Sova

Sova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2361 2361

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Uglen , 2015

Radana44
14.01.2018 2 z 5

Příběh docela dobrý.Ale neustálé opakovaní jak jsou všichni šíleně unavení,Mia ,pokud si nedá pivo s panákem nic kloudného nevymyslí.To mi přišlo příliš,Holger a jeho dcera,taky nic moc.První díl ušel,tohle nic moc.Máme tam otevřený konec,co to bude?

Makii
11.01.2018 4 z 5

Příběh byl super, bylo to příjemně zamotané, mnoho dějových linek, rozuzlení bylo překvapivé. O to by nešlo, to bylo fajn. Ale ty dialogy!! Už mě to ke konci vážně dohánělo k šílenství! To skutečně musel každý na jakoukoli otázku odpovídat slovem: "Co?", "Cože?" ??? Jsou hluchý? Nebo nevychovaní, nebo na něčem frčí všichni a jsou úplně mimo? Jinak Mia - ta už mě vážně nebaví. Zajímalo by mě, kolikrát tu sebevraždu ještě bude páchat. To bylo trochu rozčilování - ale jinak je ten příběh dobrý, líbil se mi.

Cella
09.01.2018 4 z 5

Za mě dobrý. Asi nikdo nečeká, že mu severská detektivka zajistí literární zážitek na několik měsíců, nicméně na několik večerů ano. Postavy byly zajímavé, daly se snadno představit a příběh taky nebyl k zahození, rozvíjel se hezky plynule. Akorát ten konec... Laciná bouda na čtenáře typu "odpočívejte v pokoji, paní Columbová" – znalci jistého legendárního seriálu už vědí.... Tohle už tady bylo stokrát a kdo je na to ještě zvědavý....

dominika2585
09.01.2018 3 z 5

Druhý díl ze série byl o něco slabší než předchozí. Příběh byl originální, trochu psychotický co se opeřeného pachatele týče, ale rozhodně zajímavý. Trochu mi lezla na nervy věčně opilá a prášky nadrogovaná Mia, celkově jsem doufala, že ji autor ve druhém díle nechá víc se předvést, a že konečně upustí od těch sebevražedných řečí. Zapojení dalšího člena Holgerovi rodiny mi přišlo už trochu moc, doufala bych, že máma od dítěte, které před nedávnem unesli, si bude trochu dávat pozor. Pachatel se vynořuje odnikud, vyšetřování založené čistě na základě domněnek a výsleších svědků. Trochu postrádám technickou stránku věci, jako sběr a analýzu důkazů (Deaverovská fanynka se pozná). I přes spoustu negativních věcí se mi příběh líbil, kniha se četla dobře, a určitě si přečtu 3. díl, ovšem raději nebudu předem nic velkého očekávat. Uvidíme, jestli nás autor překvapí!

škwor
08.01.2018 5 z 5

V knize nebyly popisovány žádné brutality, šlo o klasické vyšetřování. Přesně takové, jaké mám ráda. Úplný konec mě decentně rozhodil, ale opravdu jen decentně. Za mě určitě stojí za přečtení! :)

Katee
08.01.2018 3 z 5

Moc se mi líbila kriminální zápletka, podle mě opravdu originální nápad. Ale ty dialogy... Ach jo. To bylo samé ,,Co jako?", ,,Jak jako?", ,,Ano?", ,,Cože?". To autor nemůže myslet vážně. Správní kriminalisté by si měli rozumět skoro i beze slov, avšak u těchto postav jsem měla vážné pochyby o jejich inteligenci a nějak mi nesedí, že by dokázali takový případ vyřešit. Na rozhovory jsem byla už vážně alergická. Také mi přijde zvláštní autorova úchylka na názvy a jména začínající na ,,M". Marianne, Miriam, Marion, Mia, Munch, Mikkelson, Magnar (v prvním díle)... Nejdřív jsem četla tento díl, teď jsem se pustila do prvního, tak uvidíme, jestli z něj budu mít totožné pocity. Zlatý Nesbo, na jeho knihy Sova rozhodně nemá.

SilvaK
08.01.2018 4 z 5

Počúvala som ako audioknihu. Zápletka výborná, len sa mi zdali trochu pritiahnuté za vlasy všetky tie prepojenia s prípadom v rámci jedného vyšetrovacieho tímu. Ale inak v pohode.

bohous76
06.01.2018 4 z 5

Celkově velmi slušná knížka. Zápletka dobrá, ale konec se mi v jistých věcech úplně nelíbil. Předchozí kniha "V lese visí anděl" mi ale přišla o něco lepší. Za mě pro tuto knihu velmi solidní 4 hvězdičky.

Princezna_V
04.01.2018 3 z 5

Příběh mě zaujal víc, než v předchozí knize. Ale bohužel Mia je krajně nesympatická pí*a, u kapitol s ní by se člověk nejradši vyblil. Zatažení do případu už druhého člena Holgerovi rodiny? Pokud přijde třetí díl, Munchova bývalá stará by se měla začít bát, protože z jejich famílie už si může vrah vybrat jen ji...

gonegirl
02.01.2018 5 z 5

Každý správný vyšetřovatel má nějaké osobní problémy. Tady je má dokonce celý tým. A do toho přijde záhadná a mrazivá vražda...
Jsem nadšená! Tato kniha má vše, co od dobré detektivky očekávám. Propletené osudy lidí, složité mezilidské vztahy, studené severské prostředí a naprosto nechutná a děsivá vražda.
Jen doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu, protože už teď mi ti podivínští policisti chybí.

renata0698
29.12.2017 4 z 5

trochu zklamání. číst se to dá, ale na V lese visí anděl to skutečně nemá. Škoda. uvidíme co napíše nového

saez
28.12.2017 3 z 5

Čekala jsem více. Těšila jsem se na starou vyšetřovatelskou bandu, ale nějak to nemělo tu předchozí chemii. A opět ohrozit tu samou osobu? Přitažené za vlasy.

Shelby14
25.12.2017 2 z 5

To jako fakt autor věří že by tahle parta feťáků, alkoholiků a zelenáčů která většinou vede dementní dialogy někoho vypátrala? A to nemluvím o dalších nelogických kopancích v ději. Zatažení dalšího člena Holgerovi rodiny do případu je další mínus, čtení třetího dílu si fakt rozmyslím.

sojuska
21.12.2017 4 z 5

První díl mě bavil mnohem, víc. Z toho jsem byla nadšena. Tahle kniha mě trochu zklamala. Navíc překlad mně přišel v některých částech trochu nepřehledný, zmatený.....

orinka3
19.12.2017 1 z 5

Došla jsem tak do třetiny, a ne. Je to špatné. Nechápu tu módu podivných vyšetřovatelů, kteří by v první řadě potřebovali zajít na vyšetření sami se sebou. Zlatý Hercule Poirot!

irskádívka
19.12.2017 2 z 5

Marketing skvělý, kniha sotva průměrná. Knihu jsem četla krátce po knize "V lese visí anděl" a musím říct, že jsem byla zklamaná. Čekala jsem na vývoj v charakteru a osobností hlavních hrdinů, nějakou postupnou gradaci děje. Bohužel, nic z toho se nekonalo. Postavám vyšetřovatelů se nevěnoval dostatečný prostor, staly se z nich plytké a nepříjemné karikatury sama sebe. Pokud máte na výběr mezi touto knihou a hodinou jogy, úklidem nebo mytím nádobí - zvolte raději to nádobí.

Anne95
18.12.2017 4 z 5

Kniha byla poutavá a příběh poměrně dobře utíkal, ale první díl mě bavil víc a i se mi četl lépe. Příběh ještě o něco více šokující. 4*

roso.mak
17.12.2017 3 z 5

No jo no, zas taková hitovka to nebyla. Anděl se mi líbil víc.

Dost to pokazilo to velkolepé drámo na konci, bez kterého by to nebyl ten správný thriller. Záporák se vynoří odnikud, na to, jak je závěr knihy holywoodský, motiv vraha je čistě náhodný. Detektiv je pořád stejně tlustý a geniální Mia by měla brát svého psychiatra vážněji. Kdybych si ji kupovala a ne půjčovala, byla bych dost zklamaná.

verden
15.12.2017 odpad!

Možno som pri hodnotení až príliš prísna, naozaj neviem, čo spôsobilo ten veľký prepad oproti Cestujem sama, či som len ja bola vtedy nejako inak nastavená alebo je Sova objektívne oveľa horšia.

Tak či tak, nedá mi inak ako zaradiť ju medzi najhoršie knihy, aké som kedy (do)čítala. Bolo to celé zle, od dementných dialógov, cez totálne pribrzdené postavy (ťažko uveriť, že by takíto ľudia mohli robiť vyšetrovateľov, hoci aj v Nórsku, hehe), zbytočné naťahovanie 'stopáže' točením sa stále okolo toho istého, až po ten neskutočne trápny pokus o zaskočenie čitateľa v podobe poslednej kapitoly. SPOILER! Nehovoriac o tom, že byť na Munchovom mieste, dobrovoľne odídem niekam za polárny kruh, lebo očividne majú všetci vrahovia v Nórsku v hľadáčiku jeho rodinu.

Málokedy také niečo hovorím, ale nečítajte to, neoplatí sa.

malpet
14.12.2017 4 z 5

Druhý díl po knize V lese visí anděl. Žádné zjevení jako Jo Nesbo to není ale přesto dokáže autor vykreslit zajímavé a uvěřitelné postavy. Z obou knih člověk získá dojem, že v Norsku všichni jen chlastají, jsou na drogách a nejrozšířenější zábava je unášet malé holčičky a zavírat je do sklepa :-)