Honzíkova cesta

Honzíkova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9458/bmid_honzikova-cesta-abt-9458.jpg 4 1832 329

Veselý a laskavý příběh malého Honzíka, který se vypravil k babičce a dědečkovi na vesnici a zažívá tam každodenní malá dobrodružství. Kniha s nezaměnitelnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové, která oslovuje už celé generace malých čtenářů.

ThrisaManx
18.01.2016 5 z 5

Mám dojem, že Honzíkovu cestu jsem nikdy nedočetla do konce. I tak jsem knížku měla moc ráda. Vždyť představuje dětství tolika z nás!

Jessica007
15.01.2016 5 z 5

Moc milá kniha s krásnými ilustracemi Heleny Zmatlíkové. Tuto knížku jsem měla v dětském věku moc ráda a mám ji ráda dodnes. Když byla dcera malá, knížku jsem jí předčítala a také se jí moc líbila. Takovýchto milých knížek pro děti by mělo být v dnešní době víc. A možná nejen pro ně...

Zabajzna
15.01.2016 5 z 5

Krásná kniha, která připomíná tradiční venkov a dětem se líbí. Malý Honzík totiž řeší i klasické "problémy" maličkých. Velmi příjemné na večerní čtení.

Merynkaw
08.01.2016 5 z 5

Dětem se kniha líbila, je jednoduchá bez složitých zápletek.

Sadako
08.01.2016 odpad!

Kterak se během Honzíkovy cesty vůbec nic nestalo. A k ilustracím H. Zmatlíkové chovám od útlého dětství odpor.

jprst
07.01.2016 3 z 5

Jedna z prvních knížek, kterou jsem v dětství přečetl hned po svém "vítězství" nad slabikářem a líbila se mi. Ale i na této knize je patrné, jak se časy mění. Mé děti ji četly ještě rády a se zájmem, ale má vnoučata do jednoho ji odmítala jako nezajímavou.

aninka.b
29.12.2015 4 z 5

Pěkný příběh o zážitcích chlapce z prázdnin. Knížka je čtivá, má spád i zajímavý obsah vhodně doplněný ilustracemi.

ovpana
13.12.2015 5 z 5

Moc hezké čtení o malém Honzikovi a jeho cestě k babičce a dědovi

fruitbueno
09.12.2015 5 z 5

Knížka mého dětství. Svého času jsem ji znala zpaměti a věřím, že kdybych se chvíli potrápila se vzpomínáním, Honzíka a jeho příběhy bych opět citovala :))

reader.007
07.12.2015 4 z 5

Možná je to vada charakteru, ale já se opravdu necítím poškozena tím, že jsem vyrůstala v době, kterou je dnes v módě nazývat totalitou a proto si také myslím, že cenzurovaná verze původního příběhu o tom, jak malý chlapec jede k babičce a dědečkovi a seznamuje se s principem družstevního hospodářství, je opravdu ubohá ukázka manipulace s dětskou literaturou. Fakt by se papír zkroutil, když dětem přiznáme, že se někdy praktikovalo společné vlastnictví a kolektivní hospodaření?

Anaš44
01.12.2015 4 z 5

Četla jsem ji v první třídě ale stejně mě natchla ale předtím jsem ti knížky tak neprožívala

Cryptkeeper
21.10.2015 5 z 5

Malá velká knížka:)

kiraa
25.08.2015

Co si pamatuji, tak moje první opravdové čtení. Hodně jsem ta dobrodružství prožívala a mám ji dodnes. Nemohu jinak než plný počet hvězd.

iv.86
08.08.2015 5 z 5

V dětství byla mnou tolikrát prolistována a přečtena. Občas si na ní vzpomenu a objeví se mi před očima obraz Honzíka a babičky. Kniha je obohacena o hezké ilustrace.

tisha8409
02.08.2015

Z této knížky si pamatuji otravnost jménem družstvo.
Tehdy jsem nechápala co to je, dnes bych to z tama klidně vymazala.
Celkově o cestě kluka k bábině... nic mi to neříkalo, asi proto, že já na komunistické pobíhání na vesnici nebyla.

marcela6183
21.07.2015 5 z 5

V době, kdy každé moderní vydání pohádek nadepsaných "němcová" "erben" nebo "české pohádky" (úmyslně s malými písmeny) evokují po zběžném prolistování v knihpectví touhu řvát, zažalovat redaktora a vypálit dotyčné nakladatelství, jsem sáhla doma do knihovny a omylem vyndala tohle.
A je to skvost. Nejhezčí příběh putování, dětského pohledu na svět a okolní život.
Jistě, zavání to trochu propagací doby. Berme to nostalgicky. Ono přece nebylo nutně všechno jenom špatné. A důkazem toho dobrého, umělecky hodnotného a lidsky citlivého je tato kniha.
Děkuji, pane Řího a za pět!

Legáček
02.07.2015 5 z 5

Tohle je o dost lepší neš Pejsek a Kočička.

MarekG
10.05.2015 5 z 5

Kniha, která okouzlí v každé době.

petvet
04.05.2015 5 z 5

Krásná dětská kniha.
Dobře napsaná a děti moc baví. Krásně ilustrovaná od H.Zmatlíkové.
Dávám 5* (kam se na to hrabou dnešní ,,nesmysly")

jitka7
04.04.2015 4 z 5