Vítek

Vítek https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59458/vitek-59458.jpg 4 151 23

Vítek série

Kniha obsahuje 3 příběhy o Vítkovi: Jak jel Vítek do Prahy, Vítek je zase doma, Vítek na výletě.

Kajetán71
18.03.2023 5 z 5

Vítek jede do Prahy . Krásná četba mého dětství, ale rád jsem si to přečetl i nedávno. V dětství se mi hlavně líbila velké písmenka.

Atlantis
22.12.2022 3 z 5

Celá Vítkova trilogie je poměrně tuctová a zapomenutelná. Nic moc se totiž nestane ani v jedné z knih, chyběl mi jakýkoliv klíčovější moment, který bych si zapamatoval do budoucna.

Kory98
04.09.2022 5 z 5

Vítek byl mým kamarádem v dětství a jako malá jsem mu hrozně záviděla, že měl koníka :-) Ráda jsem jeho příběhy přečetla i po letech, než udělají radost někomu jinému. Krásné Bornovy ilustrace knize přidávají na poutavosti.

Knihomolka506
27.04.2022 5 z 5

Hodnocení trilogie: Neobvyklá dobrodružství malého chlapce na cestě na prázdniny k babičce a později ve velkém městě, ve kterém ještě nikdy nebyl. Zvládne to sám?

Josh
07.03.2022 4 z 5

Tohle jsou příběhy, v nichž se najde každý malý kluk a které pobaví rodiče, možná i poučí:o) Zvláště příběh o cestě vlakem do Prahy. To je snad stále velká událost jet do hlavního, velkého města, tedy s doprovodem, protože dnes bychom dítě už jen těžko nechali cestovat samotné. Vítek na výletě a doma také potěší, nejen Vítky, malé či velké:o)) Nostalgie.... Díky za všechny příběhy, pane Řího!

Herda
02.08.2021 4 z 5

Knížku mi půjčila babička. Kdysi ji četla maminka, teta i strýc. Také jsem si ji sám přečetl. Líbilo se mi hlavně jak jel Vítek do Prahy a taky jak počítal. Já mám počítání rád.

hojchna
02.12.2020 2 z 5

Knížku jsem jako dítě četla, ale nijak ve mě nic nezanechala. A teď po přečtení dětem z ní mám pocity stejné.. moc mě nebavila.

ViolettaCh.
20.11.2020 5 z 5

Další oblíbená knížka mého dětství. Milý, trošku dobrodružný příběh Vítkovy cesty do Prahy byl doprovázen krásnými ilustracemi Adolfa Borna. Moje knížka byla ve vydání z r. 1977, jak jsem si nyní zjistila na internetu, obrázek na obalu byl jiný než je na vydání zde vyobrazeném.

ddkk
11.02.2020 5 z 5

S malým Vítkem se náš pětiletý vnouček ihned ztotožnil a zatoužil být vyslán - samozřejmě sám a samozřejmě vlakem! - z Brna do Prahy. Protože on by to taky samozřejmě zvládl!

Trochu nostalgické příběhy z dob, kdy to ještě šlo, kdy se o nás naši nebáli a kdy jsme byli neuvěřitelně samostatní a cítili se všude bezpečně...

Moc hezké čtení pro děti.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Díky mým bratrům jsme měli i tuto knížku doma na čtení ...Bylo to velmi humorné čtení....

Sumeček
10.12.2019 5 z 5

je dobrá

Kattie
04.07.2018 5 z 5

Moc milá knížka. Bohumil Říha se v ní opravdu uměl vžít do myšlení dítěte. V knize je navíc mnoho, co děti něco naučí. Například to, jak se cestuje vlakem, co je typické pro některá domácí zvířata apod. Pobavilo mě, jak Vítek uvažuje. Například se zeptá učitelky, zda se dá z místa, kde bydlí dostat po vodě do Prahy. Ona mu řekne, že jasně, že to je jednoduché a řekne mu po jakých řekách se tam dá dostat. A Vítek si tedy sedne po škole na loďku souseda s tím, že tedy jede do Prahy za tetou, která mu slíbila kolo a vrátí se na tom kole zpět. Ale jeho sestra ho naštěstí nachytá a neřekne mu, že to je blbost, ale zeptá se ho, co by udělal s tou loďkou, když by odjel na kole :).

SSTknihy
19.06.2018 3 z 5

Pamatuju si, že to bylo takové hezké letní čtení v době, kdy mi bylo asi tak jako Vítkovi, měla jsem prázdniny, zažívala klasická dětská dobrodružství a hlavně mě bavily obrázky pana Borna.

Orange8knihomol
14.02.2018 4 z 5

I když je to stará knížka, vím, že když jsem byla mladší, tak se mi ,,Vítek" opravdu hodně líbil. Moc hezké!

Calinda
22.10.2017 5 z 5

Tuhle knížku miluji od dětství, když jsem na ní náhodně narazila v antikvariátu, hned jsem si jí koupila a těšila jsem se, až jí budu číst svým dětem. Ten čas přišel a já se znovu na chvilku vrátila do dětství. Teď už je dcera větší, knihu mám v knihovně a občas se na ní chodím aspoň kouknout... Třeba její čas ještě přijde jednou u vnoučat :-)

Sarah01
23.09.2016 4 z 5

V dětství moje nejoblíbenější knížka, četla jsem ji pořád dokola, hlavně v dobách nemocí.

hana1984
20.06.2016 5 z 5

fascinovaly mě vždycky ty ilustrace

jaja1989
04.05.2015 4 z 5

Vtipné vyprávění upovídaného hošíka, něco jako Kája Mářík prostě super.

Argony
12.02.2014 5 z 5

Pro začínající čtenáře ideální čtivo. Příběhy o malých školácích.

nervy
20.08.2012 3 z 5

Je zvláštní, jak dobře s ipamatuju obálku knihy, ač ta je bůh ví kde. Četla jsem coby malé děcko, kolem první třídy - samozřejmě nahlas - svým dvěma mladším sestrám. Vzpomínám si úplně přesně, že se mi knížka líbila, ač už z obsahu nevím zhola nic :)