Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454746/bmid_hotylek-na-islandu-NU8-454746.jpeg 4 1924 473

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

Péťa86
09.11.2022 5 z 5

Knihy čtu popořadě. Tahle byla nej, Lucy A Alex, za mě prostě “Ach”… :-D Moc mě baví drobné propojení s Cukrárnou v Paříži. Pro mě opět romantická a moc příjemná knížka.

knihovniceS
07.11.2022 4 z 5

Hotýlek na Islandu
Dočetla jsem čtvrtý díl Romatických útěků a podle mne je tento příběh z „ Islandu “ nejlepší.
Lucy mi přirostla k srdci a hned jsem jí fandila. Holka měla trochu smůlu v předešlém místě a teď se chce realizovat, což se daří přes nástrahy, které se jí v hotýlku dějí. Nechybí romantika a láska. Autorka pěkně popisuje přírodu a prostředí na Islandu. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

ruzovka
07.11.2022

Hodnocení přečtených knih mám různé. Ale pokud knihu dočtu a začnu litovat, že už nebudu vědět, jak to bude s hlavními i vedlejšími aktéry dál a hned se mi začne stýskat, tak vím, že tento příběh mě chytl za srdce. Většinou mě za srdce chytne i autor a mám další vítr v peněžence :D Romantický příběh poutavý, vyprávěný tak, že jsem měla pocit, že hotýlek a přírodu kolem vidím a postavy znám dlouho. Já jsem moc spokojená.

JarníBouře
07.11.2022 3 z 5

Sladký romantický příběh, který se velmi dobře čte. Zhltla jsem to ve dvou večerech. Od druhé kapitoly je celkem jasné, jak se příběh bude vyvíjet. Závěr je trochu přehnaný, ale v knihách je možné vše. Já si užívala hlavně toulání po Islandu,vyvolávalo to krásné vzpomínky z cestování s kamarádkami. Byla to moje prnví kniha od této autorky a myslím, že nějaké další její knize dám ještě šanci...

Mikik
04.11.2022 5 z 5

Zatím se mi z celé série líbila asi nejvíce, Alexe a Lucy jsem si hned oblíbila a moc se mi líbila dějová linka, hned bych se do hotýlku rozjela.

Aaloha
02.11.2022 4 z 5

Další parádní romantika z Islandu. Hned bych se tam jela podívat. Autorka nikdy nezklame. Těším se na další její knihu.

Sumatrae
23.10.2022 5 z 5

Skvela kniha! Zatimco u Cukrarny v Parizi jsem mela chut stale neco pect a varit, tak u teto knihy jsem zase cestovala po Islandu s hlavni dvojici alespon pres Google vyhledavac Autorka tak uzasne popise atmosferu a prostredi, ze ac je dej presvidatelny, tak velice pozitivne naladi a inspiruje Nemam rada zimu, ale Island a zazemi hotelu byly tak perfektne vykresleny, ze jsem si prala tam s Lucy, Alexem, Heklou a spol byt Moc se tesim na dalsi dily

havrmoni
22.10.2022 3 z 5

Bylo to lepší než první díl a moje prní setkání s touto autorkou. To druhé při tomto příběhu bylo lepší. Sladké nicméně celkem stravitelné.

Sova15
21.10.2022 5 z 5

Krásná odpočinková knížka, kterou jsem přečetla hodně rychle. Island by mě lákal... Už jsem četla Kavárnu v Paříži a ještě se určitě k autorce vrátím.

LenkaM66
20.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Moje první kniha od Julie Caplin. Trochu se dalo předpokládat jak dopadne, ale i tak moc pěkné čtení :-) Určitě si od této autorky přečtu další.

lucky4ever
19.10.2022 3 z 5

Rozhodně lepší, než Domek v Irsku. Určitě jsem byla schopná více vnímat i nějakou vedlejší postavu (Hekla). Autorka opravdu umí krásně pracovat s prostředím, ale příběh opět moc nepřekvapil, i když to je nejspíš účel tohoto žánru. Máte si u něj spíše odpočinout bez velkých dramat.

petra0605
18.10.2022 2 z 5

Třetí kniha kterou jsem z této série přečetla. Bohužel, nějak mě nebavila. Neustálé hlazení po tváři, sahání na rty, chlap až moc přeslazený. Konec hodně nereálný, spíš naprosto uhozený.
Strašně mě štvaly některé fráze, které se opakovaly až moc často. Při přečtení některé z nich už po dvacáté se mi ježily chlupy ( střelila pohledem, jsi v pořádku, nekousej si ret, ret se jí už zahojil, mám moc práce...)

Komentáře jsou přehnaně euforické. Tahle série má pořád stejnou šablonu. Vím že když sáhnu po další knize, bude úplně stejná, jen v jiné zemi.

alekis
12.10.2022 3 z 5

SPOILER

Ztratils ji, zrádný Chrisi...
Jsi horší než krysy,
co kanálem se brodí ve splaškách...
A ona teď v náruči jiného sladce vzdychá...
Áááách...!
A její šťastnou tvář odráží každé zrcadlo.
Pravá romancička - dobře to dopadlo!

Čekala jsem víc, ale není to vůbec špatné. Taky bych jela na Island... No, zamyslím se nad tím :-).

Dámaskloboukem
07.10.2022 5 z 5

Přečtení této knihy mě přimělo k cestě na Island. A rozhodně nelituji ani jednoho!

anej
05.10.2022 5 z 5

Další skvělá oddechovka od této autorky. Island mám na svém seznamu přání již dlouho a po přečtení mám ihned chuť sbalit se a vyrazit. Těším se na další procestované destinace :)

PeťulaV.
04.10.2022 5 z 5

Právě jsem tuto knížku dočetla a opět mám krásný hřejivý pocit u srdíčka. Knížky od Julie Caplin mám opravdu moc ráda, vždycky si u nich dokonale odpočinu. Všechno jsou to romantické příběhy, každý se odehrává v jiné zemi. Autorka má ale navíc až neuvěřitelně skvělý smysl pro detail, takže se v každé dozvíte i spoustu informací o tom daném místě, mohla by psát turistické průvodce. Vždycky máte chuť sbalit si kufr a jet tu nádheru poznat na vlastní kůži. Zatím jsem přečetla Kavárnu v Kodani, pak Pláž v Chorvatsku, teď Hotýlek na Islandu a musím říct, že se mi snad každá její další kniha líbí víc a víc. Vidět na vlastní oči polární záři, zažít tvrdou a zároveň pohádkově nádhernou krajinu Islandu, vidět to nebe plné hvězd.. Postavy jsem si zamilovala taky snad úplně všechny a z konce jsem měla upřímnou radost. Skvělý relax, na oddych určitě doporučuji. P.S. Ke čtení nutná deka na zachumlání, teplé ponožky, šálek horkého čaje a nějaké mlsání a pak už se jen začíst a můžete snít :o)

libuna60
02.10.2022 3 z 5

Tak nevím, na základě vysokého procenta pozitivních komentářů, jsem asi čekala víc. Věděla jsem, že to bude asi trochu červená knihovna, ale bylo to zbytečně rozvláčné a stále se dokola opakující situace. Knihu jsem sice dočetla, ale jen proto, že nerada nechám nedočteno. Co bylo pozitivní byl popis krajiny, zajímavostí ze života a přírody. Tato země mě neustále a už několik let láká. Zřejmě nejsem správná čtenářka na tento druh literatury, realita života je někde jinde. Zřejmě je to první a asi i poslední kniha z této serie co Caplin napsala.

Morgenka
29.09.2022 4 z 5

Krásná oddychovka. Romantika neskutečná.Bohužel neexistující..

Zlá-Ňufie
28.09.2022 4 z 5

(SPOILER) Moje první zkušenost s autorkou a kniha se mi libila moc. Mam rada romanticke knihy, takze parada.
Prostredi Islandu bylo krasne a libila se mi napinava atmosfera.
Jedine co.. asi v pulce knihy jsme mela trochu krizi a zaver byl takovy uspechany.
Spoiler - mrzelo me, ze se nevratili zpet na Island… ale to sou takove detaily.

Madi
25.09.2022

Nedočteno. Skončila jsem asi na straně 80. Nejsem cílová skupina. Po prvních pár stranách je naprosto jasné jak to dopadne.
A pro mě není zima žádný hygge a zachumlávání se do deky s teplejma fuskama. Pro mě znamená zima promrzlej barák a topení dřevem, což znamená bordel a každodenní úklid.