Obléhání Macindawu

Obléhání Macindawu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219258/mid_hranicaruv-ucen-oblehani-macindawu-AJQ-219258.jpg 5 1448 118

Kde najde Will v rozvráceném severním lénu bojovníky, které potřebuje, aby dobyl zpět hrad ovládaný sirem Kerenem a jeho tlupou zločinců a osvobodil Alyss ze zajetí? Za hranicemi se navíc shromažďují klany divokých Skotiů a chystají vpád do Araluenského království. Čas se krátí. Willova odvaha a vynalézavost – a příjezd dávného přítele – jsou to jediné, co může zabránit hrozící invazi a zachránit Alyss před děsivým osudem.... celý text

Lucif
Lucif
24.02.2024 5 z 5

Co dodat, další super díl, který se nám (se synem) četl velmi dobře a rychle ;)

knihomolka74
knihomolka74
17.02.2024 5 z 5

Pokračování předchozího dílu. Willa, Horáce, Skandijce i domělého "čaroděje" Malcolma čeká boj o osvobození hradu a vysvobození Alyss, kterou na hradě vězní zrádce Keren.......

Ronnie68
Ronnie68
11.11.2023 4 z 5

Další skvělý díl...

Ailee
Ailee
31.10.2023 4 z 5

Další skvělý díl. Hrdinové se nám stavějí na vlastní nohy a už jsou dospělí, ale sem tam se pořád ukáže, že to jsou vlastně pořád ještě "ucha":-)

Gwilwilethiel
Gwilwilethiel
29.10.2023 5 z 5

Hrdinové nám nějak vyrostli :') slzička dojetí ukápla nad Willem a Allis.
Výborně vyprávěný příběh a skvělé dialogy ani není třeba vyzdvihovat -
s tím se u Flanagana počítá :)

Atak
Atak
29.10.2023 5 z 5

Další velké dobrodružství a když je tam parta Seveřanů je to vždy veselejší

LunaL.
LunaL.
26.09.2023 4 z 5

Na to, jak me sesty dil bavil, tak tenhle tolik nezaujal. Mozna to jen chce jen prolozit jinou knizkou ;)

mareksevc
mareksevc
21.09.2023 4 z 5

stale bavi !

Pasadenka
Pasadenka
30.08.2023 4 z 5

Pokračování předchozího dílu, kde bude Will postaven před skutečnou výzvou dospělosti. I když mi samotný příběh obléhání tolik neseděl, přišel mi místy dosti zdlouhavý, pro Willův vývoj je tato knížka klíčová, nakolik je postaven před nelehký úkol bez ochrany svého učitele. Nemluvě o dozrávání Willových citů. :) Jinak řečeno, další kvalitní epizoda. :D

vlkodlaq
vlkodlaq
20.08.2023 5 z 5

V díle sedmém se čtivost a spád vrátila na úroveň, na jakou jsem už u Hraničáře zvyklý a předvídatelné už to taky bylo jen nepatrně, takže spokojenost, plný počet a jedu na další díl. On sice byl předchozí díl o něco málo slabší, ale i tak si ještě (těsně) zasloužil plný počet hvězd.
Možná si přece jen dovolím drobnou kritiku. Tak, jak rostou čtenáři hraničáře, trochu jsem doufal, že i styl knih bude "dospívat", ale stále je to stejný naivní styl young adult literatury. To i Harry Potter se vyvíjel znatelněji. Což o to, čte se to hezky, ale občas přece jen absence zmínek o sexu působí až nelogicky. Už v díle, kde byli Will a Alyss otroci, nebyla ani zmínka, ani třeba slušně zaobalená, co se běžně dělá s nejen otrokyněmi. Na druhou stranu zranění i smrt je v knihách popsána vcelku bez omezení i skrupulí, ale erotika je tabu. Zvláštní. Ne, že bych to snad nějak vyžadoval nebo očekával, to v žádném případě, ale přece jen jsem člověk logiky a racionálního uvažování, takže logické věci mi v příběhu logicky chybí. Ale ne zas tak moc, aby se to projevilo negativně na čtivosti, nebo snad na hodnocení. Jsem smířen s tím, že kdo chce číst young adult literaturu, musí brát její klady i zápory tak, jak jsou.

pepa4081
pepa4081
14.05.2023 5 z 5

Opět skvělé. Líbí se mi i romantická linka.
Nanejvýš uspokojivé.

Rozari
Rozari
28.01.2023 5 z 5

"Je život čím dál složitější, když člověk stárne?"
Četlo se mi to hezky. Fajn, že u některých příběhů se člověk může spolehnout, že dobře dopadnou.

eva-lupen
eva-lupen
08.01.2023 5 z 5

Opět poslechnuto jako audiokniha a opět skvělé. Milá pohádka, ale občas je to potřeba.

kuruteku
kuruteku
06.01.2023 5 z 5

Dlouho jsem si odkládal dočtení Willova dobrodružství na severu, nicméně jsem nezapomněl. A stálo to za to - motiv přátelství psa a obra, Skandijců a Horáce a Willa, objem Malkalama a jeho lesního světa s jeho tajemstvími, Keranova zrada a počínající láska Alyss a Willa. Nevýhodou série je, že k plnému pochopení je potřeba číst předchozí díly, ale to je vlastně zároveň i výhoda. Takže své mladší kamarády jsem zase o malý krůček sledoval a určitě budu ve stíhání pokračovat. Ten svět je nádherný, vlastně bez fantazijních prvků, ale přesto plný dobrodruřství.

Verunka926
Verunka926
03.01.2023 4 z 5

Mě tahle série prostě baví. Ke konci už mi příběh přišel trochu natahovaný, ale i přesto jsem si čtení dost užila.

kusma
kusma
16.10.2022 4 z 5

Hraničáře čtu jako takovou pohádku mezi knihami, když si potřebuji odpočinout. Zloduchové jsou jen zlí, klaďasové jen dobří a hrozně (až úsměvně) nadaní. A od toho to člověk čte. Jsem spokojená.
Ps: Horácovo pšíknutí za 5*

Terezinka890
Terezinka890
14.09.2022 5 z 5

Já k této sérii nemám co říct. :D

Eliska.B
Eliska.B
18.07.2022 5 z 5

Skvělá série :) Krásně se to četlo a dojmulo mě to. Děj trochu předvídatelný, ale jinak skvělé :)

ReniHan
ReniHan
08.07.2022 3 z 5

Jo šlo to. Asi. Ale po tolika knížkách čekám na ten moment, kdy to půjde do hloubky a mně začne na postavách záležet. Nadále čekám na skutečný konfikt, který by postavy někam dostal. Buď tam není, nebo když je, tak špatně vyvinutý. Ve třetím díle se nejmenovaná postava stane smažkou, velmi cool. O čtyři díly později stále čekám až si tato tragédie vezme svou daň. ALE NIC SE NESTANE! Postava i přes trauma zůstává stejná a neposkvrněná. A není to jediný případ, tolik "dobrodružstí" a tolik věcí...s postavama to však ani nehne.
Absenci hloubky postav nemohu omlouvat věčně.

Péťa Z.
Péťa Z.
17.05.2022 4 z 5

Zatím poslední díl, který mám přečtený. Už to je nějakou dobu, ale dojem zanechal. :-)