Sova

Sova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2350 630

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Uglen , 2015

zpevSusannah
22.08.2017 5 z 5

Možná o malý fousek slabší než V lese visí anděl, ale přesto si tento druhý díl zaslouží pět hvězdiček.
Krásně čtivé a cca z posledních 100 stran jsem měla fakt husí kůži. Občas si říkám, zda jsou autoři těchto žánrů zcela v pořádku a nebo přece jen trpí částečnou narušenou osobností. Jinak si ty některé zvrácenosti nedokážu vysvětlit :-D .
Jinak doufám, že v případných dalších pokračování bude Mia už psychicky stabilnější. Trošičku mně to lezlo na nervy.

grizlinka
21.08.2017 4 z 5

Stejne jako první dil,strhne dejem a člověk se opravdu nenudi.Neni zrejmy pachatel hned od začátku,takze i nějaké to prekvapeni je.Nevim jestli bude i další dil,s dalším pripadem ale opravdu doufám ze uz se nebude tykat rodiny vyšetřovatele M. To uz by asi bylo dost prestrelene.

Loginus
16.08.2017 odpad!

Zápletka mi přišla celkem dost stupidní. Hlavně to lepidlo atd. Navíc silně neoriginální.
Spoiler. Motiv tak kreténský, že lepší byl i v mnoha béčkových seriálových detektivkách i bez šaškovského převlékání. Tady mi to přijde jako sázka na jistotu. Lidi milují sekty, satanismus atd. To táhne. A prodává.
Možná je to můj osobní problém, ale poznal jsem hned, kdo bude pachatel, jen co se mihnul scénou. Policistka je fakt boží, zase má problémy a zase je geniální. Ale jak? Náhodnými poznatky. Postava Ptačinský. Omg. Ať někdo, kdo chválí toto veledílo, ještě zkusí kritizovat postavy třeba od Michaely Klevisové.

Aya81
16.08.2017 5 z 5

Další skvělá kniha Samuela Bjorka. Ještě napínavější a čtivější než V lese visí anděl. Jen teda pro příště doufám, že se nebude opakovat to zatažení rodiny hlavního vyšetřovatele do děje (víz to nechci v komentáři rozebírat), po třetí už by to bylo už příliš málo uvěřitelné.

Janniska
14.08.2017 5 z 5

pro mě super čtení,jen ten závěr byl takovej trochu zmatenej a hledala jsem další stránky a oni nikde...Dala bych si další :-)

Petruse21
12.08.2017 4 z 5

Jedna z lepších severských detektivek. Jen ten konec mi přišel moc useknutý.

Monni
11.08.2017 4 z 5

Opět dobře napsaná kniha. Dobře a rychle se četla, ale opět se jednalo o Munchovu rodinu a Miiny myšlenkové pochody mě nepřestávají udivovat. Pachatele jsem opět netušila, což je super :)

syskas
06.08.2017 4 z 5

Veľmi dobre sa čítala. Napínavý príbeh.
Vadili mi dve veci. To, že občas dokola opakovali tie isté otázky - ako keby si "sedeli na vedení". A to, že znova bola do prípadu zapletená Munchova rodina. Dúfam, že sa z toho nestane pravidlo... Preto len 4 hviezdičky.

MonicaMonique
05.08.2017

Stejně jako první díl se kniha dobře četla. Nejen hlavní postavy jsou sympatické. Přesto mě zaráží komunikace mezi vyšetřovately. Občas mi přišlo, že si stojí na vedení.

weberda
04.08.2017 5 z 5

Mě se Sova líbila víc než Anděl. Doporučuji.

saphiral
03.08.2017 5 z 5

Super knížka. Je to má druhá kniha od tohoto autora a obě se mi líbily. Těším se na další.

Leniii
02.08.2017 5 z 5

Vyplatilo se mi na tuhle knížku v knihovně počkat pár měsíců! Skvělý příběh, hltala jsem každou stránku..byla jsem napnutá od začátku až do konce, protože jsem vůbec nemohla odtušit, kdo je vrahem...

kachenbooklover
29.07.2017 5 z 5

První díl se mi líbil ale 2. byl snad ještě lepší. Byla jsem "napnutá" od začátku až do konce.Autor to prostě umí a ví jak na to...u mě jedna z nejlepších a přečtená za dny.

taikatalvi
25.07.2017 3 z 5

V lese visí anděl (v slovenčine: Cestujem sama) sa mi páčil oveľa viac. Tu to bolo fajn, ale ten koniec ma veľmi sklamal...ako keby sa autor snažil knihu rýchlo ukončiť...Dobré ale mohlo byť výborné.

Jessica007
25.07.2017 4 z 5

Čtivé, napínavé. A tedy celkem děsivé. Moje první kniha od autora. A asi i celkově první severská detektivka. A celkově zajímavé, na mě někdy i takové dost drsné, zvrácené, nicméně jsem se do knížky začetla a bavila mě. Líbilo se mi i popisování soukromých životů postav, více se pak dalo pochopit, kdo se proč nějak choval.

Jana283
24.07.2017 2 z 5

Norsko je plné psychopatů. Jak jinak si vysvětlit, že vyšetřovatelova dcera na ně narazí hned 2x ve svém krátkém životě...

sataras
17.07.2017 4 z 5

Poslouchala jsem to jako audio knihu, tudíž nevím, jestli to patří sem do přečtených...bylo to napínavé, poslechově tak jak má, za mne četla Petra Špalková, jen bych asi autorovi vytkla, že v obou knihách je v ohrožení člen rodiny komisaře Muncha...kdo bude další? :-)

tak.normal
15.07.2017 3 z 5

Anděl byl lepší, ale Sova zase tolik nezaostávala (jen by se nemuselo omílat omílané pořád dokola), takže to na 3 hvězdy stačí, pořád to byla solidní detektivka.

nikola2817
12.07.2017 4 z 5

Mně teda kniha dost zaujala a rozhodně mě nezklamala. Zápletka se mi líbila a konec byl opět nečekaný! Neustále něco vyplouvalo na povrch, tak jsem byla pořád jako na trní. Jediné, co mi vadilo (a za co dávám o jednu hvězdu méně) je neustále dokola omílané řeči o Sigrid a Miiny pocuchané nervy, které řeší prášky a alkoholem. Ano, v prvním díle to bylo zajímavé, ale tady mi to chvílemi už lezlo na nervy.

Lenka21
09.07.2017 1 z 5

Dost velké zklamání. Knížka má zajímavý potenciál, možná i dobrý nápad a zápletku. Vše ovšem zabíjí totálně stupidní rozhovory - věty typu "Co?" "Aha" "Co?" v každém dialogu mě v polovině knihy začaly drásat nervy a měla jsem chuť knihu zahodit. Silou vůle jsem se rozhodla dočíst. Přesto mám pocit, že snad autor nevěděl, jak jednotlivé dialogy rozvést a o čem by se postavy měly vůbec bavit. Celý vyšetřovací tým byl stále totálně "mimo", bez prášků a alkoholu by snad nenašli ani hrnek na kafe, hlavní hrdinka se chtěla stále zabít a vrchní vyšetřoval nevyšetřil vůbec nic, ale stačil si prokouřit plíce. Tak se divím, že vůbec k nějakém konci dospěli. Nuda, nuda, šeď a zbytečně vyhozené peníze. Na obalu byla kniha přirovnávána k Larssnovu Miléniu - to je bylo jako srovnávat zrezivělýho trabanta s luxusní limuzínou. Normálně recenze nepíšu, ale potřebovala jsem si spravit pocuchané nervy - nic horšího jsem dlouho nečetla :o(