Rozvaliny Gorlanu

Rozvaliny Gorlanu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12949/bmid_rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 5 2577 424

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Ruins of Gorlan , 2004

Viky007
26.10.2015 5 z 5

Miluji tuhle sérii! Jasně, je tak trochu dětská, ale se vzrůstajícím počtem dílů je to lepší a lepší :-).
První díl je tak trochu seznamovací, ale velmi rychle se rozjíždí parádní příběh!
A nejlepší postava? Kdo jiný, než Halt! Toho chlapa bych chtěla potkat - pozvala bych ho na kávu :-D. A stejně tak i Gilena a Willa :-).

Laurel
19.10.2015 5 z 5

Tuhle knížku jsem si přečetla na doporučení mé nejlepší kamarádky (teda, doporučení- spíš mi to docela drsně vnutila :DD ). A myslím, že budu víc než jen upřímná, když řeknu, že jsem jí za to fakt vděčná :D Knížka se mi líbila od prvního okamžiku! Zamilovávám si, čím dál, tím víc, knížky s touhletou tématikou. Okamžitě jsem se vrhla na druhý díl, tak jsem zvědavá :333

anid
09.10.2015 5 z 5

Tato kniha jaky by se přímo vnutila, abych ji přečetla a trvalo dlouhou dobu než jsem se rozhodla to zkusit, ale neprohloupila jsem. Kniha mě od začátku nadchla. Měla celkem rychlé rozehřívání a hned se šlo na věc. Postavy se mi líbili, měly prostě svůj charakter ( zvláště pak Halt). Postupně jsem si oblíbila snad všechny, ale Halt prostě vede. Kniha je čtivá a když zaujme jen tak se od ní neodtrhnete. I přesto že jsem četla dost fantasy knih se mi děj nezdál ohraný, ale ano na jednom nebo dvou místě jsem zvládla děj předpovídat. Doufám že kvalita nebude klesat a už v knihovně jsem zabrala další 3 díly a čekám super počteníčko.

AnnieBarming
24.09.2015 4 z 5

Moc pěkná knížka. Krásně psaná, ale musím říct, že dějově nic úplně převratného. Nějaký čas mi vadilo přeskakování mezi postavami, ale zvykla jsem si. Teď jen jak přečkat tu dobu, než se v knihovně objeví druhý díl... :D

Ričí
14.09.2015 4 z 5

Kniha mne naprosto vtáhla do děje, byla čtivá, děj hezky ubíhal. Bohužel, děj byl relativně předvídatelný. Nicméně i tak, čtyři z pěti.

Aronel
11.09.2015

Tuto knihu zbožňuji a doufám že bude i film.

SakalCT
07.09.2015 3 z 5

Od série, která má hned dvanáct dílů, jsem čekal mnoho. A to byla asi chyba. Veskrze se jedná o VELMI průměrnou fantasy plnou do nebe volajících klišé, ve které čtenář znalý žánru nenajde snad jedinou originální myšlenku. Na zkrácení dlouhé chvíle asi postačí, ale žádný dechberoucí počin to rozhodně není.

BastianCatori
19.08.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem našel před X lety pod vánočním stromkem .. Od té doby jsem sérii Hraničářův učeň naprosto propadl a není jediná kniha, která by chyběla u mne v knihovničce. Rozhodně se řadí mezi mé nejoblíbenější knihy a doporučuji ji každému čtenáři, který hledá oddechovou literaturu pro dlouhé večery.

Cryptkeeper
04.08.2015 4 z 5

Dnes asi po třech dnech přečteno. Začátek byl celkem pozvolný,seznámování se s postavami,lokace,dějová linie. Musim přiznat,že mě zprva trochu vadilo přeskakování mezi postavami . Doufejme,že si na to zvyknu,jelikož posledních pár stran mě ohromilo jako už dlouho žádná knížka ne a tak mám v plánu pokračovat v dalším dobrodrůžství ;)

kyticka152
26.07.2015 5 z 5

Dlouho jsem nevěděla, jestli si mám knihu přečíst. Co mě, ale obzvlášť udivilo, když jsem se dozvěděla, že ji čte i moje babička. Hned jsem ji chytla do ruky a začala číst. První mi připadal zbytečně dlouhý začátek, ale potom to bylo... žužo. Postava Willa se mi hodně líbila. A Halt má humor, který já prostě miluji. Hltala jsem každou jeho větu. Zkrátka super knížka.

Peeťa_
13.07.2015 5 z 5

První díl naprosto dokonalé série. Za svůj život jsem přečetla cca tak milion knížek :D ale tento úžasně propracovaný příběh popisující vývoj mladého chlapce v nejlepšího Hraničáře předčí skoro všechny ostatní co jsem kdy četla :) příběh plný dobrodružství, napětí, humoru a krásně vyjádřeného přátelství musí uchvátit snad každého. Flanagan píše stylem, který prostě chytne a nepustí ani po delší době po přečtení, tudíž jsem tuto sérii stihla už třikrát a rozhodně se k ní ještě později vrátím a každému ji doporučuji. Je to prostě moje srdcovka :)

kyklop123
27.06.2015 5 z 5

Moc pěkný. Příjemně překvapilo :). Je to bohužel trochu krátký, ale zase to vynahrazuje ta kupa knih z celý serie... Čtivý, reálný, hrdinové které si člověk oblíbí :). Rozhodně doporučuju...

teri-s
25.06.2015 5 z 5

Už se těším až dotočí ten film. Protože tahle kniha je SUPER. Strašně se mi líbila. :)

zdravim
10.06.2015 5 z 5

úžasná kniha.
právě se chystám přečíst i druhý díl (Hořící most) a moc se na něj těším.....

chystám se přečíst celou sérii. Držte mi palce.

gripen189
10.06.2015 5 z 5

Nejlepší série knih na světě! Přečetla jsem ji celou a chtěla jsem pokračování, ale není. Jsem smutná a zároveň šťastná,že jsem to mohla číst... doporučuji všem.

vodopad152
05.06.2015 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, ale hlavně jeho námět. Nemůžu nic víc než jen doporučit a čekat až mi v knihovně ta druhá knížka příjde.

Anonymní
17.05.2015 5 z 5

Četla se skvěle, vlastně se dá říct, že sama. Přečetla jsem ji jedním dechem a hned se vrhla na druhý. Všem jenom doporučuji, protože knížka je opravdu úžasná. :D

julliette
11.05.2015 5 z 5

Je to pěkná kniha. Hned mě vtáhla do děje. Jak Will se stal slavným učněm hraničáře Halta. A protože se mu to líbilo, zahodil jedinou šanci jít do bojové školy, když zachránil barona a ten mu tu nabídku dal. Už se těším na další díl, jaké dobrodružství asi prožije tentokrát.

šošana-lilie
27.04.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem vzala do ruky s velkým přemlouváním, ale jsem ráda, že jsem se nakonec rozhodla ji přečíst. Jsem s ní naprosto spokojená a nevidím nic, co bych měla vytknout...
Teď jsem už během dvou týdnů u desátého dílu a hltám celou sérii jako rohlík s Nuttelou (moje láska xDD)...
Všem tuto sérii velice doporučuji, přestože to vpadá jako dětská knížka je to BOMBASTICKÉ čtení.

lumydee
08.04.2015 4 z 5

Když jsem knihu vzala poprvé do ruky, říkala jsem si, že to bude asi pro malé děti... Ale nedalo mně to a jsem za to ráda. Zajímavý příběh, postavy a další díly na sebe hezky navazují.