Hora mezi námi

Hora mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365411/bmid_hora-mezi-nami-MUP-365411.jpg 4 1140 384

Přichází bouře a provoz na letišti je ochromen. Ashley se bojí, že nestihne vlastní svatbu, na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se nikdy neviděli, objednají si spolu charterový let, aby se dostali domů dřív. Jejich letadlo se ale zřítí a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení. Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a v extrémních podmínkách bojují o život... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?... celý text

m_martina
17.05.2020 5 z 5

Tohle byla silně emocionální kniha, ve které je i hodně smutku. Mně se moc líbila, i nějaká ta slzička se objevila.

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Líbí se mi skvěle vykreslené postavy a sílu přírody. Asi bych si ji znovu už nepřečetla, ale emoce na mě určitě přenesla.

cibulka 8
09.05.2020 4 z 5

Ben byl úžasný. To jak si dokázal poradit za každé situace, využít veškerých materiálů... Ashley neskutečně statečná - vyrovnat se s tím, že je vážně zraněná a nemůže nijak pomoci.. A závěr mě překvapil. Co se týče vztahů, myslela jsem, že to dopadne úplně jinak.

Horal123
29.04.2020 3 z 5

Pro mě průměná kniha, místy s náznaky červené knihovny. Ale věřím, že některým dámám se bude líbit.

boxas
21.04.2020 4 z 5

Neříkám to často, ale tentokrát se mi film líbil víc než kniha.Film je přímočařejší, není tak patetický, jednoduše je uvěřitelnější. Na knize mi vadily nejen neustálé odbočky v ději a jakési návraty do minulosti, ale i ten fakt, že knižní Ashly je na rozdíl od filmové Alex věnováno daleko méně místa, než by si zasloužila. Film má dva rovnocenné hrdiny, kteří se společně rozhodli čelit osudu, kniha má hrdinu jen jednoho - Bena. Celá kniha je téměř výlučně jen jeho pohled na věc, což je navíc zdůrazněno ich formou, ve které se příběh odvíjí.
A ještě jedna poznámka - mnohé beru jako autorskou licenci, ale to, že Ben a Ashly nechají u havarovaného letadla mobilní telefony, protože "jsou těžké", ale zato Ben s sebou táhne x náhradních baterek do záznamníku, tomu se uvěřit nedá.

artlucie
15.04.2020 4 z 5

Zprvu mi vadily vsuvky z minulosti, o lásce a běhání a tak, chtěla jsem vědět, co se stane v horách! Potom, když se děj trochu vlekl, ty vsuvky naopak chyběly.. ale to už jsem hnidopich. Kniha je to zajímavá, a i když jsem to závěrečné odhalení odhadla o několik kapitol předem, autor mě pořád viklal, takže jsem si nebyla jistá. To sladko potom už jsem přešla bez většího přemýšlení..

LaCoccinelle
12.04.2020 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Dobře se četla, zajímavý příběh. Oběma jsem moc držela palce, aby to zvládli. Konec dočten v slzách.
Knížka se mi líbila, film ne, byl úplně jiný než knížka.

prochajda
06.04.2020 5 z 5

Super čtení, i když příběh asi nereálný, přesto jsem postavám fandila. Určitě se podívám i na film.

DanaKa81
01.04.2020 4 z 5

Příběh o lásce a přežití v extrémních podmínkách mě moc bavil. Ani filmová verze nebyla špatná, ale vadily mi v ní odlišné charaktery hlavních hrdinů od těch knižních. Kniha je výborně napsaná a úplně mě pohltila

janasim
30.03.2020 5 z 5

Ano, postavy a ani samotný příběh není moc pravděpodobný, ale já ho s Benem a Ashly prožívala až do konce a moc jsem jim fandila. Závěr mě překvapil a nemůžu říct, že by mě během celého příběhu nemrazilo.

Lemurka
23.03.2020 5 z 5

Mám ráda takový typ knížek, kde se děj odehrává v krásné nevšední přírodě, sníh a mráz, k tomu boj o přežijí po leteckém neštěstí. Oba hrdinové se mi zdáli spíš nereální. Knihu si ráda někdy zase přečtu.

adelagr
16.03.2020 5 z 5

Výtečná kniha plná dobrodružství, zimy, sněhu a neuvadající naděje. Držela jsem jim palce celou knihu. I když byl konec na mě až moc rychlý, i tak neztratil příběh na půvabu. Dobře napsaná kniha :o)

Scathia
12.03.2020 4 z 5

Velmi napínavý příběh o tom, že síla vůle daleko převyšuje lidské možnosti. Taktéž se mi líbila paralela manželky, která odmítá opustit své děti, aby přežila, stejně tak, jako hlavní hrdina, který nechce opustit svou zraněnou spolucestující, i když výrazně snižuje svoji šanci na přežití.

mirabl
08.03.2020 2 z 5

(audiokniha). Tohle se může líbit asi jen holkám. Ta druhá část čtenářské obce, kterou Stvořitel vybavil také logickým myšlením, se u toho musela umlátit smíchy, včetně zde zmíněného "odborníka" Beara Gryllse. Flešbeky a hlášky typu "... ale měl jsem to radši udělat" mě vytáčely do červena. Pokud by se někdo zajímal o seriózní survival "romanci", doporučím spíše knihu La Loba (Alan Russell) ... případně hardcore verzi, jo, to je ta finální část Terroru (Dan Simmons).

Jessica007
29.02.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Romantika, láska, ideály, hrdinství.. Také dobrodružství. Prostě krásná.

Burák
27.02.2020 2 z 5

Příběhy lidí, kteří přežijí nepřežitelné patří k mým nejoblíbenějším. O téhle knize jsem se dozvěděla až když loni běžel v kinech stejnojmenný film. Na film jsem se chystala, ale dřív se mi do ruky dostala knižní podoba. No, a teda doufám, že film bude o dost lepší a knižní předlohou se nechal jen inspirovat. Sice se to četlo dobře, samotná dějová linka taky nebyla špatná, ale napínavé to prostě nebylo a "šokující" rozuzlení jsem tušila po třetině knihy. Mnohem víc než nějaké dobrodružné drama, je tahle kniha romancí a óda na manželskou lásku a manželství. Podařilo se mi to dočíst, dokonce jsem to přečetla celkem rychle, takže to asi nebylo zas tak zlé, ale tuším, že leckdo by knihu odložil a už by se k ni nevracel.

oskli
20.02.2020 3 z 5

Pro mě další z knih, kterou bych v papírové podobě nepřečetla, ale jako audioknihu jsem ji strávila, ačkoli mi nic nedala.
Na můj vkus je příběh moc americký, moc patetický, moc předvídatelný, úplně černobílý. Hlavní hrdina je absolutní superman, který si poradí úplně se vším, nikdy mu neujedou nervy, bezmezně miluje svou ženu, není na něm vlastně nic, proč by působil lidsky, uvěřitelně, sympaticky... na mě je moc umělý, moc americký, moc červenoknihovnový.
Nemohla jsem si při poslouchání zbavit vzpomínek na knihu Muž jménem Ove, kde také hlavní hrdina vzpomíná na svou ženu. Ale není to takový slaďák, je tam v protiváze právě bručounský svérázný Ove, který příběh drží v takové rovině, aby nesklouzl do podobného patosu, jako je tomu v Hoře mezi námi.
Věřím, že kniha osloví spoustu lidí (asi hlavně žen), ale já od tohoto autora už nebudu zkoušet nic. Jednou stačilo.

tereza1198
06.02.2020 3 z 5

Už jsem četla Když zpívají cvrčci, takže jsem tušila do čeho jdu. A opět. Patos. Zase je zde ve vzpomínkách popsán vztah dvou lidí, kteří by za sebe dýchali, mají dokonalý vztah a navzájem si plní srdce až po okraj láskou. Takže vzpomínková část mě tolik nebrala, protože mi přišla hodně nereálná.
Ta část, kde Ben, Ashley a pes bojují o život v mrazivé divočině se mi líbila moc. Všichni byli extrémně mrazuvzdorní, vtipkující a úžasně optimističtí, ale nebuďme detailisté. Byl to dobře napsaný příběh a určitě stojí za přečtení.

martina.culik
04.02.2020 4 z 5

Knihu jsem si vůbec nechtěla přečíst, protože jsem nejprve viděla film a musím přiznat, že mě moc nezaujal. Nakonec mě ale někdo přemluvil, ať dám knize přeci jen šanci.
Musím mu poděkovat, protože kniha je mnohem lepší (jako ostatně většinou) než filmové zpracování. V podstatě jsem ji přečetla celou na jeden zátah, protože je velmi dobře napsaná, zajímavá a napínavá. Pointu jsem tušila, i když jsem několikrát byla na vážkách a nedávalo mi to úplně smysl, ale na konec se všechno vysvětlilo, přesně tak, jak mělo.
"Všechno zmlklo, nejhlasitějším zvukem bylo ticho."

jana277
16.01.2020 4 z 5

Boj o život, pekne vykreslená sila lásky, následne moja potreba zamyslieť sa nad plynúcimi minútami života.