Výkupné za Eraka

Výkupné za Eraka https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406214/bmid_vykupne-za-eraka-71c-406214.jpg 5 1608 147

Skandijský oberjarl Erak podnikne nájazd na pobrežie púštnej krajiny Arida, padne však pri tom do zajatia. Erakov zástupca Svengal požiada o pomoc v Araluene a Halt s Willom sa ponúknu, že s ním vyplávajú do Aridy a privezú za Eraka výkupné. No ak má byť ich cesta úspešná, potrebujú mať so sebou osobu kráľovského rodu, a tak princezná Kasandra – alebo Evanlyn, ako ju pozná Will – prehovorí svojho otca, aby jej dovolil plaviť sa s nimi na juh. K výprave sa pripoja aj Horác a Gilan, aby zabezpečili princezninu ochranu. Dostane sa však šestica statočných k Erakovi včas, keď musí prekonať púšť, ktorú obývajú znesvárené kmene a kde im na každom kroku hrozia neznáme nebezpečenstvá?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (SK)

Erak , 2006

Gordonlord
10.06.2020 3 z 5

Jej, tohle jsem kdysi nějak zapomněl ohodnotit. Ale co si to pamatuju, dobré. No - víc se vzhledem k propasti času, které od přečtení této knížky uběhla, nemohu vyjádřit. Ale mé vzpomínky hovoří průměrem.

annes
22.03.2020 5 z 5

Další napínavé dobrodružství Willa a jeho přátel..Morous Halt se konečně ožení a Will dostane svůj dubový list :-) Sem zvědavá, co bude dál a jak to padne s triem Will, Evanlyn a Alyss :_D

Alvari
18.03.2020 3 z 5

Jsem v rozpacích. Na jednu stranu to bylo všechno hrozně předvídatelné (opravdu bolestně), na druhou to bylo oproti ostatním dílům takové svěží a rozmanitější. Další věcí, která mě hrozně vadí je fakt, že postavy se skoro nikam neposouvají ve svém rozvoji (jedinou potenciální výjimkou je v určitých chvílích možná Evanlyn/Kasandra). Je to sice pořád knížka pro mladé čtenáře, ale i tam bych čekal nějaký ten pokrok. Pořád se to čte velice svižně a líbil se mi i fakt, že nějaký prostor dostalo více postav a nebyla to jen óda na Halta, popřípadě Willa. Celkově se to číst dalo, ale nebylo nic vyloženě nového.

jaroiva
12.01.2020 3 z 5

Vím, že je to pohádka pro děti, ale některé věci už jsou podle mě příliš... černobílé...
Tento díl mi připadá docela předvídatelný.

Hzjena
15.12.2019 2 z 5

S novým příběhem autor přišel s další nemalou dávkou patosu a umělé výplně, tím že začal ještě více rozepisovat předestřené a pořádně se opřel do rozvíjení hraničářské schizofrenie ohledně povídání si s vlastním koněm, jako by byla cílovka hendikepované děti z Černobylského okolí...Jak jsem, už jednou psal: Děti rostou, příběh nikoli. Autor omílá pořád to samé dokola, jen příběh posadí do jiné oblasti. Chápu, že někteří lidé si na tom ujíždí. Po lobotomii se člověk přeci jen do konce života zasekne že....Jediný důvod proč to ještě čtu je ten, že nedokážu nedočíst jakoukoli serii (i když tahle bude možná první)

francouz
01.12.2019 4 z 5

Musím uznat, že na tomto oddechovém čtení začínám trošku ujíždět.
Že bych se vracel do mladických let, kdy moji hrdinové byli Old Shatterhand a Vinnetou...
Ne prostě chci jenom vypnout a nechat se unášet příběhem, kdy to hrdinové nemají vůbec "jednoduché".
Ano je to takový ten klasický vzorrec, kdy padnete do nesnází, které už, už vypadjí, že jsou pro Vás konečná, ale to by zde nesměl chybět hrdina, který si ví rady, i když o sobě samém stále pochybuje, zda je dost dobrý. Ale vy víte, že on je ten pravý hrdina, který Vás nenechá nikdy ve štichu. Což bohužel v reálném životě, tak velmi často není, a hrdinové bez bázně a hany..... no ti běhají většinou v těch našich příbězích.

Ailee
25.11.2019 5 z 5

Další skvělý díl. Nevím, co víc by se k tomu dalo říct? Napínavé, vtipné, nápadité. Vše co je u dobré knihy potřeba.

š.m.i.k
20.11.2019 3 z 5

Tak tento díl mi v porovnání s předešlými připadal velmi slabý, takový už moc "umělý", dokonce jsem měla chuť to už odložit....

Dycko
18.11.2019 5 z 5

Další skvělé pokračování. Začátek byl trochu zdlouhavý, ale ve výsledku opět skvělá kniha. Líbí se mi propracovanost vymyšleného světa. Už se těším na pokračování

Chytuš
25.06.2019 5 z 5

Znovu musím hýřit superlativy. Četli jsme na střídačku s manželem synům před spaním a pořád nás to všechny náramně baví. Dokonce tak moc, že když nebyla zrovna řada s předčítáním na mě a já se mohla pustit do své skoro každodenní večerní kratochvíle (=žehlení), dotáhla jsem si žehlící prkno tak, aby mi neutekl ani kousek z příběhu :-) Will už nám pěkně vyrostl, však už je hraničářským učněm pátý rok! Putování pouští bylo zajímavé a napínavé, došlo i na spoustu hrdinských činů (nejlépe na poslední chvíli nebo na konec kapitoly, aby to bylo co nejnapínavější :-) S tím jak nám původně dětští hrdinové dospěli, přitvrzují i záporáci... Parádní čtení pro všechny dobrodružné duše bez ohledu na věk :-)

PhoebePollard
21.05.2019 5 z 5

Můj neojoblíbenější díl z célé té úžasné série. Líbí se mi nová část svta, se kterou se člověk může seznámit. Erak se Svengalem samozřejmě zajišťují zábavu a Seletinje velmi sympatický člověk. Klidně i 20 hvězdiček.

Dada_cte
23.04.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Další jedna z mých více oblíbených ze série Hraničářův učeň. Líbí se mi Willův zápal pro své nejbližší přátelé (i zvířecí ????) Doporučuji ❤️

tlllk
30.03.2019 4 z 5

"a žili šťastne až kým nepomreli " ani neviem či sa to dá nazvať fantasy, taká historická rozprávka o Sindibádovy...

Ivan F
16.03.2019 4 z 5

Autor začína trpieť typickým neduhom knižných sérií a to je stúpajúci počet strán. Príbeh, ktorý je stále výborný, je trošku potlačený do úzadia mierne rozvláčnymi popismi. Inak je to štandardný príbeh o Willovi, v ktorom sa však lúčime s malých chlapcom a v ďalšom diele už privítame mladého muža. Muža neveľkej postavy, avšak veľkých činov. Muža so strieborným dubovým listom.

petramac
28.02.2019

Další pokračování výborné série pro děti. Čteme společně se synem, kterého to chytlo a zatím nepustilo... Styl psaní a příběh odpovídá věkové skupině...

MonaLisa42
18.02.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem si po dlouhé době přečetla znovu. Kdysi se mi tento díl velice líbil, ale nyní jsem se ze začátku docela nudila. Možná je to kvůli tomu, že jsem tušila, co se bude dít.
Začátek je překvapující, o vztahu mezi Haltem a Paulinou dosud nepadlo ani slovo. Tento příběh je velice dobrodružný a napínavý. Vytvořený svět je úžasný a objevují se zde skvělé postavy. Část, ve které se Will dostane k Bedullinům, bych mohla číst stále dokola. Je mi líto, že doba, kdy byl Will učněm právě končí. Pořád si ho představuji jako malého chlapce, kterého se Halt ujal. Chystám se na další díly. Děkuji!!!

jana5655
07.01.2019 5 z 5

Tento díl mi přišel zatím jako nejlepší. Do této doby to byl ten první.Pořád však nevím co přijde v dalších dílech :) Ovšem nebylo dobré ho číst vynervovaná před státnicemi, kdy mne brala úplně každá emoce. Takže jsem se u tohoto dílu válela smíchy, ale také si i dost pobrečela :D A nyní hurá na další díl!

ciaram
04.01.2019 5 z 5

Velice čtivé. Líbí se mi vývoj postav, ale občas mám pocit, že autor neví, jestli z nich udělat superhrdiny a nebo naivky :), občas v nevhodné situaci. A v tomto díle mi trochu vadilo zbytečné protahování - vždy se něco zvrtlo v neprospěch hrdinů na poslední chvíli. Ale fakt se mi to líbí poslouchat (i když Matouš Ruml na začátku natáčení byl lehce hlasově indisponován a přesto ho chudáka nechali natáčet, ale fakt se s tím profesionálně popral).

Devil-Ivet
16.12.2018 4 z 5

Zatím nejslabší díl. Přestože to bylo velmi čtivé a spolu s Willem jsem prožívala jeho útrapy, bohužel to prostě nebylo ono. Škoda.

Skripi
26.11.2018 5 z 5

Fantastické niečo, už sa teším na ďalšiu knihu!