Honzíkova cesta

Honzíkova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9458/bmid_honzikova-cesta-abt-9458.jpg 4 1832 329

Veselý a laskavý příběh malého Honzíka, který se vypravil k babičce a dědečkovi na vesnici a zažívá tam každodenní malá dobrodružství. Kniha s nezaměnitelnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové, která oslovuje už celé generace malých čtenářů.

JackieDecker
18.08.2016 5 z 5

Je to kniha pro děti a na nic jiného si nehraje. Je to příběh z časů dávno minulých. Málokdo si umí dnes představit, že by v tak útlém věku poslal své dítě samotné na venkov k příbuzným, když je všude tolik vražd a úchylů a podobných věcí. Na druhé straně právě proto možná budou dnešní děti závidět malému Honzíkovi jeho dětská dobrodružství a kniha bude ještě o to víc podněcovat jejich touhy a představivost. Příběh je psán lehkým čtivým stylem. Ve svém věku už to pochopitelně nepotřebuji číst znovu, ale chápu že je to kniha mezi dětmi oblíbená :D

Nikuskaaa
17.08.2016 5 z 5

Kniha mého dětství! Díky čtenářské výzvě jsem si jí zase připomněla.

HannaFuchs
15.08.2016 3 z 5

Jako malá každý večer před spaním ☺

Lenka.Vílka
09.08.2016 1 z 5

Bude mi třicet, takže jediný důvod, proč knihu číst, je jasný. Čtenářská výzva, jupí!
Dětským knihám se neříká dětské jen tak ze srandy. Haló, tady jsem, jsou pro děti a jestli je to spoiler, vlezte mi na záda. Moje o dvacet let mladší já by dalo pět z pěti. Protože nic jiného nebylo (vždy jsem brečela přes trafikou, proč je Kačer Donald tak drahý, že mi ho rodiče kvůli tomu nechtějí koupit) a já měla jenom to, co bylo po bráchovi (nejenom knihy, smutné to dětství). Jako v dospělé se ve mě perou dvě věci. Takový rozkol.
Mám hodnotit tak, jak to upřímně vidim teď? (Mezi těma většinovýma 5/5 bych fakt svítila.)
Mám hodnotit hodnotit tak, jak se mi to líbilo jako malý holce? (To by bylo lživé hodnocení, už fakt nejsem malá holka.)
Mám z obou hodnocení udělat průměr? (Do toho se mi moc nechce. Sice tím nikoho nenastvu, ale bude se mi blbě spát.)
Tak jo, nadechni a dej jednu hvězdu. Za odvahu. Sama sobě. Že jsi to v tomhle věku přečetla.

Terrez93
06.08.2016 5 z 5

čteno po x letech do čtenářské výzvy, vrátila jsem se do dětských let

DuncanIdaho
31.07.2016 5 z 5

Povinná mimočítanková četba, kterou si člověk rád přečte i nepovinně. Přečetl bych si ji i teď znova po 35 letech.

Tigergirl
25.07.2016 5 z 5

Stará dobrá klasika :) Asi první kniha, kterou jsem četla :)

Teliee
23.07.2016 5 z 5

Krásná knížka..společně s dětmi, kterým jsem četla jsem se vrátila do dětstvi..

Jeanie
14.07.2016 4 z 5

Klasická dětská četba. Kdo nečetl (...existuje vůbec někdo takový?), jako by nebyl :-)

jolii
08.07.2016 5 z 5

Po letech čtu svému dvouapůlletému vnoučkovi. Ač je jinak jako rtuť, u čtení téhle knihy ani nedutá a vydrží klidně dva celé příběhy za sebou. A je úžasné, když mi druhý den řekne, že by chtěl taky takovou zlobivou kozu, jako má děda v Koníkovicích a takovou kuličku, jako má Honzík, aby mi ji mohl dát. Až přijde čas, pořešíme třeba i družstevníky.

elin.m
06.07.2016 5 z 5

Je mi velikou ctí, že mohu zrovna tuhle knihu zahrnout do Čtenářské výzvy 2016. Milovala jsem ji jako dítě. Dnes se k ní vracím po téměř čtyřiadvaceti letech a musím říci, že je skvělá pořád!

Přemýšlím, zda jsem zde neměla oblíbených pouze několik kapitol nebo už si skutečně nepamatuji děj :)...

Často se u některých pasáží přistihuji, že nacházím dvojsmysly i pro dospělé :D

majík1
03.07.2016 5 z 5

Výborná kniha,která se čte a dětem líbí stále a pěkně ilustrovaná

Jane007
03.07.2016 5 z 5

Úplně první knížka, kterou jsem přečetla. Pamatuju si, jak jsem spolu s ostatními prvňáčky louskala velká písmenka a snažila se číst nahlas (hrůza):-D

Lucissia
18.06.2016 5 z 5

Oblíbená knížka z dětství. Teď jsem si ji připomněla, když jsem ji přečetla synovi. I jemu se moc líbila a taky ho fascinovaly ilustrace paní Zmatlíkové a krásně vyvedená první písmena kapitol. :-) Určitě se k ní vrátíme.

hana1984
08.06.2016 5 z 5

pořád má své kouzlo

Briv
06.06.2016 5 z 5

Měla jsem ji u babičky a dědy v knihovničce. Knižka je to velice milá s nádhernými ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Trošku z ní sálá doba minulá, ale myslím, že na kráse ji to neubírá.

Damato
01.04.2016 5 z 5

Za mé školní docházky jedno z prvních povinných knih, ale bylo to milé čtení, všichni jsme tehdá záviděli Honzíkovi ty úžasné prázdniny na venkově u babičky, všichni jsme chtěli psa a o družstevních lívancích jsme snili nad tácem ze školní jídelny, který měl svůj nezapomenutelný odér a na něm těžko specifikovatelný pokrm. Četla jsem ji s úspěchem i svým dětem, pokouším se číst i vnučkám a vůbec se mi nezdá, že by ji nerozuměly. Je to milé povídání.

lyriq
09.03.2016 4 z 5

Z nostalgie si ji asi přečtu znovu... :)

Arella
16.02.2016 3 z 5

Asi si ji pamatuji hezčí. Protože byla první? Nevím. Každopádně družstevní kuchyně byla silná káva i na mě.

Moymeer
24.01.2016 4 z 5

Neskonale milá a nostalgická knížečka. Dnes jsem se k ní vrátil po cca 20 letech a i tak mi nejedna příhoda připadala víc než povědomá. Oproti dřívějšku ale dneska podstatně děsivěji znějí fráze jako: "Družstvo za ně hodně utrží." "A dědečku, ty dostaneš taky něco?" "Jakpak ne," zasmál se dědeček. "Jsem přede družstevník!" :)