Sova

Sova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2350 630

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Uglen , 2015

evickakyticka
09.11.2017 2 z 5

Moc se mi to nelíbilo. První díl jsem sice nečetla (a ani už číst nebudu), ale v návaznosti to snad nevadilo. Co mi vadilo, byla postava Mia - nevěřila jsem jí ani noc mezi očima, jen se cpala práškama a chlastala a utápěla se ve svým mindrácích. Absolutně nesympatická. Hlavní postava, Munch, mně taky moc nezaujala... Děj neměl zas až takový spád jako u jiných severských krimi, kdy mám chuť otáčet stránku za stránkou a nepřestat až do konce. Plusem byly celkem krátké kapitoly, kdy se střídal děj jednotlivých postav - to se mi na těchto detektivkách líbí. Chybělo klasické severské prostředí. Po dalším díle tohoto autora už nesáhnu. Za snahu - dvě hvězdy...

mandari
08.11.2017 5 z 5

Opět skvělá kniha. Jakmile začnete, nemůžete přestat číst. Už teď se těším, na další pokračování - doufám, že bude :)

BaS1972
05.11.2017 2 z 5

Severské detektivky se mi sice velmi dobře čtou, ale možná jimi začínám být již přesycená. Začínám vnímat šablonovitost - alkohol, neuspokojivé osobní životy vyšetřovatelů, trestné činy páchané neuvěřitelně bizarním způsobem. Je mentalita lidí žijících v zemi dlouhých zim a nocí opravdu tak moc odlišná od naší? Anebo je to jen obchodní tah, který prostě vychází?

Ketesh
30.10.2017 4 z 5

Skvělá kniha, přečetla jsem ji během večera. Nedalo se od ni zkrátka odtrhnout. Napínavá kniha, která mě vtáhla a prostě nepustila. Jen jsem oproti prvnímu dílu vnímala trochu pokles v kvalitě proto o hvězdu méně. Ale i tak skvělé!

Roux
28.10.2017 2 z 5

V poslední době se severskýma detektivkama roztrhl doslova pytel. Dovolte mi říct především jednu věc: Vážení autoři, kvantita, není kvalita. Druhá knížka ze série Holger Munch asi nebude patřit mezi mé favority. Přišlo mi to všechno tak trochu přitažené za vlasy. Vadilo mi, jak se neustále opakují fakta z první knihy (např. mám umřít, nemám umřít. Pojď, Mio, pojď.) a nejen ty (Sedmnáctiletá dívka. Camilla Greenová. Pentagram. Peří. Chceš se sejít?) Jedna z hlavních vyšetřovatelek neustále na chlastu (Harry Hole - už mi nepřípadáš tak divnej) a lécích. Chápu, že se tyhle detektivy snaží polidštit a ukázat, že všichni máme své problémy, ale spíše mi to příjde jako zbytečné natahování. Některé pasáže, ty opakující se, jsem přeskakovala. Chtěla jsem dát dvě a půl hvězdy. Nejdou. Takže to strouhneme na dvě.

Nestorkea
28.10.2017 3 z 5

Začátek byl trochu nemastný, závěr byla hotová smršť. Pro mě první polovina knihy rychlostí kontrastovala s druhou částí, možná až moc. Trochu mi vadilo, jak se pořád všichni cpou práškama, ožírají se a neustále se někam ztrácejí-snad na každé poradě týmu někdo chyběl a nikdo nevěděl, kde je :-D. Celkově se kniha četla poměrně dobře, hlavní hrdinové jsou sympatičtí. Jak ale bylo zmiňováno v některých komentářích přede mnoj-Mia mi zas tak geniální nepřijde, dialogy jsou kolikrát naprosto nelogické a zbytečné, některé dějové linky končí jaksi slepě. Této dvojici detektivů dám ještě šanci vyjde-li další díl, ale doufám, že se trochu polepší.

verutan
27.10.2017 5 z 5

Tak to bylo něco! Neskutečně čtivá, přečetla jsem ji za 7 dní po chvilkách čtení po cestách metrem apod. Stránky ubíhaly opravdu rychle. Líbila se mi víc, než V lese visí anděl - přišla mi napínavější a hlavně toto vydání v sobě nemělo tolik nesmyslných překlepů, které mi první díl hodně pokazily. I přes velké množství postav jsem se orientovala. Konec byl pro mne nečekaný, došlo mi to v podstatě skoro až ve chvíli, kdy už to tam bylo napsané, což mne potěšilo. Závěrečná mystifikace mne dorazila úplně :-D. Super, super, super, 5 hvězdiček naprosto zasloužených a doufám, že bude další kniha s Miou :-).

krži
19.10.2017 4 z 5

Povedené pokračování, ve kterém (stejně jako v předchozím díle) bylo pár nelogičností, ale opět mě to bavilo a bylo to napínavé Ty 4 hvězdy si to určitě zaslouží ;)

aguslava
18.10.2017 2 z 5

Nedočetla jsem...autor vsadil na úspěch první knihy a v příběhu se držel stejné stopy,což byla už celkem nuda....

Huvra
17.10.2017 4 z 5

Při čtení Sovy jsem si v duchu vyčítala, že jsem se zachovala zbytečně moc kriticky vůči autorově prvotině V lese visí anděl. Při vyšetřování prvního případu jsem hlavní postavy poznávala, teď jsem si je oblíbila. Přesně jak je napsáno na zadní straně. Tak zvláštní, nesourodá, a přitom skvěle fungující dvojice vyšetřovatelů... Řekla bych možná spíš trojice - i s Gabrielem.
Líbilo se mi to, četlo se to skvěle, autorův styl psaní mi sedí, baví mě, prostředí, do jakého své příběhy promítá prostě zbožňuju...
No doufám, že už pracuje na něčem dalším.

parvitas
17.10.2017 2 z 5

Nebolo to až také wau. Plno nezáživných dialógov. Mia, ktorá sa nevedela rozhodnúť, či sa predávkuje liekmi, alebo opije (stále v tom pokračovala), všetci z nej boli hotoví a padali na zadok, že ako jej to skvele myslí a ako si vie veci pospájať... Zaujímavé boli predtuchy Holgera, ale to bol jediný nadprirodzený prvok.
Inak, stále som nepochopila tú sovu. U chlapca, čo sa obliepal perím, to áno, to bol pozostatok týrania a halucinácií, ale u toho okuliarnatého?!
Kniha sa inak číta rýchlo, dve hviezdy dávam za námet. A dodávam, že som rada, že ju mám z knižnice a nekupovala som.

85098211
12.10.2017 5 z 5

Po poslechu první (audio)knihy z řady, ve které vystupuje policejní detektiv Holger Munch, jsem se stala velkou příznivkyní autora. A tento druhý případ se mi líbil snad ještě víc! ;-) Je opět originální svým nápadem a napínavý až do úplného vyřešení. Interpretka je výborná a poslech i po této stránce dokonalý. Za sebe dávám tedy hodnocení nejvyšší...

martina.culik
09.10.2017 4 z 5

Kniha se mi četla stejně dobře jako V lese visí anděl.
SPOILER
Jen mě zklamalo, že byl do děje opět zatažen člen rodiny jednoho z vyšetřovatelů. Už u knihy V lese visí anděl mi to přišlo nevhodné, ale tady se mi to už zdálo skoro přitažené za vlasy.
konec SPOILERu
Až na tuto jednu výtku jsem ale byla s knihou nadmíru spokojená.

Artep25
07.10.2017 2 z 5

Četla jsem Anděl visí v lese a ta se mi zdála více povedená .Ne ,že by se Sova četla nejak špatně .ale připadala mi taková nějaká poslepovaná .Mia mi přišla taková divná ,ne jako v prvním díle a lezla mi dost na nervy .A to napasování dalšího člena Holgerovy rodiny do vyšetřování i v další knize mi přišlo trochu moc .

jan0504
05.10.2017 4 z 5

Zo severskych "psychokrimi" asi z tých "slabších". V úvodzovkách, lebo je to veľmi dobrý thriler, ale nie výborný (myslím tým aj Cestujem sama). Niečo mi tam chýbalo ...viac "nervov" na konci, alebo tie zvláštne jednoduché vety na opísanie drásajúcej situácie, ktoré ma znervozňovali, lebo v nich nebola jasne opísaná situácia. Neviem, no proste 4 hviezdy stačia :-)

brabofka
05.10.2017 5 z 5

Naprosto skvělá detektivka. myslím, že ani další komentář není potřeba. Všechno je zde již napsané v příspěvcích níže. Seveřani to opravdu umí. Jen mě mrzí že jsem se nejdříve dostala k Sově a nyní čtu Anděla.

Juzzy
05.10.2017 4 z 5

Opět drsné, čtivé, napínavé, jen přespříliš hluchých míst (neustálé omílání psychických a zdravotních problémů Holgera a Mii), konec super, jen to vzal autor tak nějak rychle od podlahy. :-/

Zuzanka46
05.10.2017 4 z 5

Skvělá detektivka, tým Holger - Mia mě neustále baví :-) Jediné co bych vytkla, byly velice časté otázky typu Co? Cože? Proč? Co?, jak tu bylo zmíněno už několikrát. Z toho důvodu hodnotím o maličko hůře než první díl, který byl absolutně nepřekonatelný :-)

Šánka
04.10.2017 5 z 5

Ti seveřani to zkrátka umí, další skvělá detektivka, kterou když začnete večer číst, odkládáte pouze v ohrožení života :-).
Výborně napsané s dobrou zápletkou, kde autor nás po celou dobu napíná a dostatečně zavádí do slepých uliček, než se dostaneme do konečného adrenalinového cíle. A stejně jako u předešlého dílu se mně tady moc líbí ten tým vyšetřovatelů, ve kterém aspoň jeden člen musí mít pořádného kostlivce ve skříni.
Kdo ještě nečetl, a má rád nešizenou detektivku, rozhodně doporučuji!!!

ddkk
03.10.2017 4 z 5

S napětím očekávaná další Bjorkova kniha. Po Andělovi, který nasadil laťku velmi vysoko, žádné zklamání, ale právě proto, že Anděl byl opravdu moc dobrý, dávám Sově o malinko míň...a stále čekám na další kousek....