Hra na vraždu

Spisovatelka detektivek byla najata, aby zorganizovala hru na vraždu. Jak se blíží den hry, cítí, že něco není v pořádku. Někdo neviditelný postrkuje figurky a je na Poirotovi, aby svým důvtipem označil toho, kdo předem určil úlohy ve hře na smrt.

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23939/hra-na-vrazdu-23939.jpg 4.5326

Hercule Poirot (30.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Dead Man’s Folly (1956)

Kniha Hra na vraždu

Galadwen

Typická "poirotovka" s mnoha falešnými stopami. Část záhady týkající se zmizelé paní domu jsem tentokrát uhodla, vraha jako obvykle ne.

Další zdařilá detektivka, kterou jako vždy Poirot hravě vyřešil.

jana0378

Velmi čtivá kniha, v podstatě až do konce jsem nevěděla, kdo je vrah. Klasicky plná převleků a předstírání. Ale řekla bych, že od Agáty jedna z trochu slabších. Nějak mi ten závěr přišel takový odbytý, žádné velké finále, jen jeden vysvětlující rozhovor. Celé to bylo takové posmutnělé. Asi je to tím, že jsem teď přečetla několik knih Agathy Christie po sobě, je třeba si mezi nimi dávat větší pauzu. Po delší pauze mi ty knihy vždycky připadají lepší.

cukrovka

Skvělé čtení. Autorka nás zahltí informacemi a přesto, alespoň já, musím počkat na závěr, abych se dozvěděla kdo je vrah a jeho motiv.

Mája777
20.11.2018

Skvělá. Miluji Christie i Poirota.

konicekbily
08.10.2018

Tato kniha je neobvykle zamotaná, pachatele možná odhadnete, ale motiv činu musí nám v závěru sdělit nositel šedých buněk. Pokud budete číst, čtěte pomalu, jinak se ztratíte v ději a bude Vám připadat zmatený nebo nudný.

vnimat_Krasu
18.08.2018

Christieovská přehuštěnost je vždycky na hraně.
Když zaklapne, je z toho detektivka jako víno. Ve Hře na vraždu bylo ale na mě těch motivů, postav, vysvětlivek a domněnek až moc. A možná i proto ve svý rozšířený podobě působí knížka tak nějak unaveně.
Ostatně, jako sám Hercule.

dagmar5477
03.08.2018

Jako vždy perfektní počtení.