Obléhání Macindawu

Obléhání Macindawu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219258/mid_hranicaruv-ucen-oblehani-macindawu-AJQ-219258.jpg 5 1457 118

Kde najde Will v rozvráceném severním lénu bojovníky, které potřebuje, aby dobyl zpět hrad ovládaný sirem Kerenem a jeho tlupou zločinců a osvobodil Alyss ze zajetí? Za hranicemi se navíc shromažďují klany divokých Skotiů a chystají vpád do Araluenského království. Čas se krátí. Willova odvaha a vynalézavost – a příjezd dávného přítele – jsou to jediné, co může zabránit hrozící invazi a zachránit Alyss před děsivým osudem.... celý text

Alma-Nacida
30.05.2015 4 z 5

Trochu v tomto díle vyčítám autorovi upovídanost, ale jinak si zatím svůj standard drží. Uvidíme, jak to bude dál. :)

Anonymní
17.05.2015 5 z 5

Tento díl mám nejraději ze všech, líbí se mi jiskření meti Willem a Alyss a celková kniha je psaná moc hezky, poutavě a zajímavě. Všem DOPORUČUJI!!!!! :D

Knížkařka
25.01.2015 5 z 5

Zase jiný díl a zase the best kniha!
Spisovatel vsadil na něco trochu jiného a myslím, že si ji půjdu přečíst po druhé!

LazyNight
03.01.2015 4 z 5

Malilinko horší než minulý díl. Ale bavil mě.

Karoli282
27.12.2014 5 z 5

Knize nemůžu nic vytknout. Skvělý díl jako obvykle.
Je docela zvláštní, že Will už je dospělý, pořád o něm přemýšlím jako o tom malé klukovi z prvního dílu :D.

Greene
06.12.2014 5 z 5

Nevím, co bych na to řekl. HU pokračuje ve svých kvalitách (které jsou nesporně vysoké) a pěkně se čte. Co víc bych chtěl?

Eigis
12.10.2014 5 z 5

I tento díl má hodně co do sebe, ale ten předchozí mi přišel přeci jen o chloupek lepší.

Tessi08
01.08.2014 4 z 5

Velmi dobrá knížka, i když podle mě nejslabší z celé série. Nejvíce mě dostala hláška o Willově chrápání, u toho jsem se opravdu upřímně zasmála :D

Lodja
21.05.2014 5 z 5

Nebudu to rozepisovat u Čaroděje na severu a ještě tady - vždyť je to jeden příběh a rozdělení já vnímám jenom jako ryze komerční tah, nic jiného.
Zkrátka, už jsem to někde psala, ale zopakuji to klidně i v tomto komentáři - čím se díl odehrává výš (myšleno zeměpisnou polohu), tím je u mě výš (myšleno oblíbenost a sympatie). Ano, jistě, je to knížka pro děti, ale kouzelné na tom je, že tato kniha a vlastně celá série si nedělá ambice mířit někam do výšin fantasy knih pro dospělé.
Přestože věkový průměr čtenářů je, pokud vím, okolo dvanácti let, i mě se ze začátku příběhu děj docela zařezával pod kůži a nepříjemně mrazil. Dětská a naivní literatura, to ano, ale jak kvalitní! Dál to odsýpalo, odsýpalo, což beru už docela jako samozřejmost a najednou, bum, hepík! Jak jinak. Děj svižný jako blázen a vy to máte sfouknuté za pár dní (doslova pár dní).

Čím ale pro mě tady ta "norgateská epizodka" vyniká v rámci celé, opravdu skvělé, série jsou vztahy mezi postavami. Celou dobu je omíláno, že Will je pro Halta spíš syn, než učeň, to není žádná novinka, ale tady to začíná už opravdu jiskřit mezi mladou generací. Willa a Alyss zase tak moc nemusím od začátku - dva provoplánoví nadaní sirotečci nemají moc potenciálu překvapit, ale na lepší časy se začíná blýskat i pro Horáce a Evanlyn. A na to se teda těším opravdu pořádně.

Mergirus
31.03.2014 2 z 5

Zde mám téměř shodný komentář jako k předcházejícímu dílu. Měly by se spojit,jsou zbytečně rozsáhlé. Ale zaujalo mě, jak vyzrátli na početní převahu. A Skandijci zde opět zazářili, jak jinak.

ThePetinka
09.12.2013 5 z 5

Tenhle díl mě nadchnul už jen tím, jak vypadá jeho obálka. Takový fešák, vrrr. Předpokládám, že je to Horác. No, já měla pro rytíře vždycky velikou slabost. Ale zpět k samotné knize, která byla, osatně jako vždy, naprosto vynikající. Tentokrát dokonce okořeněná o rozvíjející se romantický vztah mezi Willem a Alyys. Mám trochu strach, že na Horáce zbyde princezna. Nemam jí ráda.
Už jsem někdy zmiňovala, jak moc vtipné mi tyhle knihy přijdou? Asi ve všech předchozích recenzích, žejo? Možná se opakuju (spíš určitě), ale já se u toho tak výborně bavím, že si to prostě nemůžu odpustit.
Tahle kniha je prostě výborná, moc jsem se u ní bavila. Musím jí doporučit všem, kteří mají rádi napětí, dobře popsaný boj, hraničáře, dlouhé luky, hrady, rytíře...

hardrock
09.08.2013 5 z 5

Toto dielo zodpovedne drzi standard v serii Hraniciarov ucen.

Vevericka.eva
06.05.2013 5 z 5

Opět velmi zajímavý příběh kvalitní série.

Sierra
20.04.2013 5 z 5

Všechny knížky ze série Hraničářův učeň jsou úžasné! Možná jsou psané velice jednoduše, avšak málokdy se u knihy nudíte... Všechny knihy hodnotím pěti hvězdičkami! :))

matej1998
31.12.2012 5 z 5

Výborné, vše se podařilo jako vždy.

janade
24.02.2012 5 z 5

tato série je čím dál tím lepší doporučuju

studentik
11.02.2012 5 z 5

Doporučuji :)...Knížka se mi líbila,tím jak jde hrdina dopředu.

libri
15.12.2011 5 z 5

Další nádherný díl Hraničářova učně.