám Oldřich.

oolinkaa
10.11.2018 5 z 5

Nemám co vytknout. Další super díl ze série hříšní lidé.. propracované do posledni stránky, děj s Otou a Oldřichem velmi čtivý .. prostě super

stefinam
18.10.2018 5 z 5

Přesně tento typ knih mám ráda. Pořád se v nich něco děje a jsou i vtipné.

alka14
26.09.2018 4 z 5

Autor nezklamal, jeho knihy se čtou jedním dechem.

lucie.8
05.09.2018 5 z 5

Všechny tři případy se mi líbily.

Pepasch1
12.08.2018 5 z 5

Veškeré knihy s Oldřichem z Chlumu jsou prostě perfektně napsány a je radost je číst. Přečtené mám všechny a vřele doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky i trochu historie.

bigben
31.05.2018 3 z 5

Všechno dobře dopadlo, kletba se vysvětlila, vrah potrestán, ženich nalezen - za mě dostačující:-)

marimari
15.05.2018 5 z 5

Pan Vondruška opět nezklamal.

Blančitos
03.05.2018 4 z 5

Další díl z výborné detektivní série o hříšných lidech v Království českém. A za mě opět velice dobré. Navíc zde byl i můj oblíbený Oldřich z Chlumu. ☺

karimatka1
19.04.2018 4 z 5

Moje 6. kniha o hříšných lidech Království českého (a 7. Vondruškova), určitě ne poslední.

iveta3689
13.03.2018 4 z 5

Hodně dobrá, svižný děj. Je to příjemně napsané, žádný krkolomný jazyk. Je to velmi čtivé.

Burák
12.03.2018 4 z 5

Moje první knížka od Vondrušky a určitě ne poslední. Čtivé, napínavé, neotřelé a ještě nás autor nenuceně poučí o životě ve středověku.