Rozvaliny Gorlanu

Rozvaliny Gorlanu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12949/bmid_rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 5 2571 424

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Ruins of Gorlan , 2004

Lucka12345
30.03.2021 5 z 5

O této knize jsem slyšela mnoho....
Všichni ji chválili, doporučovali ji a mluvili o ní. Mně se kniha velice líbila a bavila mě. Musím říct, že kniha není pořád to samé a je to něco originálního. Will byl sympatický a líbil se mi fakt, že kdyby se Will jako malý nepřiznal ke krádeži nikdy by se nestal hraničářem.

Kniha byla skvělá a jediné co mi vadilo byl ten kluk na obálce co vypadal jako holka:(

Taťka Hraboš
29.03.2021 5 z 5

Nic naplat, v jednoduchosti je krása. Základem je příběh, a ten dokázal autor vymyslet a vygradovat skvěle. Stačí pár stránek a už to jede a zrychluje až do konce. Klasická pohádka, kde mají zlo a dobro jasné hranice. Není divu, že má tahle série tolik příznivců mezi dětmi i dospělými. U nás už se šijí pro oba syny hraničářské pláštěnky :-) .

Verunka926
05.03.2021 4 z 5

Čtení jsem dlouho odkládala, což teď zpětně vůbec nechápu, protože příběh mě chytl od první stránky a nepustil, dokud jsem nebyla na konci. Ačkoli byl příběh psaný jednoduše a je určen spíše pro mladší čtenáře, já jsem si ho užila a ihned se pouštím do dalšího dílu.

Adee.K
03.03.2021 1 z 5

Zajímavý námět, bohužel mě to moc nechytlo. Nevím proč, nemohla jsem se dostat do děje. Možná je to stylem psaní, nevím.

ffiser
02.03.2021 4 z 5

super začátek

alice9642
27.02.2021 5 z 5

Naprosto skvělá kniha ideální pro děti, které by se potřebovali zamilovat do čtení. Kniha je jednoduchá, děj je naprosto skvělý a má výhodu, že má několik pokračování (které jsou sice už lehce na jedno brdo, ale co, to je případ téměř každého autora, co píše hodně knih v jednom žánru nebo příběhu). Hlavní postavy jsou zajímavé a rozhodně je to milé čtení. Ke knize jsem se několikrát vrátila, takže díky tomu dostává kniha 5 *.

Atlantis
23.02.2021 4 z 5

První díl Hraničářova učně se mi bude zatraceně špatně hodnotit. Troufnu si tvrdit, že jsem ostřílený fantasy konzument a za ty roky jsem přečetl doslova stovky stran tohoto žánru. A možná právě proto pro mne Rozvaliny Gorlanu nepřinesly nic nového. Nic vzrušujícího, co bych už neviděl předtím jinde a upřímně - lépe.
ALE! Já nejsem cílová skupina této knihy, a tak si dovedu představit malého kluka, pro kterého to bude první fantasy série a naprosto jí propadne. Hraničář totiž nedělá nic špatně, jen tak nějak neoriginálně.
Zlatým hřebem je určitě závěrečná čtvrtina knihy, kde se konečně něco začne dít, ale kniha se i jako celek čte svižně a nebudete mít pocit, že se do čtení nutíte.
Ve zkratce: máte takzvaně načteno a hledáte novou vzrušující sérii? Tak to tady nenajdete. Pokud ale chcete čtení pro mladší čtenáře, doporučuji. 3,5*

Tamten
19.02.2021 4 z 5

Pro děti vynikající, dospěláci to sice přežijí, ale díky jednoduchost a průhlednost příběhu to pro ně nebude nijak skvělé.

Kerberos
06.02.2021 5 z 5

Dobrodružný fantasy příběh pro děti ve kterém se řeší i plno současných problémů jako je šikana a pomoc kamarádů.Poslouchala jsem audioknihu namluvenou Matoušem Rumlem - velmi příjemné.Sehnala jsem si další díly a tak čekám fantasy jaro.

Knihomolka223
03.02.2021 5 z 5

Krásné, napínavé čtení s dobrým koncem.
PS: Nejlepší byl Cuk.
PPS: Ještě lepší byl Will.

Peterlbda
23.01.2021 4 z 5

Keďže som to čítal ako malý, veľa slovíčkam som vtedy ešte nerozumel

cuk bol oki

VeruMalfoy
20.01.2021 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, že bych knížku přečetla za pár dnů, přesněji za 3 dny. Tenhle příběh mě naprosto pohltil, už jen tím jak je napsán. Je napsán tak dobře, že čtenář se snadno vžije do kůže mladého hraničářova učně. Knížka působí klidně ale místy i akčně. Moc se těším na další díly. Mistra hraničáře i Willa jsem si moc oblíbila.

ArwenEvenstar
11.01.2021 5 z 5

Kdysi jsem pár dílů téhle série četla a moc se mi líbily. Nedávno jsem si na hraničáře vzpomněla a dostala jsem chuť přečíst celou sérii znovu a tentokrát celou. Prvních pár kapitol knihy bylo jako hřejivý návrat domů, kde čekali Will a Halt, stále stejní. Trochu mě překvapilo, že se děj rozbíhá pozvolna, ale ani tak kniha nezklamala a já se jdu vrhnout na další díl.

hraničář777
05.01.2021

Skvělá kniha, zajímavý děj.

Bethanee
05.01.2021 4 z 5

Pro mě je Hraničářův učeň taková milá, odpočinková fantasy klasika. Dobře se čte a je to promyšlené. Doporučuji spíše mladším.

lamar3000
02.01.2021 5 z 5

Kniha je boží.

lamar3000
02.01.2021 5 z 5

Za mě nejlepší kniha ze série hu.

vojta888
21.12.2020 5 z 5

Super kniha, ale nejlepší byla ta bitva z kalkary.

Neytiri2
14.12.2020 1 z 5