Hořící most

Hořící most https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12950/bmid_hranicaruv-ucen-horici-most-gD5-12950.jpg 5 2067 227

Araluenské království se chystá na válku proti Morgarathovi a Will s Horácem doprovázejí Gilana s poselstvím do Celtiky. Celtické vesnice a doly jsou však opuštěné. Tři poslové zjistí, proč tomu tak je, až když objeví hladovou a vyčerpanou dívku. Ta jim prozradí, že Morgarath poštval své odporné stvůry, aby Celtiky zotročily. Zatímco Gilan rychle ujíždí zpátky do Araluenu, aby podal zprávu králi, Will s Horácem odhalí pravou příčinu Morgarathova jednání. Chystá se překvapivý útok ze tří stran a Araluenu hrozí neodvratná porážka – pokud naši dva přátelé něco nepodniknou.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Burning Bridge , 2005

SocratesJ.Le.
30.03.2016

Knihu jsem měl velmi rád. Je na začátku trochu pomalá, ale začíná se to zrychlovat po třetí kapitole. Ze začátku jsem nepochopil, proč se to jmenuje “Hořící most”, ale u konce to začalo být jisté. Myslím, že je to velmi chytré pojmenovat knihu něco, co nikdo nepochopí dokud si knihu nepřečte. To potom přiláká hodně čtenářů. Tuto knihu doporučuju všem, kteří mají rádi starověké příběhy nebo chtějí něco krátkého číst. Je to dost lehké čtení, ale to ji neubere na kvalitu příběhu. Spisovatel určitě měl hodně fantazie, když psal tuto knihu. Má to totiž velmi napínavý příběh, lehké čtení, zajímavé konflikty, trochu humoru a dobře udělané postavy. Jestli máte čas, určitě byste tuto knihu měli přečíst. Už se těším přečíst třetí knihu!

Šílený.Knihomol
25.03.2016 5 z 5

Musím si rychle obstarat další díl!

Arven2001
08.03.2016 5 z 5

Můj oblíbený díl. Přečteno za jeden den

Áňa 998
14.02.2016 3 z 5

Musím říct že první díl byl lepší. Ale díky otevřenému konci budu číst dál, tak snad pokračování bude lepší než tento trošku slabší díl.

pejty
15.01.2016 5 z 5

Až ve druhém dílu začíná být Hraničářův učeň pro mě opravdu zajímavým. Po celou dobu knihy se tam pořád něco děje, je to velmi napínavé a stejně jako první díl velmi čtivé. U tohoto dílu jsem si uvědomil, že tato série opravdu stojí za přečtení.

Evus
06.01.2016 4 z 5

Knížka mě opět pohltila, i když místy mě začlo trochu vytáčet to "za každou cenu být kamarádi" - tedy i bát si navzájem říct, co si myslím, aby to druhého neurazilo.

Benjiki
31.12.2015 1 z 5

Ok, můžete mi vysvětlit proč je tady na databázi tohle hodnocení knih, když pak stačí pohled například sem a všechno je degradováno? Omgs. Takováhle kniha dostane přes devadesát procent? Proč? Proč jsou lidi tady tak... Odchrchlání a odplivnutí. Prosím už dost. Už dost už dost. Já nevím, už nemám chuť se k té knize ani vyjadřovat.

sabanka
18.12.2015 odpad!

Už nikdy víc. Možná se k ní za rok vrátím, ale to je taková kopírka prvního dílu, až je to k pláči.

JajaCZ
06.11.2015 5 z 5

Milujem túto sériu. Síce mám za sebou iba druhú knihu, ale už teraz môžem povedať, že autorov štýl je zábavný a pútavý. Knihy sú určené nie len pre deti, ale myslím, že si na svoje prídu aj dospeláci :)

Laurel
02.11.2015 5 z 5

Čím dál tím víc mám tuhle sérii radši :33 Celáá tahle knížka je plná super-zvratů! A ten konec? Letím na další :33

Viky007
26.10.2015 5 z 5

Tento díl je můj nejoblíbenější, protože si prostě nejde neoblíbit Gilena a jeho přátelskou povahu. Seznamujeme se blíž s postavami, záporák vymýšlí zákeřné plány a na konci ukápne i slzička :-).
Skvělé a neobyčejně vtipné :-).

anid
23.10.2015 5 z 5

Kniha kupodivu po triumfálním prvním dílu nezklamala. Kniha se pěkně svižně četla a musela jsem se držet abych zbytečně nepřeskakovala věty, jak jsem byla nedočkavá co se bude dít dál. Jenom mě zklamala jedna část, která byla naprosto nereálná. Kniha je úžasná vřele doporučuji si ji přečíst. Jenom je tam méně humoru, ale úplně se neztratil :)
5 hvězd

wesulle
11.10.2015 5 z 5

Napínavé a skvělé. Celá série stojí za přečtení nebo alespoň za povšimnutí!

vodopad152
14.09.2015 5 z 5

Kniha byla úžasná jako první díl, ale bylo to míň vtipné, ale přesto to bylo úžasné. Určitě doporučuji!!!

SakalCT
07.09.2015 2 z 5

Po lehkém rozčarování z prvního dílu mě ten druhý od této série již definitivně odradil. Flanagan má přitroublý zlozvyk dávat do názvů svých knih do očí bijící spoilery, které čtenáři vyzradí vše podstatné hned na titulní straně (Morgarath něco staví - co to asi bude? A jak to s tou stavbou asi dopadne, když se to jmenuje "Hořící most"? :-)) Za zmínku stojí i infantilně fádní vyvrcholení, nad jehož neuvěřitelnou naivitou jsem spráskl ruce. A tak vyvěrá jen jedna otázka - co vlastně stojí za úspěchem této série, že to autora motivovalo k napsání hned dvanácti dílů? Nevím. Já prostě nevím.

kyticka152
02.08.2015 5 z 5

Tato kniha byla prostě úžasná. Přečetla jsem ji za jeden den a bylo mi fakt líto, že už to končí. Musím uznat, že konec byl smutný, ale má to něco do sebe, že to tak skončilo. S radostí se vrhnu na další díl.

julliette
30.05.2015 5 z 5

Skvělé pokračování. Hodně napětí. Mě to nenechalo v klidu. Horác zabil Morgaratha s dřívější pomocí Gilana, který ho učil, jak šermovat a bránit se, i když je hraničář a neměl by mít meč a neměl by umět bojovat se zbraní. A jako by toho nebylo málo, Skandijci unesli Willa a princeznu Kassandru, která si vzala jméno své služebné a ostříhala si vlasy, aby se ukryla. Halt udělá všechno proto, aby Willa našel zachránil, když ho ti Skandijci, kteří sloužili králi Erakovi, nalodili a vypluli na moře do Skandie, ale Halt to ví.
Ten konec byl tak smutný a dojemný zároveň, že jsem brečela. Už abych si šla pro další díl.

betka.fa
21.05.2015 4 z 5

Moje srdcová série :)

Anonymní
17.05.2015 5 z 5

Jedním slovem úžasné. Knížku jsem četla už dvakrát a na konci jsem se chtě nechtě rozbrečela. Hned co jsem knížku dočetla, začala jsem číst třetí díl. Vřele doporučuji!

technolog
14.03.2015 5 z 5

Moc hezky napsané pohádky. Otevřený konec mě nutí rychle začít číst další knihu. Až mě bylo Willa líto :(