Vítek

Kniha Vítek

Herda

Knížku mi půjčila babička. Kdysi ji četla maminka, teta i strýc. Také jsem si ji sám přečetl. Líbilo se mi hlavně jak jel Vítek do Prahy a taky jak počítal. Já mám počítání rád.

hojchna
02.12.2020

Knížku jsem jako dítě četla, ale nijak ve mě nic nezanechala. A teď po přečtení dětem z ní mám pocity stejné.. moc mě nebavila.

ViolettaCh.
20.11.2020

Další oblíbená knížka mého dětství. Milý, trošku dobrodružný příběh Vítkovy cesty do Prahy byl doprovázen krásnými ilustracemi Adolfa Borna. Moje knížka byla ve vydání z r. 1977, jak jsem si nyní zjistila na internetu, obrázek na obalu byl jiný než je na vydání zde vyobrazeném.

ddkk
11.02.2020

S malým Vítkem se náš pětiletý vnouček ihned ztotožnil a zatoužil být vyslán - samozřejmě sám a samozřejmě vlakem! - z Brna do Prahy. Protože on by to taky samozřejmě zvládl!

Trochu nostalgické příběhy z dob, kdy to ještě šlo, kdy se o nás naši nebáli a kdy jsme byli neuvěřitelně samostatní a cítili se všude bezpečně...

Moc hezké čtení pro děti.

RendyaDav
18.01.2020

Díky mým bratrům jsme měli i tuto knížku doma na čtení ...Bylo to velmi humorné čtení....

Sumeček
10.12.2019

je dobrá

Kattie
04.07.2018

Moc milá knížka. Bohumil Říha se v ní opravdu uměl vžít do myšlení dítěte. V knize je navíc mnoho, co děti něco naučí. Například to, jak se cestuje vlakem, co je typické pro některá domácí zvířata apod. Pobavilo mě, jak Vítek uvažuje. Například se zeptá učitelky, zda se dá z místa, kde bydlí dostat po vodě do Prahy. Ona mu řekne, že jasně, že to je jednoduché a řekne mu po jakých řekách se tam dá dostat. A Vítek si tedy sedne po škole na loďku souseda s tím, že tedy jede do Prahy za tetou, která mu slíbila kolo a vrátí se na tom kole zpět. Ale jeho sestra ho naštěstí nachytá a neřekne mu, že to je blbost, ale zeptá se ho, co by udělal s tou loďkou, když by odjel na kole :).

SSTknihy
19.06.2018

Pamatuju si, že to bylo takové hezké letní čtení v době, kdy mi bylo asi tak jako Vítkovi, měla jsem prázdniny, zažívala klasická dětská dobrodružství a hlavně mě bavily obrázky pana Borna.

Honzíkova cesta
Honzíkova cesta