Sova

Sova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2350 630

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Uglen , 2015

petrarka72
26.05.2017 5 z 5

Vyšetřovatelka, hledající vhodnou příležitost a čas k sebevraždě, jako průběžný zdroj napětí? Skvělé! Stejně tak "ptačí muž" a jeho dětství, nevěra, která se nevyplatí, pachatel se zářivým úsměvem - a pár detailů tak drastických, že si je budu pamatovat...

Michaela91
24.05.2017 4 z 5

Souhlasím s aleza1 strašně mě štvala Mia a její sklony k sebevraždě. A ještě více mi vadilo, že Munchova rodina se stala opět terčem psychopata jako v předchozí knize. Ale musím uznat, že i přes tohle byla kniha velmi čtivá a až na pár drobností mě bavila.

AndyK
23.05.2017 5 z 5

Opět skvělé počtení! Autora si dávám do hledáčku a budu netrpělivě vyhlížet další jeho knížky!

aleza1
23.05.2017 4 z 5

O něco lepší a propracovanější než předchozí V lese visí anděl. Co mně však vadilo, tak to samé téma Mia a sebevražda a slova "Pojď Mio, pojď....". Toto by už stačilo a bylo by dobré vývoj postavy posunout dál. To samé rozvinout postavu samotného detektiva Munche a nenastrkovat neustále jeho rodinu do rolí obětí. Jinak celkem dobrá detektivka.

koki.veru
20.05.2017 5 z 5

Opet velice povedeny pribeh,ale asi se mi prvni dil libil o neco vice. Ale i presto super pocteni,opet velice zajimava zapletka a zajimave postavy. Doufam,ze bude zase dalsi dil.

HDosoudilová
12.05.2017 5 z 5

Skvělé. Sice trochu pomalejší a vleklý začátek, ale neměla jsem problém se začíst. A jelikož žijeme v době, kdy se může stát cokoli, kniha na mě působila věrohodně a dobře se mi četla. Děj mě bavil. Akorát ten konec je takový zvláštní, takže očekávám další knihu od autora.

kudrdlinka
10.05.2017 4 z 5

Možná to bylo mým rozpoložením nebo tím, že jsem Sovu četla docela brzy po "andělovi", ale nějak jsem se nemohla pořádně začíst, až na posledních sto stran, ty jsem přečetla za večer, za ty je čtvrtá hvězda, (předcházejících 300 jsem četla 14 dní). Že tam byla zapletená Munchova dcera mi nevadilo, ale už mi docela vadila Mia. Celkově myslím, že mi ta severská brutalita (tady skoro zvrácenost) na chvíli stačí.

kokosek
09.05.2017 5 z 5

Tenhle styl se mi líbí. Opět poněkud pomalejší začátek, podrobné představení nových tváří a pak najednou se vše stane během pár okamžiků.
Jen jaksi vyvstává taková hříšná myšlenka: Je vůbec v Norsku (a vlastně po předchozí sérii knih od Keplera v celé Skandinávii) někdo normální. Tady je to tedy dovedeno do úplného extrému a normální není snad nikdo.
Ale doufám, že autor bude psát dál aspoň si budu moci připadat trošku normálněji :-)
A tak co si dám dalšího - tak snad abych ani nechodil moc daleko, když zrovna vychází ten nový Harry Hole.

JajaCZ
09.05.2017 3 z 5

Autorova prvotina ma veľmi bavila, čo sa o jeho druhom počine povedať nedalo. Čakala som kedy konečne skončí. Miine samovražedné myšlienky mi začali liezť na nervy. Čo sa týka samotného prípadu, mala som pocit, že autor varí z vody. Snáď Bjork nastúpi znova na ten vlak, ktorý rozbehol prvým dielom.

Azmodan
09.05.2017 5 z 5

Zajímavý, děsivý příběh. A přitom napsán takovou nenásilnou formou, bez zběsilých honiček, přestřelek, bez zázračných náhod a strhujících zvratů a přitom velice zajímavý!

Pajan28
08.05.2017 5 z 5

Předchozí kniha se mi líbila o trošku víc, ale i tenhle případ je velmi zajímavý a ten, kdo má rád detektivky, tak určitě stojí za přečtení.

MarekLangr
07.05.2017 5 z 5

Místy trošku rozvleklé, ale opět až do konce napínavé...

Petrasim
06.05.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Doporučuji.

Aleh
06.05.2017 4 z 5

Mrtvá dívka nalezená v jakémsi hnízdě ze sovího peří a sova jako symbol smrtícího dravce. Už to vyvolává řadu otázek a prostě chcete vědět víc. A také staří známí (pro nás, kteří jsme četli V lese visí anděl) Holger Munch a Mia Krügerová s jejich složitými žvotními osudy. Rozbíhá se vyšetřování opravdu zvláštního případu, Brutální vrah je zatím na svobodě a do jeho blízkosti se dostane i Holgerova dcera Miriam Munchová. Napínavý kriminální případ, který vás nenechá na pokoji a udrží vás v napětí až do konce.

Eve_linnka
03.05.2017 5 z 5

Témata jsou to děsivá, máte strach, nemůžete přestat číst, dokud se nedozvíte, jak to dopadlo. Je to přesně ta kniha, u kterýé probdíte noc, jen abyste došli s vyšetřovateli k výsledku a poznání kdo je pachatel ve vás bude ještě dlouho rezonovat a možná ani po dočtení knihy nebude pár dní spát, než to vydýcháte.

martousek
02.05.2017 5 z 5

Mám přečtené obě knihy od tohoto autora a obě jsou pro mě za 5*. Krátké kapitoly rychle ubíhají, děj je dynamický a nutí Vás číst pořád dál. Jediné, co by jsem vytkla autorovi a trochu mě s tím štve, je motání příběhu kolem Holgerovi dcery. Jednou by to stačilo.

Dumicek
23.04.2017 4 z 5

Davam 4, protoze na 5 hvezd to podle me nebylo. V knize mi hrozne vadila Mia, ja nevim..porad dokola se hrouti a chce umrit. Chvilema jsem chtela,aby to opravdu udelala a byl od ni pokoj. Dale mi vadilo, ze do toho opet byla zamotana Holgerova dcera. Proc? Dochazi autorovi napady? Jako konec me prekvapil a asi i nastval, protoze to tak nemuselo byt..no kazdopadne to tak je a uz ted jsem teda zvedava na dalsi dil a jak to s Holgerem bude pokracovat. Je tam i dalsi vec, bude nejak vazne nemocny? Trochu mi to prijde, ale to vse je zatim skryto. Jinak tema se mi libilo. V knize jsem se orientovaka a nemela jsem problem prijit na to,kdo je vrah i kdyz se v knize tolikrat neobjevi,ale myslim, ze to bylo dostacujici. Opravdu ctive, napinave. Jen pro priste uz radsi Miu but nechat umrit nebo at uz da pokoj s tim svym vecnym hroucenim :D

Prateri
19.04.2017 4 z 5

Souhlasím s kritikou některých komentářů, ale přesto se v hodnocení přikláním k těm, kterým se kniha líbila. Nenapadlo mě ji odložit ani na chvíli - čtivá a napínavá.

gad
18.04.2017 5 z 5

Autor se více zaměřil na charaktery jednotlivých osob a také více otevírá jejich soukromí, takže už to není pouze o Mie a Munchovi. Příběh je opět napínavý a má spád a nakonec je vše jinak. Dobré čtení, nenudil jsem se.

kerstyn
17.04.2017 3 z 5

No nevim. Samozřejmě, že je to čtivá detektivka, ALE... je to strašně natahované, dialogy jak stehno, tisíc pět set krát "do pr***" a "vnímáš mě?!". Z poloviny mě to docela nudilo a četla jsem rychle spíš abych to už měla hotové a mohla se vrhnout na něco jiného. Dalšího unavenýho Muncha a Miu se sebevražednými sklony už asi číst nepotřebuju, kdyby měl autor tendenci psát další.