Hořící most

Hořící most https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12950/bmid_hranicaruv-ucen-horici-most-gD5-12950.jpg 5 2067 227

Araluenské království se chystá na válku proti Morgarathovi a Will s Horácem doprovázejí Gilana s poselstvím do Celtiky. Celtické vesnice a doly jsou však opuštěné. Tři poslové zjistí, proč tomu tak je, až když objeví hladovou a vyčerpanou dívku. Ta jim prozradí, že Morgarath poštval své odporné stvůry, aby Celtiky zotročily. Zatímco Gilan rychle ujíždí zpátky do Araluenu, aby podal zprávu králi, Will s Horácem odhalí pravou příčinu Morgarathova jednání. Chystá se překvapivý útok ze tří stran a Araluenu hrozí neodvratná porážka – pokud naši dva přátelé něco nepodniknou.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Burning Bridge , 2005

honajz
06.03.2015 3 z 5

Stále stejný standard jako u prvního dílu - dobře načasované scény, dobře se to čte, v některých věcech jasné směřování, co se stane, jenže také spousta vaty, když není o co hrát, dospívající hrdinové chvílemi fajn, chvílemi na zabití, a to už vůbec nemluvím o Evanlyn, která se každou chvíli chová jinak, buď jako rozmazlený fracek, nebo jako hrdinka. Prostě neurazí, ale také nic nezanechá.

LazyNight
03.01.2015 4 z 5

Druhý díl byl tady bezvadný, ale první je u mě prostě jednička :D.

Leslie739
03.01.2015 5 z 5

I druhý díl je nesmírně dobře čtivý a není jiná možnost, než knížku doporučit. :)
Strategické plány a jeho neustálé obměny jsou hrozně inspirativní a člověk pak nabývá dojmu "Co bude dál?" i přes to, že se dá dobrý konec pravidelně předvídat. :)

Karoli282
29.11.2014 5 z 5

Super, super, super!!! Když jsem začala číst tuhle sérii, netušila jsem, jak mě nadchne :D. Děj je podle mě dobře propracovaný, zápletky jsou skvělé. Těším se na další díly.

knihomolka01
18.11.2014 4 z 5

Příběh lehce utíká, kniha se čte snadno a zápletky jsou krásné a dobrodružné. Já si čtení moc užila a celý příběh jsem si zároveň představovala ve své mysli.:) Také musím podotknout, že na konci tohoto dílu jsem si naprosto oblíbila Horáce.:D

Samaret
17.11.2014 5 z 5

Druhý díl není v ničem horší, než první, ba naopak.

petrvyhy
22.10.2014 5 z 5

Krásně navazuje, čtenář si zamiluje postavy. Příběh jde stejným směrem jako v prvním dílu. Psáno jednoduše a přitom poutavě. Není co moc psát, velká spokojenost jako u předešlého dílu.

Eigis
26.09.2014 5 z 5

Druhý díl nepostrádá dynamiku jedničky a i přes to, že si autor místy přizpůsobuje děj až příliš okatě svým záměrům je to velice příjemné počtení s nečekaným rozuzlením.

Knížkařka
12.08.2014 5 z 5

Velice dobrá knížka.Druhý díl je stejně skvělý jak prvni.Doslova jsem hltala slova.Musím před autorem smeknout.Bravó!

Greene
03.08.2014 5 z 5

VÝBORNÉ!!! Hořící most bez námahy přesahuje kvality prvního dílu a já už se jen těším na další pokračování tak skvěle načaté série!! Přečteno za 4 hodiny.

Tessi08
01.08.2014 5 z 5

Naprosto skvělé! Četla jsem všechny díly, a naprosto mě uchvátily! Doporučuji!

DračiceLaura
20.07.2014 5 z 5

Předešlý díl mě nadchl proto jsem se rozhodla přečíst i tento. Znovu jsem v knize narazila na strategii a překvapení pro mě byl Horác, který se v příběhu choval velmi statečně. Nebyla jsem vůbec zklamaná, byla jsem nadšená. Flanagan to skvěle ukončil a docílil tím toho, že se nemůžu dočkat až si půjčím další díl.

Nelda
29.06.2014 5 z 5

Jednoduše dokonalost :)

Lodja
12.05.2014 4 z 5

Je to boží. Naivní, dětinské, přemrštěné, ale boží. Na druhý pokus přečteno za necelý den :-)

Alma-Nacida
04.05.2014 5 z 5

"Pochybovat o sobě je nemoc. A když ty pochybnosti nedržíš na uzdě, začnou se naplňovat."
I kdyby v knize nic jiného podstatného nebylo, už za tohle bych autorovi připsala 5 hvězd. Opravdu povedená kniha pro starší děti, která nejen baví, ale chce i předat něco víc. Těšíme se na další díl :).

Klára 321
11.04.2014 5 z 5

Myslela jsem, že mě tenhle díl zklame, protže už se tam Will nebude nic učit, že to bude jen o těch bojích a tak, ale přesvědčila jsem se, že ne. Byl stejně tak úžasně čtivý a dobrodružný jako ten první.

Klaris 99
28.03.2014 3 z 5

Tento díl byl rozhodně slabší něž díl předešlý.Strašně jsem se nutila do čtení. Jen samá strategie a boje, atd... Ale pořád to je klučičí fantasy opravdu dobré.
Líbila se mi postava Evanlyn, byla prostě taková tajemná a milá. A doufám, že jestli si Will za několik moc knížek někoho vezme, tak to buded ona.
Horác je super postaral se o napínavý konec knihy a nechal se přejet koněm.:D
Konec byl opravdu dobrý a mám chut do dalších dílů.
A pro ty, kdo nad touto sérií stále váhají a čtou nějaké špatné komentáře mám jednu zprávu:,, Zkuste to, pokud dočtete 1. díl a nějak vás to nechytí není potřeba jít dál, ale pokud jo, tak si myslím, že vás ani druhý díl nezklame, jen je trochu slabší a po třetím dílu musíte sáhnout, ptotože konec 2 je hodně napínavý.´´

Eremites
20.03.2014 5 z 5

Další pokračování Willova a Haltova dobrodružství. Skvělý příběh stejně jako první díl, děti nadšené, já sama se těšící na večerní společné čtení.
Příběhy o Willovi, Horácovi, Haltovi jakoby se vracely do dob rytířů, jejich smyslu pro čest a fér hru, poctivost a sílu přátelství. A to si myslím, že dnešním dětem docela chybí. Ač je to fantasy literatura, je natolik reálná a uvěřitelná, že má, dle mého, i hluboký výchovný přesah (byť mile nenápadný).

Mergirus
19.02.2014 5 z 5

Flanagan nezklamal a po Rozvalinách Gorlanu přichází s ještě napínavějším příběhem. A aby toho nebylo málo, ponechává otevřený konec, který mě donutil se okamžitě vrhnout na další knihu.

Tho0or
30.01.2014 3 z 5

Velmi čtivá, ale spíše dětská...