Hora mezi námi

Hora mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365411/bmid_hora-mezi-nami-MUP-365411.jpg 4 1140 384

Přichází bouře a provoz na letišti je ochromen. Ashley se bojí, že nestihne vlastní svatbu, na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se nikdy neviděli, objednají si spolu charterový let, aby se dostali domů dřív. Jejich letadlo se ale zřítí a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení. Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a v extrémních podmínkách bojují o život... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?... celý text

KristínaKap
10.01.2020 5 z 5

Dlouho jsem se nedokázala u knihy udržet a vlastně mě to neustálé utrpení obou postav nebavilo, protože mi přišlo tak nějak bez pointy. Když pointa konečně nečekaně přišla, strašně mě to zasáhla, i jsem příběh obrečela hodně, takže koho to nebaví, vydržte do konce????

Vakalik
04.01.2020 4 z 5

Krásná kniha. Tragédie okořeněná osobními příběhy dvou hlavních hrdinů. Hrdinství, láska, boj o přežití. Kniha se mi moc líbila a četla jsem ji jedním dechem. Ten mi vyrazila až na úplném konci, ale nebudu prozrazovat děj.

jana277
02.01.2020 4 z 5

Kniha ma oslovila, krásne vykreslená sila lásky. A prekvapenie na záver...

chaera
28.12.2019 3 z 5

Přijde mi, že spíše než příběh o přežití se jedná o poměrně rozvleklou romantickou knihu zasazenou do neobvyklého prostředí. Jako fanouška seriálu "I shouldn't be alive", který se zaměřuje na pravdivé příběhy lidí, co museli bojovat o svůj život v přírodě, mi zůstává rozum stát nad někdy absurdními scénami v knize. Nějak se mi nechce věřit, že se dá ujít bůhví kolik kilometrů v mrazu a (často) promočeném oblečení bez toho, aniž by hl. hrdinové trpěli omrzlinami nebo podchlazením. I ta chemie mezi postavami mi přišla poněkud zvláštní. Mám hodně rozporuplné názory na tuto knihu, proto hodnotím rovnými třemi hvězdami, protože se mi líbí nápad a autorův vypravěčský styl. 3/5

Jumpova
02.12.2019 3 z 5

Kniha se mi četla hrozně dobře, bylo to pro mě určitým způsobem napínavé a návykové. Konec jsem chtěla trochu jiný, ale i tak mě na konci příběhu jedna věc hodně překvapila... Za přečtení stojí, ale za mě to není žádná extra bomba.

korenka
26.11.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, nicméně film jsem viděla dříve a líbil se mi více

zuzad
07.11.2019 4 z 5

Moc pěkný příběh o síle lásky a o boji za přežití.

simona5r
05.11.2019 5 z 5

(audiokniha) Poslech knihy jsem si moc užila. Měla jsem neustálý pocit, že jsem tam s nimi a moc jsem jim celou dobu fandila. Byla to pro mě ideální romantika, nic přeslazeného, možná díky tvrdým podmínkám pro přežití.

Renatapek
02.11.2019 3 z 5

Novinářka Ashley a chirurga Bena havarují s letadlem v horách. Zkušený pilot nepřežije. Tím se začne odvíjet napínavý příběh, jak se z divočiny dostat do civilizace. Oba hrdinové bojují o život. Spojí síly, zatnou zuby a vyrazí na cestu. Mnohokrát si sáhnou na dno svých fyzických i psychických sil. Zmrzlí, hladoví, v hlavě jim běží film jejich života. Největší překvapení nebo odhalení najdete na konci knihy ...

Luciska13
01.11.2019 5 z 5

Skvělý napínavý příběh, který se čte sám. Dvě dějové linky, které se skvěle proplétají, prolínají a doplňují. Ačkoliv je kniha romantická, není to přehnané a převažuje dobrodružná a napínavá stránka. Konec je opravdu dojemný a smutný, ale většina toho se dá už od začátku tušit. I tak všem doporučuji přečíst, s filmem to nemá mnoho společného, kniha je mnohem silnější.

Petra17
21.10.2019 5 z 5

Dobrodružný román pro ženy, velice napínavé, čtivé a originální. Příběh na který budu rozhodně vzpomínat, konec ve mě vzbudil jistou dávku emocí.

Imis
07.10.2019 2 z 5

Taková romantika, že se mi skoro nechce věřit, že to napsal muž. Celý příběh působí trochu nerealisticky. Už osoba hlavního hrdiny, který je doktor, dokonalý gentleman, sportovec, hezký a navíc tak trochu McGyver, který všechno zvládá s nadhledem. Na mě příliš sladká romantika, která směruje k ještě větší romantice. Ale pokud právě takovou knihu hledáte, tak se vám to bude nejspíš líbit.

Haruki
15.09.2019 5 z 5

Kniha, která vás chytne uvnitř za srdce a nepustí. Viděla jsem nejprve film a na jeho základě jsem si půjčila z knihovny knihu. Obojí má cosi svého do sebe. Knížku samotnou budu asi ještě hodně dlouho rozdýchávat.

KnihomolkaKatka
21.08.2019 5 z 5

Moje první setkání s autorem a musím říct, že se vydařilo. Miluju ten příběh. Před časem jsem viděla film, který je ve srovnání s knihou úplně jiný. Přijde mi, že nenatočili film podle knihy, ale spíše jen něco na její motivy. Neříkám, obojí má své kouzlo, ale když mám nyní přečtenou i knihu, soudím, že příběh je v tištěné podobě daleko lepší.

petaSk
14.08.2019 3 z 5

[audiokniha]
Čekala jsem survival a dostala romantiku, která tvoří tak dvě třetiny knihy. Vztah Bena k jeho ženě je ale tak nereálný a přeslazený, že mě z toho bolely zuby. Ben je navíc všeuměl, neskonale trpělivý a vede přátelské rozhovory se zraněnou Ashley, která je silná žena a i přes ohromnou bolest dokáže vtipkovat. Celé mi to přišlo nedůvěryhodné a i přes veškeré potíže spolu ti dva tlachali jako někde v kavárně.
Někomu ale romance a sentiment s pozadím boj o přežití může sedět.

evask
14.08.2019 4 z 5

Román pro ženy. A děj se dosti táhne, chvílemi mě až nudil. Vadily mně ty vložené vzpomínací kapitoly, pořád jsem čekala nějaké dobrodružství. Pak jsem pochopila. Ztroskotání letounu v horách není začátek dobrodružného příběhu, to je kulisa, před kterou se odehrává drama dvou lidí.

Aghatte
07.08.2019 5 z 5

Druhá kniha Charlese Martina, kterou jsem si půjčila. Nemohla jsem ji odložit, takže dnešní bouřková noc se hodila jako přesná kulisa. Přečteno do rána.
Opět trochu málo uvěřitelné lékařské zákroky jako v minulé knize, tam šlo pomalu o operace srdce, takže (ač sama zdravotník) neumím si to v reálu představit. Stejně tak si neumím představit to prostředí, ani popisy různých technických záležitostí mi moc nešly do hlavy - opět shoda s minulou knihou.
Ale, co je hlavní, šlo o dialogy. Tolik koncentrovaného dobra, lásky, naděje, v podstatě tam není nic špatně. Brečela jsem jako želva většinu knihy a promítala si do toho svoje vlastní démony. A to má správná kniha umět. Vtáhnout nás a vytáhnout z nás, co se dá. Donutit přemýšlet, analyzovat, vzpomínat, bědovat, brečet, křičet, smát se a běhat a tancovat. I bez nohou.
Tento pan autor to dokáže, takže plný počet bodů a nějaké nepřesnosti mu odpouštím. Ráda. A kouknu se, co dalšího pěkného nám napsal.

Zuzvil
03.08.2019 4 z 5

Takovou knížku jsem dosud nečetla, jedná se o román pro ženy, ale dobrodružného charakteru, protože stěžejním námětem knihy je havarování letadla v horách a následná snaha zachránit (si) život obou hlavních hrdinů. Závěr knihy, aniž bych cokoliv prozrazovala, mi byl jasný již velmi brzy, vedly k tomu některé indicie, přesto se mi zpracování této knížky moc líbilo. Určitě k přečtení doporučuji, protože i v horkém létě (kdy jsem ji četla já) mi běhal mráz po zádech.

martinaandulka
29.07.2019 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film, nebyl špatný ani super, prostě průměr a něco hlubokého tam chybělo, nebýt Irenky a její maminky (Knihánkov),že kniha je super,tak jí mám doma a jsem z ní nadšená.Hlavní hrdinové jsou více emotivně a myšlením propojené, záchrana o přežítí má větší náhled.Je to napínavý román ,u kterého najdete touhu žít,milovat a vážit jsi maličkostí.

hanka6036
26.07.2019 5 z 5

Troufám si říct, že snad zatím nejlepší knížka tohoto roku. Krásně propracovaný a promyšlený děj až do samého konce s pěkným rozuzlením na konci, který mě opravdu dostal.

Snažila jsem se podívat i na film, ale nedodívala jsem se ani na polovinu. Už na začátku mě zklamalo přejmenování Ashley na Alex, což mě odrazovalo už na začátku. Film nemá skoro žádnou spojitost s knihou, skoro vše je ve filmu úplně jinak.
Kniha byla naprostá bomba, ale film (alespoň pro mě) totální propadák.