Hora mezi námi

Hora mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365411/bmid_hora-mezi-nami-MUP-365411.jpg 4 1140 384

Přichází bouře a provoz na letišti je ochromen. Ashley se bojí, že nestihne vlastní svatbu, na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se nikdy neviděli, objednají si spolu charterový let, aby se dostali domů dřív. Jejich letadlo se ale zřítí a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení. Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a v extrémních podmínkách bojují o život... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?... celý text

L.Helena
07.10.2020 5 z 5

Audiokniha
Zpočátku se mi to moc poslouchat nechtělo. Úplně jsem cítila tu všudypřítomnou zimu, bolest, bezvýchodnost situace… Jenže stejně mě to brzy vtáhlo natolik, že jsem prostě musela poslouchat každou vhodnou chvilku. Pak se přidala dějová linka s Rachel, a tak to občas přestal být jen nervy drásající boj o přežití v drsných podmínkách. Ačkoliv…

evineckY
02.10.2020 5 z 5

To je síla... Jestli máš problémy a připadáš si na konci sil,tak si přečti tuto knihu.
Jedna z mála knih,na které nezapomenu.Doporučuji každému.

Gibis
29.09.2020 5 z 5

Některé příběhy ve mě vyvolají takovou smršť emocí, že mám pak problém je komentovat, protože mám pocit, že to nedokážu slovy vyjádřit. A tak dám jen svých pět hvězd a nějaký čas budu tuhle knihu rozdýchávat.

eva-lupen
22.09.2020 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Pěkné. Moc dobře se to poslouchalo. Nejdřív jsem tedy viděla film, takže mne konec nepřekvapil, ale film byl jen hrubý výcuc, byl knihou spíš inspirovaný a chybí mu hloubka příběhu. Určitě doporučuji.

martiline
16.09.2020 5 z 5

Dávkovala jsem si ji po troškách ... jako lék. Jako lék, který vám ukáže jak malicherné jsou problémy když jsme hezky v teplíčku, bezpečí, sytí a spokojení ...

Allla9
30.08.2020 5 z 5

Krásný příběh plný odhodlání a víry v život.

kob
09.08.2020 4 z 5

Audiokniha - poslouchala jsem v autě a byla jsem moc ráda, že jsem v teple, sytá a nic mě nebolí...

kap66
28.07.2020 3 z 5

Robinzonáda (to je moje!) cílená na ty, kteří mají rádi milostné motivy (tak to je horší…). Je pojatá jako takové pěkné čtení: dialogy nedrhnou, promluvy krásně navazují, postavy mluví hodně a často o lásce a citech vůbec. Vše do sebe krásně zapadá a čte se to jedna radost. Ta cílenost byla pro mě ale příliš okatá. Starý pilot, sympaťák každým coulem, pronáší nádherné pravdy o lásce. Ben, vychovaný chladným a přísným otcem, považující se za člověka neschopného emoce pojmenovat, o nich mluví do diktafonu stále. Ashley, těžce zraněná a trpící bolestí, se pídí po tom, jak Ben prožíval manželství. Všechen boj o záchranu života, nápady, jak přežít, jsem sledovala s obrovským zájmem (jen bych chtěla znát lékařský názor). Milostné pitvy jsem četla též, ale se zájmem podstatně menším.
Chtěla jsem se ještě rozepsat o momentech, nad kterými jsem se pozastavila, ale ony prostě zapadají do oné cílenosti, tedy určitého kalkulu se čtenářem – a tam vždycky záleží na tom, jestli na to přistoupíte. V případě této knížky se mi to - s výhradami - povedlo.

Artep071
23.07.2020 4 z 5

Četla jsem v loni , a byla to první kniha tohoto autora, která mě donutila po přečtení, na okamžitý nálet do knihovny ,kde jsem si půjčila další jeho knihy. Líbí se mi jak píše, vtáhne mě do děje a věřím mu to. Za mě 4*

Lucy2211
21.07.2020 5 z 5

Výborná kniha, četla jsem ji před třemi lety a stále mám příběh v hlavě.
Charles Martin je vynikající autor, za pozornost rozhodně stojí i jeho ostatní knihy.

KatkaP.
08.07.2020 5 z 5

Úžasná kniha,napínavá a romantická, nedala se odložit.

EvikU.
03.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Knihu jsem četla jedním dechem. Byla děsně napínavá, líbily se mi i promluvy na záznamník od Bena své ženě.

SPOILER: Úplný konec byl krásný. Akorát mě ke konci dostalo, že ta jeho žena je mrtvá a ten dům co pro ní postavil a pro dvojčata jsou vlastně náhrobky. To mě rozsekalo.

Jinak knihu všemi 10 doporučuji.

Coli
29.06.2020 3 z 5

Nějak mně to nenadchlo. Boj o život s chlapem, který je doktor/lovec/skaut....není boj. Ženská se zřítí s letadlem a naštěstí zároveň s ní přežije i superman. Těžké zklamání.

Cress
28.06.2020 4 z 5

Kniha se četla sama. Příběh byl napínavý a konec mě hodně překvapil. Myslím, že bych si knihu oblíbila ještě víc, kdyby autor přidal pár kapitol z pohledu Ashley.
4,5*

fénix56
27.06.2020 4 z 5

Přestože skoro celá kniha je o zoufalé snaze dvou lidí, Bena a Ashley, dostat se po nehodě letadla ven ze zasněžených hor, nenudila jsem se. A i když některé pasáže mohou působit nerealisticky, věřím, že když jde člověku o život, je schopný učinit nemožné. Jako např. v případě nehody ragbyového mužstva v Andách (kterou připomněl i hlavní hrdina Ben).
O minulosti Bena se dozvídáme hlavně v hovorech na záznamníku, sám je v tomto směru skoupý na slovo. Dobře se mi četl jak popis strastiplné cesty, tak retrospektivy z Benova života. Jediné, za co ubírám hvězdičku, byl na můj vkus moc patetický konec.

Azala
17.06.2020 5 z 5

Strhujici, velice ctive id prvni stranky, zadne nudne pasaze, ktere oncas preskakuju. Doslova jsem precetla kazde slovo. Se zfilmovanou verzi se to neda absolutne srovnat. A zaver je naprosto ucvacujici. A ano, nejednou jsem uronila slzu.

knihomol1985
10.06.2020 5 z 5

Poslechnuto jako audio kniha a mohu jen doporučit - oddechové čtení i poslech ...

Malýmedvěd
28.05.2020 3 z 5

Romantika o přežití i o přežití nesmrtelné lásky. O naději a touze k životu. Oddechové čtení. Zápletka a děj, takové jak část čtenářů chce, prostě aby to bylo jako v pohádce. Reálného na tom není asi nic, ale je to kvalitně a realisticky vyprávěné. Takže se to bude spoustě lidem líbit, pro mě ta oddechovka a čištění hlavy :)

Annkag
21.05.2020 5 z 5

Som velmi ráda že vzhliadnutie filmu nemá takmer nič s knihou.
Nádherný příběh o tom že ludskosť v nás ostáva.Že minulosť je naším krížom ktorý si sebou nosíme.Že láska nie je vždy len jedna a jednou cestou sa v naším životě môže tolik zmeniť.
Nešlo to jinak len dať tejto knihe plný počet...Niekomu môže příběh dvoch lidí príjsť nudný ale autor to retrospektívami urobil hrozně zajímavým.

blackoutzuzi
19.05.2020 4 z 5

Velmi zajímavá kniha s nečekaným a silným koncem, který mě totálně dostal a já ho obrečela. Sympatické postavy, napínavý děj, boj o přežití a láska - tuhle knihu mohu jedině doporučit.