Sova

Sova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2350 630

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Uglen , 2015

Agatha84
12.12.2017 1 z 5

Páni,tak tohle je ve srovnání s prvním dílem jen velmi slabý odvar a velké zklamání. Žádný ´wau efekt´ se tentokrát opravdu nekoná. Opakující se fráze beze smyslu,jednoduché věty,které vlastně nic neříkají a děj nikam neposouvají,dialogy na úrovni negramotných. A Mia mi leze na nervy.

terinkha
12.12.2017 3 z 5

Ten námět neměl chybu! Pasáže o malém klučíkovi byly fakt creepy, ani si nechci představovat, že někdo v něčem takovém vyrůstá.
Mia je kupodivu ještě stále živá, zas jí hrabe, ale to k ní tak nějak patří (a rozhodně to nedosahuje rozměrů psychopatů od Flynnový). Líbí se mi, že se hodně objasňují příběhy jednotlivých postav, dodává to příběhu trochu jinej rozměr.
Ehm, vrahovy praktiky jsou FAKT odporný, konec opět trochu přitaženej za vlasy, ale bavilo mě to číst a to se počítá ;-)

Gari89
12.12.2017 2 z 5

Nebylo to špatné, jenže až moc se to podobalo andělu, což mě trochu zklamalo. Ale určitě stojí za přečtení.

Mahulenka86
09.12.2017 5 z 5

Obě autorovy knihy jsem přečetla za sebou a ani od jedné jsem se nemohla odtrhnout. Trochu mi ale vadilo,že do příběhu byla zatažena nejprve vnučku a teď dcera. Mii fandím, doufám, že z ní příště neudělají úplnou trosku.

MoniLi
08.12.2017 5 z 5

Velmi čtivá kniha, ale je to ten typ co za měsíc nebudu vědět o čem jsem četla :) Myslím, že dvě od pana autora stačily.

marketa9252
06.12.2017 5 z 5

Další napínavý díl...

kytarka
06.12.2017 5 z 5

Četla jsem hned po přečtení V lese visí anděl. Připadala jsem si jako by první kniha neskončila. Hned jsme se vrhly na další šílený případ. Super jako první díl. Hodně čtivé, pořad jsem si říkala ještě jednu kapitolu, ještě jednu... no však to znáte když se začtete do dobre knihy. Tahle u mě mezi ně patří. Doufám, ze bude další díl

Anasa
03.12.2017 4 z 5

Napínavé, výborné, ale autor se nezdržel motivů, které mi v detektivkách poměrně vadí. Zatáhnout mezi oběti či podezřelé vlastní rodinu? Možná jednou, ale nic se nemá přehánět. Také s postavou Mii bych přibrzdila. V prvním díle jsem ji chápala, ve druhém ne. Autor ji nechává klesat hlouběji a hlouběji. Brilantní vyšetřovatelka závislá na lécích a alkoholu? Čím dál tím víc mimo? A opravdu něco vyšetří? Další knihu ze série si zřejmě ze zvědavosti přečtu, ale vývoje hlavních postav se obávám. Pokud Bjork nezmění taktiku, musel by už třetí díl být konec Mii i Munchovy rodiny.

Trustty
30.11.2017 5 z 5

Stránky mi prsty jen prosvištěly. Ještě lepší než první díl. Čtivé, napínavé.

mrwendor
30.11.2017 3 z 5

Napínavé. Trochu zamotanější, aby bylo cítit to spravne napětí. Jsem zvědav, co ne/přinese další díl.

michaela0741
28.11.2017 5 z 5

Druhé knize už musím dát plný počet hvězdiček, protože oproti "V lese visí anděl" se autor polepšil a netrvalo mu tak dlouho, než pospojoval dějové linky. Skvělá kniha a už es těším na další .

Alitairmir
28.11.2017 5 z 5

Stejně jako kniha "V lese visí anděl" je i román Sova mistrovským kouskem. Samuel Bjork dokazuje že, v žebříčku autorů severských krimi, může směle soupeřit i se samotným Nesbem. Sova je příběh plný smutku, zoufalství a čtenář je svědkem beznaděje a hrůz, které musejí hrdinové knihy překonat, aby dokázali polapit geniálního vraha, kterého jsem nemohl nenávidět, leda upřímně litovat. Nejvíce jsem však litoval opět Miu Krügerovou, která si mě naprosto získala už v první knize. Geniální vyšetřovatelka, která chce jen jediné, být se svou rodinou, díky čemuž mě při každém ,,Pojď, Mio, pojď" zamrazilo až do morku kostí. Za sebe zcela sobecky prosím - ,,Nechoď, Mio, nechoď". Úžasná kniha

allebra
26.11.2017 5 z 5

Severská detektivka opět nezklamala. I druhá kniha Samuela Bjørka byla čtivá, svižná a se zajímavou zápletkou. Líbilo se mi nahlížet do soukromí postav, ať už těch kladných nebo záporných. Většinou se ukázalo, že všechno má své důvody. Takže čas strávený s vyšetřovací skupinou Holgera Muncha byl i tentokrát velmi příjemný.

Ivuska97
25.11.2017 5 z 5

Tak tohle je naprostá dokonalost!

Mischellin
25.11.2017 5 z 5

Stejně dobré jako první díl!!!! Miluju severské kriminálky a tohle byl doslova masakr. Skvěle promyšlená a originální kniha, geniální myšlenka a až znepokojivě reálné prostředí. Mráz a napětí na vás doslova dýchá ze stránek.
Navíc naprosto miluju obě hlavní postavy - Miu a Holgera - a hlavně jejich vztah. Mia to s tím svým "je tu něco, ale já nevím co, tak se vožeru a se svou supermocí na to přijdu" vždycky zabije. Miluju jí i její charakter a občas si přeju být jako ona... Bez těch sebevražedných sklonů, samozřejmě

jllv
17.11.2017 5 z 5

Opět skvělá jako "V lese visí anděl" :-)

mirunda
16.11.2017 5 z 5

Jedním slovem "výborná"

JaKa1974
15.11.2017 5 z 5

Opravdu napínavý příběh, kniha se čte moc dobře, tak nějak, jako byste se dívali na kriminální film. Mrazí Vás po celém těle. Dokonce když jsem ji četla před spaním, tak se mně špatně usínalo. Tak bacha na to -
nečíst na dobrou noc!! Příběh má spád. Prostě super detektivka, která stojí za přečtení a pak se podívat na film, jestli byl podle knihy natočen. A jestli ne, tak asi brzo bude.

bara1447
13.11.2017 5 z 5

Sice jsem knihu četla na dvakrát, ale na druhý pokus jsem jí přečetla během dvou dnů, a byla jsem naprosto spokojená. Dalo se poměrně dobře orientovat v postavách (což je často u knížek můj problém) a díky krátkým kapitolám jsem musela číst dál a dál. Trochu jsem ale litovala toho, že jsem nezačala nejdříve knihou V lese visí anděl, měla jsem pocit, že nejsem tak úplně v obraze co se hlavních postav týče.

Allla9
09.11.2017 5 z 5

Kniha má spád, napětí ... . Za mě plný počet hvězdiček.