Vítek

Kniha Vítek

Atlantis
22.12.2022

Celá Vítkova trilogie je poměrně tuctová a zapomenutelná. Nic moc se totiž nestane ani v jedné z knih, chyběl mi jakýkoliv klíčovější moment, který bych si zapamatoval do budoucna.

Kory98
04.09.2022

Vítek byl mým kamarádem v dětství a jako malá jsem mu hrozně záviděla, že měl koníka :-) Ráda jsem jeho příběhy přečetla i po letech, než udělají radost někomu jinému. Krásné Bornovy ilustrace knize přidávají na poutavosti.

Knihomolka506
27.04.2022

Hodnocení trilogie: Neobvyklá dobrodružství malého chlapce na cestě na prázdniny k babičce a později ve velkém městě, ve kterém ještě nikdy nebyl. Zvládne to sám?

Josh
07.03.2022

Tohle jsou příběhy, v nichž se najde každý malý kluk a které pobaví rodiče, možná i poučí:o) Zvláště příběh o cestě vlakem do Prahy. To je snad stále velká událost jet do hlavního, velkého města, tedy s doprovodem, protože dnes bychom dítě už jen těžko nechali cestovat samotné. Vítek na výletě a doma také potěší, nejen Vítky, malé či velké:o)) Nostalgie.... Díky za všechny příběhy, pane Řího!

Herda
02.08.2021

Knížku mi půjčila babička. Kdysi ji četla maminka, teta i strýc. Také jsem si ji sám přečetl. Líbilo se mi hlavně jak jel Vítek do Prahy a taky jak počítal. Já mám počítání rád.

hojchna
02.12.2020

Knížku jsem jako dítě četla, ale nijak ve mě nic nezanechala. A teď po přečtení dětem z ní mám pocity stejné.. moc mě nebavila.

ViolettaCh.
20.11.2020

Další oblíbená knížka mého dětství. Milý, trošku dobrodružný příběh Vítkovy cesty do Prahy byl doprovázen krásnými ilustracemi Adolfa Borna. Moje knížka byla ve vydání z r. 1977, jak jsem si nyní zjistila na internetu, obrázek na obalu byl jiný než je na vydání zde vyobrazeném.

ddkk
11.02.2020

S malým Vítkem se náš pětiletý vnouček ihned ztotožnil a zatoužil být vyslán - samozřejmě sám a samozřejmě vlakem! - z Brna do Prahy. Protože on by to taky samozřejmě zvládl!

Trochu nostalgické příběhy z dob, kdy to ještě šlo, kdy se o nás naši nebáli a kdy jsme byli neuvěřitelně samostatní a cítili se všude bezpečně...

Moc hezké čtení pro děti.

Honzíkova cesta
Honzíkova cesta