Nositelé dubového listu

Nositelé dubového listu https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14789/bmid_hranicaruv-ucen-nositele-duboveho-l-t3m-14789.jpg 5 1743 157

Blíží se jaro a Will s Evanlyn mohou konečně prchnout ze Skandie. Evanlyn je však unesena temudžajskými jezdci, příslušníky početného národa, který obývá rozlehlé stepi na východ od Skandie. Will se vydává za nimi, ale jeden chlapec má proti šesti ostříleným temudžajským bojovníkům jen mizivou naději – i když je hraničářským učněm. V poslední chvíli ho vystopují Halt s Horácem a pomohou mu Evanlyn zachránit. Na radost ze shledání však není čas, protože Halt si je jistý, že šest Temudžajů tvořilo pouze průzkumný oddíl velikého vojska, které se chystá k vpádu do Skandie. Čtyři Araluenci musejí Skandijce varovat a nabídnout jim pomoc – pokud ovšem oberjarl jejich pomoc přijme. Dokážou zapřisáhlí nepřátelé bojovat bok po boku, aby zachránili své životy a své země před ničivým vpádem nepřítele, který nezná slitování?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Oakleaf Bearers/The Battle for Skandia , 2006

befel
13.07.2020 4 z 5

cely HU je fajn.. pohodová četba

TeoK7
07.07.2020 5 z 5

kniha mě hrozně bavila a přečetl jsem ji v kuse za jedno dopoledne... - stejně jako knihu Ledová země (-;

Co jenom říct... jedno slovo bude stačit. slovo bomba!

Dorota09
16.06.2020 5 z 5

Skvělá kniha nemohla jsem se od ní odtrhnout, opět mě naprosto pohltil děj knihy. Měla jsem ji přečtenou do jednoho dne. Moc doporučuji.

Ťapulka
16.04.2020 5 z 5

Moc krásné! Příběh byl velmi napínavý a moc mě bavil. Vzhledem k tomu, že se jedná o četbu určenou především mládeži, vítám vykreslování charakterů postav a jejich jednání v různých situacích. Moc se těším, jak se budou osudy hlavních hrdinů dál vyvíjet a co dalšího je čeká a co víc se dozvíme ze života hraničářů.

Christien
22.03.2020 5 z 5

Opět jsem se nechala unášet dějem. Několikrát se mi málem zastavilo srdce, jak jsem se o ně bála, co dodat... Oko nezůstalo suché...:D

Alvari
03.03.2020 3 z 5

Doufal jsem, že pan Flanagan naváže stylem dílu předchozího, ale nestalo se a já se dobrou polovinu knížky, která by se dala nazvat "Halt nezdolný a věčný", děsil toho, co ještě přijde. Naštěstí druhá polovina příběhu to docela zachránila, protože se do popředí dostaly i ostatní postavy a ve finále to vlastně celkem šlo.

kusma
30.12.2019 5 z 5

Jedno dobrodružství zakončeno. A já se opět těším na další dávku příběhů mladého učně. Čte se to dobře, nenáročně. Jen mě mrzí, že dvě zajímavé pasáže byly popsány až v rámci povídání si o nich. Je to škoda a asi i trochu usnadnění pro autora, že to nemusel rozepisovat.

Hzjena
08.12.2019 3 z 5

Samozřejmě dokončení muselo přijít. Není to tak surové a realistické, jako předchozí kniha, ale na druhou stranu pár kapek krve skáplo, Will přestal být submisivním přisdisráčem a celkově Flanaganovi došlo, že cestou Flewellingové to asi nepude. Tuto sérii jsem chtěl zabalit po druhé knize, ale šanci tomu ještě dám i když vím že se bude autor jen opakovat a nakonec vykrade sám sebe (viz. Bratrstvo)

Fakt se bavím komenty zdejších ,,mamin,,. Tak naivní a bezduché nejsou ani televizní noviny :D

kalache
06.12.2019 4 z 5

...Cornwellův Uthred pro děti...

jaroiva
27.11.2019 4 z 5

Díky, že se děj už uzavřel a tak nemusím dál pokračovat dalším dílem.
Je to dobré, pořád ten známý hraničářský učeň, ale Will coby neohrožený "vojevůdce" mi už připadá až moc sci-fi.
Už mi začalo i připadat, že je to pořád na jedno brdo, takže mě to ke konci už přestalo bavit a buď si před dalším dílem dám větší přestávku, nebo už ho ani nebudu chtít začínat.

Lubisek
25.11.2019 5 z 5

Opět mi nezbývá než smeknout pomyslným kloboukem. V tomto dílu se mi velmi líbil jeho rychlý začátek. Prakticky hned na 10. stránce je Evanlyn unesena (myslím, že to říci můžu, jelikož je to opravdu na začátku - i v anotaci). Postupem času se spojují dějové linie z předchozího dílu, a tak se konečně setkává Will a Evanlyn s Horácem a Haltem ve Skandii.

Poprvé v sérii dochází ke spojení dvou úhlavních nepřátel (Araluenci a Skadijci), kteří bojují proti ještě zdatnějším Temudžajům. Jak bitva dopadne? Na to budete muset přijít sami. Já vám pouze mohu říci, že je boj vykreslen opravdu fantasticky - Willovo vedení na mně zanechalo opravdu velký dojem.

Konec rádoby uzavřený, proto jsem zvědav, co se bude dít dále. :) 5 HVĚZD (ZASLOUŽENÝCH)

Ailee
23.11.2019 5 z 5

Rychlé, svižné a od začátku se pořád něco děje. A ten konec! I když už jsem mimo cílovku, tak jsem z něho byla naměkko. :-)

š.m.i.k
17.11.2019 5 z 5

Z tohoto dílu jsem vážně nadšená. Dějové linie se k mé velké radosti opět spojily a některé pasáže byly velmi vtipné. Moc příjemná "pohádka"... A pořád jsem zvědavá, jak to bude dál.

Renatapek
03.11.2019 5 z 5

Tento díl opět dějově navazuje na díl předchozí. Do děje nám vjedou temudžajové a nová zápletka je na světě. Halt, Will, Horác i Evanlyn se budou muset připojit ke Sakndijcům, aby zabránili velké hrozbě. Ti si kupodivu dají říct, spojí síly a díky tomu zvítězí, ale bude to o fous. Will zazáří, jako čarovný lukostřelec, jeho schopnosti budou mít velký vliv na výsledek střetnutí dvou nepřátelských stran. S chutí do čtení,

ImGinny
20.10.2019 4 z 5

Je to dobrá kniha, ale upřímně - bitvu s Temudžaji jsem přeskočila a trvalo mi dlouho, než jsem se k HU vrátila. Můj nejneoblíbenější díl.

KájaKoxík
09.09.2019 5 z 5

Z relativně malého světa Araluenu jsme se už v minulém díle přesunuli na kontinent. I tentokrát se děj odehrává ve Skandii (kterou můžeme připodobnit k naší skandinávii).
A opět musím říci, že mapka v knize je absolutně nedostačující, vzhledem k podrobnostem v příběhu.
Do hry se přidává nový hráč a to národ Temudžajů. Haltovy předchozí zkušenosti s těmito bojovníky jsou jejich nejcenější zbraní. Jelikož knihu čtu prvně až v roce 2019 už se velice těším na Haltovy příběhy v sérii První roky. Doufám, že si budeme moci časem přečíst celý příběh z jeho výpravy za Temudžaji.

Spoilery!
Konečně se nám potkávají obě dvojice a to jak Halt s Horácem tak Will s Evanlyn/Cassandrou. Pokusí se tedy konečně prchnout ze Skandie, ale tažení temudžajských bojovníků jim překazí plány. Nakonec naší partě nezbude nic jiného než pomoci skandijskému oberjarlovi v boji proti Temudžajům. Situaci kompiluje i odhalení původu Evanlyn jako princezny Cassandry. Opět narážíme a trochu poodhalujeme Haltovu minulost plnou dobrodružství v cechu hraničářů. Jeho zkušenosti jsou nejen pro Skandijce, ale i pro Araluen jedinou šancí na záchranu. Nahlédneme i do plánů nepřítele, jehož cílem je právě Araluen. Můžeme tak obdivovat Haltův úsudek, jelikož jejich záměr včas odhalí.

Závěrečná bitva je velice napínavá a strhující. Výhra těch "dobrých" čtenáře sice nepřekvapí, ale neznamená to, že si bitvu neužijete.

V závěru knihy se novým oberjarlem stává Erak a krize s Cassandrou je tedy zažehnána. Podaří se také vyjednat smír se Skandijci a už nic nebrání cestě domů. Král Duncan najde elegantní řešení, jak Haltovy odpustit poslední 3 týdny vyhnanství a nám nezbývá než se radovat ze šťastného konce spolu s našimi hrdiny.

Konečně se nám děj po 4 knihách uzavírá. Dávám 5 z 5 a těším se na další díl.

francouz
19.08.2019 4 z 5

Další pokráčování, bylo možná o něco slabší než ty předcházející, ale opět to bylo takové to pohodové prázdninové čtení na dobrou noc.
A to, že se tady objevili nové nástrahy, bylo super, ale tak nějak člověk podvědomě tušil, že to přece musí dobře dopadnout.
To jak se mladý člověk může opět spolehnout sám na sebe, aniž by k tomu potřeboval nějaké podpůrné látky, je také poučné, takže je to taková doporučená knížka pro mladší a nebo již pro ty pokročilé, jako jsme my.
Tak vzhůru za dalším dobrodružstvím, které na sebe jistě nenechá dlouho čekat.

Dycko
31.07.2019 5 z 5

Opět skvělý, napínavý příběh. Kniha obsahuje jak humorné pasáže, tak pasáže, při kterých se tají dech. Úžasná kniha.

PhoebePollard
21.05.2019 5 z 5

Po třetím díle mi tohle zvedlo náladu, což je super. Místy se mi tajil dech, místy jsem se nedokázala přestat smát a místy jsem chtěla vraždit, ale vždycky jsem byla zcela ponořená do děje. Minulo pár hodiny a kniha najednou skončila...

Dada_cte
23.04.2019 5 z 5

Tahle kniha je jedna z mých nejoblíbenějších z celé série. Hodně jsem se u ní nasmála, ale nastaly i chvíle, kdy jsem zatajila dech a s napětím pokračovala dál❤️ Doporučuji