Hořící most

Hořící most https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12950/bmid_hranicaruv-ucen-horici-most-gD5-12950.jpg 5 2067 227

Araluenské království se chystá na válku proti Morgarathovi a Will s Horácem doprovázejí Gilana s poselstvím do Celtiky. Celtické vesnice a doly jsou však opuštěné. Tři poslové zjistí, proč tomu tak je, až když objeví hladovou a vyčerpanou dívku. Ta jim prozradí, že Morgarath poštval své odporné stvůry, aby Celtiky zotročily. Zatímco Gilan rychle ujíždí zpátky do Araluenu, aby podal zprávu králi, Will s Horácem odhalí pravou příčinu Morgarathova jednání. Chystá se překvapivý útok ze tří stran a Araluenu hrozí neodvratná porážka – pokud naši dva přátelé něco nepodniknou.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Burning Bridge , 2005

beowafle
03.01.2014 3 z 5

Četlo se mi to o něco lépe než první díl a kvůli závěru si asi budu muset přečíst i ten další... Pořád to ale zůstává jednoduché a místy nepříjemně moralizující čtení.

SabinaV.
14.12.2013 5 z 5

Je nemožný kritizovat jakoukoli knihu z celé ságy:-)

ThePetinka
09.12.2013 5 z 5

Tuhle sérii jsem si velice záhy velmi oblíbila. První díl jsem doslova zhltla, takže druhý jsem očekávala s nadšením. Bhužel jsem musela počkat, až si trochu zlepším známky, aby mi ho rodiče koupili. Trochu mě děsí, kolik dalších pokračování ještě kniha má. S mými známkami mi asi nezbude nic jiného, než oprášit kartičku do knihovny.
V tomhle pokračování můžeme sledovat, jak se Will postupně zlepšuje v tom, co dělá, ale pořád působí tak nějak klukovsky, stále je mi ho líto pokaždé, když si natluče zadek. Je tu také víc zvýrazněná týmová práce a přátelství, než v předchozím díle. Navíc jde vidět, až autor počítá i s tím, že čtenářem může být také dívka a dosadil do příběhu ženskou postavu s typicky ženským myšlením. Je to příjemná změna.
První díl měl skoro uzavřený konec, ale tenhle už na tom bohužel tak dobře není. Naštěstí je to ta jediná věc, kterou téhle knize dokážu vytknout. Je totiž hrozně jednoduché si tuhle sérii zamilovat. Pokud máte rádi fantasy, určitě tam také najdete něco, co bude sedět zrovna vám. Já miluju hraničáře, ale vážně! Ty luky, šípi, poníci.. ach!

Meďánek
30.09.2013 5 z 5

Knížka se mi velice líbila..:)

Nemesis Moriko
01.08.2013 5 z 5

skvělá, napínavá kniha. Série Hraničářův učeń mě úplně pohltila=)

hardrock
26.06.2013 5 z 5

Výborné oddychové čítanie. Dej má rýchly spád a zaujímavé zvraty. Porovnávať s prvým dielom podľa mňa veľmi nemá zmysel. Skôr sa na to pozerám komplexne ako súčasť väčšieho celku. Už teraz sa teším na pokračovanie.

Adele02
10.06.2013 3 z 5

Četla se hůř než předchozí díl, ale bylo to super :)

Sierra
20.04.2013 5 z 5

Všechny knížky ze série Hraničářův učeň jsou úžasné! Možná jsou psané velice jednoduše, avšak málokdy se u knihy nudíte... Všechny knihy hodnotím pěti hvězdičkami! :))

elodin
20.04.2013 3 z 5

Dost příjemná oddychovka. Nic víc, nic míň.

Vevericka.eva
09.04.2013 5 z 5

Napínavé, velmi dějové, bezvadný konec. Komu se líbil první díl, druhý ho nezklame.

janulle1997
02.04.2013 5 z 5

Knížka byla velmi zajímavá, vůbec by mě takový děj nenapadl. Velmi mě zaujal. Těším se až se pustím do dalších dílů

Flipper
02.04.2013 4 z 5

Putovanie, zajatie, temný pán... imaginácia a 3x videný Pán Prsteňov nepustia, aby som si pri tomto príbehu nepredstavoval ich (worgulovia - orcovia, Morgarath - Nazgul master atď), ale to je len profesionálna deformácia Tolkienovca a vôbec to neuškodilo. Flanagan pokročil od výchovy k akčnému deju, hluché miesta sa nevyskytujú a zamiešal si polievočku na plno ďalších dielov. Tá magická iskra je to o niečo menšia, než u prvého dielu, ale aj tak stojí za prečítanie.

matej1998
31.12.2012

Výborná kniha plná zvratů a dobrodružství.

fejbl2
01.12.2012 5 z 5

super kniha,těším se na další díly.

motycek
31.07.2012 5 z 5

Možná o něco méně bavila než první díl, ale i tak je to pořád velice slušné čtení. Těším se až se mi dostanou do ruku ostatní knihy. Přijde mi, že svět hraničářova učně je jako skutečný. Skandijci z ledové země.... nebudou to švédští vikingové? Doufám že v trojce proběhne mise rychle, a nebudou děje tak dlouho odděleny.

Saruman
26.07.2012 4 z 5

Z mého úhlu pohledu je Hořící most o něco lepší než nemastný-neslaný první díl, ale pořád mi tam chybí nějaké kouzlo, které by mě ponoukalo přečíst si další díly.

MrsFantasia
23.07.2012 4 z 5

Kniha byla lépe napsaná než první díl, o tom se prostě nedá diskutovat. Už jen jízda do Celtiky způsobuje příjemné mrazení - a to nemluvím o dalších událostech, které se v průběhu objeví.
Navíc - k mé neuvěřitelné spokojenosti - se zde objevuje více scén s mou oblíbenou postavou, Gilanem. Horác se zde ukazuje už ve své vyspělejší verzi a musím se přiznat, že jsem pro něj v závěru knihy uronila nemálo slz, scény s ním se totiž staly doslova strhující.

Postava Evanlin mě nijak zvlášť neuchvátila. V poměrně slušné dávce originality, kterou se autor projevuje, mi přišla lehce klišoidní. Chápu ale, že musel hrdiny nějak obeznámit s Celtickou situací.

Celkově vzato velmi povedená a čtivá kniha, to ale nic nemění na to, že mě závěr svým způsobem velmi zklamal. Nemám totiž ráda, když je děj tak velmi otevřen mezi díly. Chápu, jedná se o velmi dobrý tah pro investora, já však zastávám názor, že jednotlivé knihy by měly být alespoň náznakem odděleny a uzavřeny, což mi zde schází. Proto také dávám čtyři hvězdy místo pěti. :)

Seid
17.07.2012 5 z 5

Mnohem lepsi nez prvni dil a donuti cist cloveka dalsi dily :)

dagnuga
09.05.2012 5 z 5

nej kniha je fakt dobrá

milovnikknih
06.05.2012 5 z 5

super super super
s dalším novým dílem je to vždy užasný.člověka to vtáhne do děje jako by tam byl spolu s hrdiny.