Obléhání Macindawu

Obléhání Macindawu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29768/bmid_hranicaruv-ucen-oble-29768.jpg 5 1456 118

Kde najde Will v rozvráceném severním lénu bojovníky, které potřebuje, aby dobyl zpět hrad ovládaný sirem Kerenem a jeho tlupou zločinců, a osvobodil Alyss ze zajetí? Za hranicemi se navíc shromažďují klany divokých Skotiů a chystají vpád do araluenského království. Čas se krátí. Willova odvaha a vynalézavost – a příjezd dávného přítele – jsou to jediné, co může zabránit hrozící invazi a zachránit Alyss před děsivým osudem.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Siege of Macindaw , 2007

Ivan F
29.01.2020 3 z 5

Už minulému dielu som vyčítal, že je rozťahaný, dohromady sa v ňom nič neudeje a končí nijako, vlastne otvorene. Siedme pokračovanie Willových dobrodružstiev pokračuje v tomto neduživom duchu a je to škoda. Odhliadnuc od toho, že je to poučná a výchovná fantasy séria pre čerstvo násťročných, tak je utopená v neuveriteľnom množstve bahna, ktorým je to, že okrem WIlla sú aj Horác s Evelyn tými najúžasnejšími, najbystrejšími, najšikovnejšími a čo ja viem ešte v čom naj bytosťami chodiacimi pod slnkom. Je to do očí bijúce a zhadzuje to kvality knihy. Plusom je výborná čitateľnosť príbehu.

Za mňa by mali byť diely číslo 6 a 7 spojené dohromady, a z pôvodného počtu cca 700 strán skrátené na polovicu. Tým by si autor udržal kvalitatívnu latku z prvých dielov a čitateľ by nebol podvedený.

Hzjena
24.12.2019 2 z 5

Komentář uživatele Gordonlord je dosti výstižný, ani nevím co bych dodal. Možná jen to že nikoho nepřekvapuje že Fena (v Bratrstvu Kluf) je hned tak poslušná? A že ji hrdina nemusí živit? Taky jediná kniha kde má záporák na chviličku pochybnosti o svém chování. Ale nebojte milé děti a jejich matky, už se to nebude opakovat a autor už vám nebude takhle plést hlavu. Ze zdejších komentářů typu: ,,Flanagan je mistr'' nebo ,,Nejlepší pohádka co znám'' apod. se musí chudáci jako Charles Dickens, bratři Grimmové nebo J.R.R Tolkien obracet v hrobě....

!Spoiler! pro Bridgetky Jonasové. Možná si v této knize Will s Alyss dali pusu a tak, ale to je tak všechno. V žádné další knížce nic dalšího nebude a i v Bratrstvu budou do dvaceti a dál panicové (jak to má být ne? Když už je to výchovná četba) :-D

Ailee
29.11.2019 4 z 5

Když jsem byla mladší, celou sérii jsem nedočetla, protože se mi nelíbilo, jak rychle Will stárl. Teď naopak moc ráda sleduju, jak dospívá. U knihy jsem se opět nesmála, i když pořád nebyla tak svižná, jako jiné díly. Přesto jsem ji skoro nedokázala odložit.

Renatapek
03.11.2019 5 z 5

Pokračování zápletky z předchozího (šestého) dílu. Will musí dobýt hrad a vysvobodit Alyss. Je v tom, ale háček, zoufale mu k tomu chybí udatní bojovníci. Will potká staré známé a s jejich pomocí vymyslí fintu o které se budoucí hraničářčí učni budou učit. Víc vám neprozradím o tom si prostě musíte přečíst v dalším díle Haraničářské serie. Pokud jste dočetli až sem, jste jí zbožňujete, stejně jako já :).

Alex.Barunka
28.10.2019 5 z 5

Obléhání Macindawu čtu už po několikáté a tohle prostě nikdy nezevšední :)

Gordonlord
15.10.2019 3 z 5

Oproti předešlému dílu zde tentokrát nebyla žádná tajemství, zvraty, ani napětí z toho, jak to celé dopadne. Od začátku bylo jasné, kudy děj půjde a kam dojde. Hrdinům pořád všechno vychází, hlavnímu padouchovi se postupně všechno rozpadá pod rukama a každou chvíli tu máme litanii o tom, jak je Horác nebo Will navzdory svému mládí skvělý, úžasný, vyvinutý, respektovaný, nadaný a nejlepší. Špičkování mezi hlavními hrdiny má působit legračně, ale je spíše trapné a bez humoru. Zlo je poraženo na hlavu a dobou neutrpí ani jedinou ztrátu. Ano - já vím. Je to pohádka. Ale i tu jde udělat zajímavě, jak ukázal první, či alespoň minulý díl ( i některé mezi tím, ale paměť mi moc dobře neslouží...)

Poslouchal jsem to ve formě audioknihy a ani jednou jsem se neztratil. Příběh je naprosto přehledný, i když na chvíli vypnete soustředění, tak pořád víte co se děje a která z postav co a kde zrovna dělá. Nikdy neztratíte nit. Napsané je to obratně a i přes výše vypsané nedostatky mě to bavilo.

Palmanka
07.08.2019 5 z 5

Myslím že Kasandra a Horác se dají dohromady, a stejně tak i Will a Alyss. Hmmm...

PhoebePollard
21.05.2019 5 z 5

Čaroděj na severu nebyl mým oblíbeným dílem, ale tohle mu rozhodně zlepšilo reputaci. Horác a více Malcolma je skvělá směs, pokud chcete dostat čtivou a vtipnou knihu. Rozhodně doporučuji, jako ostatně celou sérii.

tlllk
27.04.2019 4 z 5

ešte že to ďalší (tento) diel zachránil, výborná od-dychovka, postavy sú jasne definované, čierno biele bez vedľajších pohnútok , čo robí knihu vhodnú aj pre mladšie ročníky.

Dada_cte
25.04.2019 5 z 5

Dokonalé pokračování knihy Čaroděj na severu. Autor je v tomhle žánru opravdový mistr. Kniha se čte dobře a neomrzí. Doporučuji ❤️

žanda545
17.04.2019 5 z 5

Měli by vyměnit ilustrátora- Horác je ošklivej. A prý to byl přitažlivý mladík.

MonaLisa42
25.02.2019 5 z 5

Toto byl skvělý díl, mnohem lepší než ten předchozí, na který navazoval. Bavila jsem se a přečetla jsem ho během dvou dnů. Objevili se tu známé postavy, které mám ráda, a bylo zde dostatek akce a vynalézavosti. Jediné, co bych mohla vytknout je, že se autor občas opakuje. Ale bylo to jen párkrát, a na pocit z celé knihy to nemá žádnou váhu.
Rozhovory s Haltem a Crowlym jsou úžasné (pořád mě rozesmávají). Will a Alyss jsou skvělý pár, snad jim to do budoucna vyjde. Z Willa už není učeň, stal se skutečným hraničářem. Doufám, že si s tím autor poradí a že další díly budou také skvělé. Už se těším, děkuji!!!

LilianaFalcon
31.01.2019 5 z 5

S Horácem je to mnohem zábavnější :D

Devil-Ivet
19.12.2018 4 z 5

Čekala jsem nějaké parádní zakončení předešlého dílu, ale to se mi bohužel nedostalo. Nebylo to špatné, ale prostě to ztratilo ten šmrnc.

Čtenář1234
23.11.2018 5 z 5

Další skvělá kniha z téhle série . Lepší než díl předchozí dle mě

dadako
04.09.2018 5 z 5

Výborné pokračování předchozího dílu.

Miškla
31.07.2018 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů série :)

rencovav
19.07.2018 5 z 5

A zase se budu opakovat, když napíšu, že je mi líto, že jsem neobjevila tuhle sérii dřív. Ale bacha, začíná to být i pro dospěláky, Will s Alyss se několikrát políbili a vyznali si lásku! :D ♥

andrejci
17.06.2018 4 z 5

Nemůžu si pomoct ale u tohohle sílu mi chyběl Halt.Jinak zase super

Didi15
06.06.2018 5 z 5

Nebudu psát nic extra, v komentářích bych se opakovala a tak jen. SUPER!! Zatím top dílem ale pětka. Nicméně si nejsem jistá, zda jsem někdy zmínila, jak jsou krásná vnější tvrdá strana:)