Rozvaliny Gorlanu

Rozvaliny Gorlanu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12949/bmid_rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 5 2574 424

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Ruins of Gorlan , 2004

Pazďa
16.11.2016 4 z 5

Moc jsem nečekal protože Bratrstvo bylo fakt strašná nuda ale postavy, jejich vývoj, prostředí a tempo příběhu v Hraničářovu učni je zatím naprosto super, nemůžu se dočkat druhého dílu.

adela3429
07.11.2016 5 z 5

Nejradši bych si namlátila, že jsem s touto sérií otálela tak dlouho. Je naprosto perfektní! :)

BaronEMG
06.11.2016 5 z 5

Knížka se kterou jsem poprvé vstoupil do světa čtenáře :)

nufulina
26.10.2016 5 z 5

Velice mne tato kniha zaujala .Moc jsem si Willa zalíbila a dokonce i Halta.

Misan1993
17.10.2016 5 z 5

Po špičkovém hodnocení jsem se rozhodl, že si udělám radost a koupím si box celé série Hraničářova učně. Teď můžu říct jen jedno: Paráda!!! P.S. a pořád na mě čeká 11 dosud netknutých kousků :)

Edgy_individuaL
28.09.2016

Velmi dobré, kniha není příliš složitá, ale zato velmi poutavá.

Targa Dall
10.09.2016 4 z 5

Opravdu spise pro mladsi ctenare, ale i ve svych 28 jsem si knihu uzil. Odpocinkove, pohodove cteni.

asodomkova
12.08.2016 5 z 5

Na první díl, kterým to všechno začíná a teprve se to rozjíždí se mi opravdu líbil. Kniha se četla naprosto sama a při jakékoliv akci se mi nesmírně rozbušilo srdce.

Alyss
09.08.2016 5 z 5

Určitě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla:-)

petra0561
14.07.2016 5 z 5

Toto byla moje úplně první kniha, kterou jsem přečetla celou a díky tomu rok a půl potom mam přečtene 67 knih a chtěla bych tuto knihu doporučit každému, protože tato kniha se nedá popsat jinemu člověku , člověk si to musí přečíst sám, aby poznal jak je tato i ostatní knihy od pana Flanagana užasné.

filipac0877
06.07.2016

knihu hraničářův učeň rozvaliny Gorlanu mě neskutečně zaujali za dva dny sem přečetl 200 stran a jsem odhodlán si koupit druhý díl :)

Shira27
01.07.2016 5 z 5

Hraničáův učeň je lehké oddechové čtení. Ikdyž je kniha určená pro mladší čtenáře, mě neskutečně bavila. Popisování prostředí a různých činností je naprosto dokonalý.
Taková dobrodružná, napínavá fantasy kniha mi opravdu sedla. :)

tatjana1737
18.06.2016 4 z 5

Po sérii Hraničářův učeň jsem sáhla na doporučení z komentářů a diskuzí zde na databázi. Na první pohled mne praštila do očí větší písmena, která už sama o sobě napovídají, že kniha je určena mladším čtenářům. Tomu odpovídá i trochu zjednodušeně psaný příběh, kterému však nic z uvedeného neubírá na čtivosti. Postavy jsou archetypální, jejich popisy jsou jednoduché, ale výstižné - nevím, jestli nakonec vskutku došlo k filmovému zpracování, ale představu o podobě hrdinů i vedlejších postav mám z jejich charakteristik poměrně přesnou. Přestože je příběh pro dospělého čtenáře předvídatelný, je psaný velmi dobře a obsahuje i některá poučení, a to nejen ve způsobech boje či maskování, ale i pouček morálních. Přečetla jsem zatím dva díly, ale obecně mi vadí to, že Will na mne působí jako mnohem mladší než 15letý. A na obálce prvního dílu, má-li to být on, vypadá jako holka :-).

P-man
11.06.2016

Jedním slovem PARÁDA! Jedna z nejlepších knih, co jsem četl! Vřele doporučuji. !!

Kopta
09.06.2016 4 z 5

Po různých fantasy jsem se rozhodl pustit i do tohoto počinu. Je vidět, že to pan Flanagen píše pro svého mladého synka. Kniha je lehká, primitivní a snadná. To ale neubírá na jejím dobrém příběhu. Řekl bych, že to sice není nic extra pro mne. V lehkém ohledu bych řekl, že je to až dětinské. Stejně si myslím, že série má potenciál. Uvidíme jak se budou vyvíjet další díly, ale zatím z toho mám trochu rozporuplné pocity.

Eadwyn
06.06.2016 4 z 5

Série hraničářův učeň není vůbec špatná, jen nedokážu pochopit, proč se v prvních knížkach řeší nějací pseudoskřeti a jejich temný pán, když další a mnohem zajímavější díly jsou na motivy reálné historie. Proč musí království zajímat temný pán, když jsou tu mnohem zajímavější koncepty jako jsou "vikingové", sekty nebo třeba pseudo-Japonsko?

JoMan
26.05.2016 4 z 5

Kniha Hraničařů Účeň je zajímavá knížka o klukovi, který se jmenuje Will. Will je malý pro svůj věk ale má talenty kteří jiné lidi nemají. Kniha je napýjavá protože má dobrou děj, který pomalu zvyšuje napětí. Začátku knížky je trochu pomalá, protože první část je na představení postav. Knížka je lehký čtení a líbila se mi že byla dobře napsaná. Doporučoval by jsem knížku dětem, mládeži a všem, kteří mají rádi knížky s středověkými témat. Taky se vní vyskytují fantasy, akce, a trochu romantiky. Knížka má pozitivný vzory a ukazuje že nevadí jak vypadáš, stejně můžeš splnit svoje nejšílenější sny.

BarkaS
04.05.2016 4 z 5

Podobný příběh už jsem četla snad tisíckrát. Ale co. Opakování je matka moudrosti. A tohle je malé, milé a dobro vždycky zvítězí. Víc člověk někdy nepotřebuje.

Arven2001
01.05.2016 5 z 5

Hraničářův učeň je série, která mě skutečně přivedla ke čtení. Je to nádherný poutavý příběh. Doporučuji mladším, ale klidně i starším, fanouškům fantasy. Hlavně sérii doporučuji jako bránu do světa literatury.

natalie2171
22.04.2016 5 z 5

Nemůžu přestat myslet na to, že takovou legendární knížku mám už za sebou a pořád nesedím a nečtu ji s užaslým výrazem ve tváři a s rozklepanými lýtky. Protože tak nějak jsem se chovala. Už jen existence této knížky a pohled obálky byl něčím skvostným a já se téměř cítila jako nevítaný host, který do příběhu zasahuje pouze tím, že si přečítá tyhle dokonale popsané věci. Flanagan má talent k popisu téměř čehokoli. Jak mívám problém si představit věci, které jsou buď neúplně popsány nebo vůbec, tady bych jen kývala hlavou a rozpoutalo to v hlavě představivost na plné obrátky.
Krásný příběh o malém statečném chlapci, který se stane součástí něčeho opravdu velkého. A já to něco velkého opravdu cítím. Teď už jen najít peníze na další díly.