Vítek

Kniha obsahuje 3 příběhy o Vítkovi: Jak jel Vítek do Prahy, Vítek je zase doma, Vítek na výletě.

https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59458/vitek-59458.jpg 4.5107

Vítek

Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Vítek

ddkk

S malým Vítkem se náš pětiletý vnouček ihned ztotožnil a zatoužil být vyslán - samozřejmě sám a samozřejmě vlakem! - z Brna do Prahy. Protože on by to taky samozřejmě zvládl!

Trochu nostalgické příběhy z dob, kdy to ještě šlo, kdy se o nás naši nebáli a kdy jsme byli neuvěřitelně samostatní a cítili se všude bezpečně...

Moc hezké čtení pro děti.

RendyaDav

Díky mým bratrům jsme měli i tuto knížku doma na čtení ...Bylo to velmi humorné čtení....

Sumeček
10.12.2019

je dobrá

Kattie
04.07.2018

Moc milá knížka. Bohumil Říha se v ní opravdu uměl vžít do myšlení dítěte. V knize je navíc mnoho, co děti něco naučí. Například to, jak se cestuje vlakem, co je typické pro některá domácí zvířata apod. Pobavilo mě, jak Vítek uvažuje. Například se zeptá učitelky, zda se dá z místa, kde bydlí dostat po vodě do Prahy. Ona mu řekne, že jasně, že to je jednoduché a řekne mu po jakých řekách se tam dá dostat. A Vítek si tedy sedne po škole na loďku souseda s tím, že tedy jede do Prahy za tetou, která mu slíbila kolo a vrátí se na tom kole zpět. Ale jeho sestra ho naštěstí nachytá a neřekne mu, že to je blbost, ale zeptá se ho, co by udělal s tou loďkou, když by odjel na kole :).

SSTknihy
19.06.2018

Pamatuju si, že to bylo takové hezké letní čtení v době, kdy mi bylo asi tak jako Vítkovi, měla jsem prázdniny, zažívala klasická dětská dobrodružství a hlavně mě bavily obrázky pana Borna.

Orange8knihomol
14.02.2018

I když je to stará knížka, vím, že když jsem byla mladší, tak se mi ,,Vítek" opravdu hodně líbil. Moc hezké!

Calinda
22.10.2017

Tuhle knížku miluji od dětství, když jsem na ní náhodně narazila v antikvariátu, hned jsem si jí koupila a těšila jsem se, až jí budu číst svým dětem. Ten čas přišel a já se znovu na chvilku vrátila do dětství. Teď už je dcera větší, knihu mám v knihovně a občas se na ní chodím aspoň kouknout... Třeba její čas ještě přijde jednou u vnoučat :-)

Sarah01
23.09.2016

V dětství moje nejoblíbenější knížka, četla jsem ji pořád dokola, hlavně v dobách nemocí.

Nikdo není bez viny
Nikdo není bez viny