Hora mezi námi

Hora mezi námi https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365411/bmid_hora-mezi-nami-MUP-365411.jpg 4 1141 384

Přichází bouře a provoz na letišti je ochromen. Ashley se bojí, že nestihne vlastní svatbu, na chirurga Bena čekají pacienti. Ačkoli se nikdy neviděli, objednají si spolu charterový let, aby se dostali domů dřív. Jejich letadlo se ale zřítí a oni se ocitají uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Dramatický boj o přežití v extrémních podmínkách v nich probudí sílu, o níž neměli tušení. Hledají k sobě vztah, přehodnocují minulost a v extrémních podmínkách bojují o život... Podlehnou v mrazivé pustině zraněním těla a duše, nebo znovu uvěří v lásku?... celý text

Lena78537
22.02.2021 4 z 5

Pěkný příběh o lidské solidaritě a touze přežít. Kniha se četla velmi dobře, ani jsem ji nemohla odložit. Doporučuji.

katerina.marko
19.02.2021 4 z 5

Příjemná a čtivá knížka. Rozhodně lepší než filmová verze

alzbeta4340
13.02.2021 4 z 5

Dobrodružný motiv o letecké katastrofě a nalezení cesty z divočiny byl skvělý. Romantická linka Bena a jeho ženy působila trochu sentimentálně až melodramaticky. Zřejmě záměr autora, ale hory mě bavily víc. I tak pěkné čtení.

Miro67
09.02.2021 5 z 5

Dva cizinci uprostřed mrazivě krásných, mrazivě krutých hor. Jejich odhodlání krok za krokem dojít až k nejbližšímu lidskému obydlí i víru, že se jim to podaří, nelze jinak než závidět.
A je možné, aby Bena dvakrát za život potkala tak neuvěřitelná láska?? Je. Protože ona ho nepotkala. On ji svým charakterem budoval, hýčkal a byl za ni každý den vděčný.

petr_
30.01.2021 4 z 5

Velmi pěkný příběh, který mi připomínal prostředí, které popisoval Jack London. Lidé, kteří bojují o život a s nepřízní osudu i s přírodou.
Kniha je o lidech, kteří mají své osudy, svoje zásady a hlavně skvělý vztah k svému životu a okolí.

Joliko
25.01.2021 5 z 5

Krásná kniha. Putování divočinou, kde každá chyba může stát život. Při boji dvou neznámých lidí o přežití se odkrývá příběh a bolest jednoho z nich. Líbil se mi nápad s nahráváním vzkazů. Doporučuji.

Gabusza
17.01.2021 5 z 5

Moc pěkný a čtivý příběh, kde si dva lidé přehodnotí svou minulost.
V knize je plno dobrodružství, napětí i bolesti a spousty vět k zamyšlení.
Za mě supr, dějově napínavá. Doporučuju.

jitka7326
13.01.2021 1 z 5

Přečteno v rámci ČV 2021. Mrazivé počasí, sympatické postavy a místo kam bych se nechtěla dostat.

KatyM.
01.01.2021 5 z 5

Moc krásný příběh. I filmová verze se povedla. Doporučuji.

Lili
31.12.2020 5 z 5

Nerada srovnávám knihu s filmem, ale jelikož je to jeden z mých oblíbených a viděla jsem ho několikrát, nemůžu jinak. Proto jsem naprosto nečekala, že mi knižní předloha vytře zrak.
Možná je to tím, že kniha jde vždycky mnohem víc do hloubky, má větší volnost a prostor se vymluvit. Bylo tu tolik maličkostí, který na sebe hezky navazovaly, zapadaly do sebe jako dílky skládanky a celý děj prohlubovaly. Navíc byla prostoupená tak něžným humorem, jaký z filmového děje ani nevyzníval a ta spousta nemalých rozdílů mi vůbec nevadila. Najednou jsem, úplně nečekaně, brala knihu jako samostatnou jednotku a i když se mi v hlavě promítal taky film, žila a dýchala jsem příběh, který byl napsaný.
Moc se mi líbila autorova slova: „Zajímá mě, jestli si knihu přečtou manželky a dají ji pak svým manželům se slovy - Mluv se mnou!“ Ano, mluvit je potřeba. Nemyslím to nesmyslný brebentění typu nákupních seznamů, ale ty důležitý věci, o kterých tak často mlčíme. Nikdy totiž nevíme, jestli bude ještě nějaký prostor.
Krásný čtenářský zážitek na závěr roku. Jako nejsilnější motto si odnáším „Vždycky existuje šance.“

Amees
10.12.2020 4 z 5

Moje srdcovka. Knihu jsem přečetla během dvou dnů. Dotklo se mě to přesně tam, kde mělo. Divoká příroda, obrovská hora, strach, odhodlání, přesvědčení a zrození lásky.. Čtivé, svižné a ohromné pro každého kdo miluje vyjít z komfortu.. Aspoň v knižním světě :-)

Crozz
05.12.2020 3 z 5

Pro mě zajímavý tím, že jde o romantickou pohádku na pozadí dobrodružného příběhu o přežití, takže plus za dobrodružství, mínus za romantiku a hodnotím jako lepší průměr.

Radka1727
30.11.2020 5 z 5

Skvělý příběh .... filmové zpracování se též povedlo

MaryT
26.11.2020 5 z 5

Úžasná knížka... konec byl tak dojemný , že jsem u toho brečela (a to se moc u mě nestává). Doporučují přečíst.

Lucia1989
25.11.2020 5 z 5

Krásny príbeh, skvelé postavy, doslova mrazivé prostredie. Po prečítaní sa kniha prepracovala medzi moje najobľúbenejšie. Ku koncu som si už myslela, čo sa asi medzi manželmi stalo, ale než som to prečítala, som ešte znova zapochybovala o mojej teórii. Spisovateľ zvládol svoju prácu na jednotku a teším sa na jeho ďaľšie knihy.

kudrdlinka
10.11.2020 5 z 5

Tenhle krásný mrazivě dobrodružný a lidský příběh o touze přežít, solidaritě a lásce se mi doma v teple poslouchal moc hezky. Opravdu skvěle načteno Markem Holým. Navíc Ben i Ashley byli oba moc sympatiční, od začátku až do konce jsem jim fandila. Časem se třeba podívám i na film, ale zatím nechám doznít emotivní zážitek z knihy.

Kočičáci
06.11.2020 4 z 5

Romanticko-dobrodružný příběh ve kterém se lékař Ben a novinářka Ashley díky letecké nehodě ocitnou na vrcholku zmrzlých hor. V tu chvíli začíná jejich boj o přežití. Musí spoléhat jeden na druhého a zároveň si díky okolnostem ujasňují i své životní hodnoty a postoje.
Kniha je zároveň předlohou k filmovému zpracování, které jsem neviděla (a ani se na to nechystám). Napsána je nicméně velmi čtivě a ta "dobrodružná" linka se mi líbila o fous víc. Celkově hodnotím lehce nadprůměrně a to asi jen díky psíkovi Tankovi alias Napoleonovi.

Dany45
19.10.2020 5 z 5

Doposlouchal jsem teď audioknihu ( mimochodem velice dobře načtenou ). Spěchám tu vytvořit něco, co by mohlo slovy popsat vjem z této knihy ,dříve než se mi myšlenky a pocity rozutečou / ale i tak , nejsem schopný písmem vyjádřit , co mi tato kniha představila! Za poslední dobu nejlepší kniha tohoto druhu , s kterou jsem měl možnost se setkat. Není to jen barvitý popis ztroskotání v divočině a zápas o holý život , to chápu jako podružnou a dějovou část příběhu. Ale tak výstižně psané vyjádření vnitřních pocitů, myšlenek a jejich nenásilná stylizace je brilantní a myslím že podobné vnitřní pochody prožívá mnoho lidí/ Proto mě nejvíce vnitřně vtáhlo do příběhu, jak mistrně jsou tyto pocity vyjádřeny psanou formou ( což není vždy tak jednoduché) !!
Za mě - Vy,vynikající kniha !

amanek
18.10.2020 5 z 5

Já bych to nepřežila. Ta šílená a stála zima... Konec mě překvapil.

Yorika
18.10.2020 3 z 5

Jedním slovem americké. Všechna ta kýčovitá prvoplánovost do sebe přesně zapadá, jako vrstvy v hamburgeru. Monology o lásce pronášené do diktafonu či starým pilotem v letadle, mě zanechaly naprosto chladnou. Mnohem víc mě zaujal příběh přežití v zimních horách. Téma natolik zajímavé, že by se jistě obešlo i bez té sentimentální omáčky kolem.