Sova

Sova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2350 630

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Uglen , 2015

sabina3898
13.04.2017 4 z 5

Je to čtivé, napínavé a ano bavilo mně to. Ale tak nějak už jsem měla pocit, že se tu opisuje z prvního dílu.

Ajuszka
11.04.2017 5 z 5

Me to teda bavilo. A to dost. Precteno asi za 3 dny,nenechalo me to se ani chvilku nudit.Tesim se na dalsi dil,doufam ze tady bude co nevidet!

vekune
31.03.2017 2 z 5

Druha kniha a uz mam pocit, že je to ohrané. Mia se hroutí a pak to brilantne vyřeší. V polovině knohy přichází vrahova retrospektiva, aby se to nemuselo vysvětlit nějak jinak. Do poloviny knihy mel čtenář pocit, že se kniha mota jen kolem trablu všech policajtu a pak se tam muselo najednou objevit milion podezřelých. Role Skunka ani nebyla dovysvetlena. Proste takove nemastne, neslane, nedodelane...

michaela.ne
30.03.2017 1 z 5

spoiler!
Miriam odjela na nějakou akci s tím klukem, co se jeho fotka objevila na internetu
s tím, co ho hledáte
já se bojím
Miriam jela na nějakou akci?
s člověkem, kterého pohřešujete
s kým?

Já jsem si chvíli připadala jak u blbečků na dvorečku a musela sem se smát, jak hloupé dialogy tahle kniha má. U prvního dílu jsem psala, že se spíše přikláním ke kladnému hodnocení, teď teda rozhodně ne a spadl mi kámen ze srdce, že jsem tuhle šílenou knížku dočetla. Šíleně přeplácané, nevím, kam na to Bjork chodí. Peří, paruka, pentagram, svíčky, hnízdo, tak strašně překombinované, že to ani není hezký.
Další nedomyšlenost byl vrah. Pokud knížku nečtete pozorně, (což je u téhle občas docela problém) tak je dost možné, že jakmile se dozvíte jméno vraha, řeknete si cože?kdo?, neboť v celém příběhu je zmíněn všeho všudy třikrát, a pokaždé zhruba v jedný větě.
Co se severských krimi týče, u většiny z nich jsem měla kolikrát husí kůži, ale u Sovy mi přišlo, že čtu komedii.
Ubohost hlavních postav nekomentuji.
Jediné plus téhle knihy je, že je dost čtivá.
Rozhodně nedoporučuji a s touto sérií (možná i autorem) jsem skončila.

Luci_in_books
24.03.2017 5 z 5

Velmi povedený příběh se spoustou falešných stop a zvratů napsaný velmi čtivou formou. Jen mě trošku mrzelo, že o samotném pachateli se dozvídáme až na samém konci knihy. Úplně tak není možné si skládat celý příběh a motiv dohromady. I přesto se mi kniha velmi líbila, stejně tak jako první díl.
Doporučuji si nejprve přečíst první díl V lese visí anděl, ve kterém se dozvídáme více o postavách, které v knize vystupují a jejich dějová linka se v této knize více rozvíjí.

nevřelka
20.03.2017 3 z 5

Sova se mi líbila o něco méně než V lese visí anděl. Co se mi vyloženě nelíbilo a přišlo mi to nepochopitelné je fakt, že autor do příběhu neustále zaplétá Munchovu rodinu. Vnučka v první knize, to chápu...ale proč dcera v knize druhé???

JezinkaJ
20.03.2017 4 z 5

Příběh sám o sobě bezva, napínavě vystavěný, čtení mě bavilo. Nechtělo se mi ani přemýšlet, kdo je hlavní zloduch, hezky jsem si ho vyčetla.
ALE co se týká postav, fakt jsem si chvílemi přála, aby už si to Mia Krügerová vyřešila a z příběhů zmizla. To její naříkání a hroucení mi vážně leze na nervy.
Stejně se už těším na další díl.

Gabca1990
20.03.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila o něco víc než V lese visí anděl, ale trošku mi vadilo, že v případu zas vyfiguroval někdo z Munchovi rodiny. V závěru bylo naznačeno pokračování, tak určitě budu pokračovat se čtením detektivek tohoto autora.

petulka.sasanka
17.03.2017 4 z 5

Skvělé téma, napínavé od začátku do konce.... jen ten konec, byl zvláštní.

Wargo
16.03.2017 5 z 5

Už vysoko nastavená laťka prvej knihy dávala nádej, že na scéne severskej krimi je nový hráč. A druhá kniha potvrdila, že som sa nemýlil. Depresívne stavy hlavnej hrdinky, mentorovanie staršieho kolegu, správne gradovanie deja, pričom som podozrieval každých 50 strán niekoho iného... Veľmi dobra kniha. Opatrne sa teším na ďalšiu.

Barbarella13
14.03.2017 4 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se okamžitě vrhla i na ten druhý. S knížkou jsem byla velice spokojená, moc mě bavila. Pár posledních kapitolek jsem si nechala na večer. Nanosila jsem si do postele obložený talíř s laskominkama a velkou sklenici vína a intenzivně se těšila. Bohužel je to tak píšou holky níže. Konec byl pro mě zklamáním, čekala jsem větší akci a napětí. Můžu říct, že jsem nestačila spořádat ani půlku talíře a byl konec knihy. Nechci nic prozrazovat ale opakovaný motiv s únosem jako v první knize už je nereálný. Scéna s pohřbem je nepřehledná a člověk neví co se děje. Jak to asi dopadlo se Ziggym a M.? Snad se to dozvím v dalším díle. :)

Welinie
13.03.2017 5 z 5

Mam podobny názor jako tady slečna pode mnou. Štvalo mě a to dost jak třeba z celé stránky bylo jen nechápavé - co, jak, kdo.. Ale dávám 5* protože 4 a pul * dat nejde. Pro mě lepší, než V lese visi anděl. Každopádně se moc těším na další veledílo. Tímto se stává Bjork mým oblíbeným autorem.. Tak snad si to nepokazí :D

anisek989
12.03.2017 4 z 5

Celá knížka super, dobře se čte, dobrá myšlenka.
Ale dvě věci mi na tom děsně vadí: 1) neustálá nechápavost jak Mii tak i dalších postav a konverzace typu "Co?" "jako co?" "kdo?co?" "jak to myslíš?".. to mi děsně leze na nervy jako kdyby ty lidi byli celou dobu uplně sjetý a vůbec neměli páru o čem je řeč.
2) ten konec?.. vůbec nechápu smysl scény pohřbu nějakýho starýho vyšetřovatele, o kterým neni v knize snad jinak jediná zmínka. Jako proč? Aby sme si museli myslet, že je to pohřeb Miriam?.. Ale no tak, na to snad nikdo neskočí. A celkově mi ten konec přišel takovej šup šup vlastně se nic nestalo, žádný extremní rozuzlení. To je podle mě škoda takhle zazdít jinak pro mě super čtivou knihu.

MarVo86
11.03.2017 4 z 5

V lese visí anděl jsem četla asi před rokem a půl, takže už nějak nedokážu úplně srovnat, ale za mě Sova asi o něco lepší. Plnej počet za námět, děsivé! Přesto ve výsledku jednu hvězdu uberu, něco málo mi tam chybí. Něco, co do knih dokáže dát pouze Nesbo nebo Kepler...

Veronika2017
09.03.2017 4 z 5

Tak jako v životě, tak i tady platí vše souvisí se vším. Je lepší určitě začít první knihou, postavy na sebe navazují...pak se ani nedivím, že někomu může být Mia protivná. Mě osobně se autorova tvorba líbí a doufám, že brzy bude knižní přírustek.

princesse
09.03.2017 4 z 5

Nečetla jsem první knihu V lese visí anděl, takže nemohu nijak srovnávat, ale ze začátku se mi trošku nedařilo se začíst. Nevím tedy jak a zda byly vztahy nebo přechozí životní zážitky hlavních hrdinů již přiblíženy v první knize autora. Mia mi trošku lezla na nervy, nemyslím si, že někdo s takovými psychickými problémy a sklonem k alkoholu a požívání léků, by mohl nějak smysluplně a "normálně" fungovat. Když se mi podařilo se začíst, tak už měl příběh spád a četl se dobře. Nevím zda si přečtu předchozí knihu nebo nějakou další. Každopádně zvláštní námět a k "severským" detektivkám se rozhodně hodí.

LucyJec
08.03.2017 4 z 5

V lese visí anděl jsem nečetla a proto hodnotím knihu jako samostatný prvek a nemám tendenci porovnávat. Zápletka s takovýmto neobvyklým tématem mě oslovila už podle anotace a upoutala moji pozornost. Jediné, co mi tam trochu vadilo, bylo, že tam bylo moc osobních vztahů (možná to bylo tím, že jsem nečetla první díl a proto jsem si hlavní postavy nestihla nijak osvojit)...
Někdy mi přišlo, že dialogy byly až přehnaně popsané a vysvětlené (tím myslím objasňování věcí, které by každému došli i bez toho aby to tam bylo napsané), ale to je jakž takž dalo překousnout.
Všechny své nedostatky nicméně přebíjí skvostným námětem a rozuzlením.

pazdy15
07.03.2017 5 z 5

Ihned po první knize "V lese visí anděl" jsem se těšil na tento díl ... Sice nepřekonala díl 1. - zdálo se mi, že ten měl větší "grády a spád"- nicméně vynikající příběh a opět velmi napínavé ... gradující ke konci - DOPORUČUJI ;)

jasmína
07.03.2017 5 z 5

Skvělé, lepší ještě než předešlá, a to jsem myslela, že už to ani nejde....

Alizon
06.03.2017 4 z 5

Po nadseni z "V lese visi andel" jsem se rozhodla cist dalsi detektivku z teto rady a udelala jsem dobre. Sova je opet dobra, napeti postupne graduje, je to brutalni, strasidelne a otazka kdo je vrahem Vam neda spat. Tentokrat ale jednu hvezdicku strhnu za tu neustale problematickou Miu (neverim ze by v takovem stavu mohla nejak normalne fungovat) a nektere opakujici se motivy. Pokud budou nasledovat dalsi dily, rozhodne si je prectu.