Sova

Sova https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2361 2361

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Uglen , 2015

Miška.Miška
20.02.2018 5 z 5

Co dodat ! Opět wauuu můžu jen doufat že někdy bude další kniha.

Synysterka
18.02.2018 5 z 5

Sova předčila mé očekávání, opět napínavý příběh, který nejde odložit, dokud se nedočte.

katka9574
16.02.2018 5 z 5

Stejné nadšení jako během četby "Anděla" :-) Obě knihy jsem zvládla za necelé dva dny a řadím je mezi to nejlepší z detektivního žánru, co jsem zatím měla možnost číst. Paráda, doporučuji!

ivzu77
16.02.2018 4 z 5

Druhý případ vyšetřovatele Hungera Muncha a Mii Kr. mě velice zaujal. Zápletka příběhu, téma rituální vraždy, hnízdo, peří, panna.... Dobrý. Kriminalisté už se až tak moc od prvního dílu neotevřeli, jejich postavy spíše stagnovaly. Ale pořád dost dobrá detektivka.

chanahd
14.02.2018 2 z 5

No, co o knize říct? Holger Munch díky nevyspání a silným bolestem hlavy nějak nevnímá. Mia díky litrům alkoholu a práškům je tak nějak mimo. V týmu snad jen jeden normální vyšetřovatel. Občas šílené dialogy...

Jordison
12.02.2018 2 z 5

O proti prvnímu dílu slabší. Samotná zápletka, zločin a jeho motiv byl rozhodně zajímavý a zajímalo mě, jak to dopadne, ale byla tam spousta věcí, kvůli kterým jsem měla chuť přeskakovat text. Například dialogy o ničem. To, že je polovina týmu úplně mimo. Líbí se mi nápad, vykreslit vyšetřovatele jenom jako lidi, co mají také své osobní problémy, ale už toho bylo příliš.
/SPOILER/
Brala jsem, jak se Mia chovala v prvním dílu a teď jsem čekala, že se buď zabije nebo se dá dohromady a bude normálně fungovat, a přitom byla k ničemu. Až najednou ke konci jí napadne sledovat nějakou stopu a ne se jen litovat, opíjet a ládovat prášky. Pořád dokola to samé. No a závěr? Už když to začalo vypadat, že další obětí bude Munchova dcera, tak jsem se chytala za hlavu. To si vrazi nemůžou vybrat někoho jiného než jeho příbuzné?
SHRNUTÍ: Zajímavá zápletka ale příliš mnoho detailů, které mě rozčilovaly.

evasamankova
06.02.2018 5 z 5

Stejně propracované jako příběh první. Čtivé, napínavé a zkrátka super.

druzickaster
03.02.2018 5 z 5

Jo musím uznat, že i druhá kniha série autora se povedla. Lousknul jsem jí za sobotu, nějak nešlo přestat. Je trošku jiná než Anděl, ale opět napínavá a vrstevnatá a trvalo mi zase dost dlouho, než jsem poznal kdo to je. Takže můžu jen doporučit.

slecnapeta
31.01.2018 3 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se tak moc těšila až si přečtu Sovu. SPOILER: Ale když mi došlo, že cílem nejspíš bude Munchova dcera Miriam, tak jsem se naštvala. V prvním díle vnučka a tady dcera.
Když opomenu tento fakt, který mi vážně zprotivil další čtení, tak příběh byl skvěle vystavěný a promyšlený. Dalšímu dílu dám šanci, ale doufám, že tentokrát nebude cílem bývalá manželka.

miruska1
30.01.2018 5 z 5

Ešte lepšia než prva časť. Zaver ostal v určitych veciach otvoreny tak čakam na pokračovanie - už aby to bolo...

andrea4053
25.01.2018 4 z 5

Tak za mna urcite lepsia nez prvy diel. Ale citala som lepsie.

ZuzaZam
25.01.2018 3 z 5

Trochu slabší než V lese visí anděl, ale dobře čitelné a čtení jde rychle..:-)

Laura99
22.01.2018 5 z 5

Dostala jsem ji k vánocům a přečetla ji na 3x. Takže čtěte!!

Gracian1964
21.01.2018 5 z 5

Tristo komentárov...a ten môj tristoprvý...škoda že som to nedočítal trochu skôr, mohol som mať jubilejný tristý komentár ja, ale to nič, prežijem to, ehm... Tento druhý príbeh tohto beťárskeho Samuela Bjorka som si prečítal tentokrát v češtine, a musím priznať, že český preklad sa mi páči viac, ako preklad prvej knihy do slovenčiny, i keď to znie absurdne, keď to po sebe tak čítam....Cestujem sama bola dobrá, veľmi dobrá, ale SOVA sa mi javí ešte lepšia, ak už pre nič iné, tak práve pre tú češtinu... úžasne dobre sa to čítalo, skvele vygradované, skvele vymyslené, napínavé ako guma v trenkách, ako sa vraví....Takto treba písať detektívky, moje nervy...forma i obsah v dokonalej rovnováhe, kvalitne a pútavo...ak bude aj ďalší príbeh, určite si ho nenechám ujsť...a verím, že Mia si to s tou samovraždou rozmyslí... Alebo nerozmyslí... Uvidíme...

Aríka
20.01.2018 5 z 5

Co bych k této knize měla napsat? Hm...už vím. Tohle byl ještě lepší příběh než první. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout natolik, že jsem si ji nesla i na fotbal a o přestávce si četla. Opět čtivý, poutavý a mrazivý příběh. Za mě rozhodně doporučuji.

MoničkaBerucha
19.01.2018

Už se těším na další detektivní příběh

Chaki
18.01.2018 4 z 5

náznak pokračování v posledním odstavci, že by Mia Krugerová a Holger Munch vyřešili ještě nejméně jeden případ? :)

Alex.rrr
18.01.2018 5 z 5

První díl byl dokonalý a Sova krásně navazovala. Místy byla pro mě knížka slabší, ale rozhodně to vylepšil závěr. Na autorovi se mi líbí, že to není kniha vždy s happyendem. Nebojí se nechat utrpět ztrátu i hlavním postavám, což mě udržuje v napětí do poslední chvíle. Oproti prvnímu dílu Mia neustále neřeší své problémy chtíčem spáchat sebevraždu, i když to stále je ve hře. Trochu do pozadí se přenesl i náš vyšetřovatel Holger. Mluví zde za sebe pouze případ. Zvláštní příběh a rozhodně se těším na pokračování.

sgjoli
16.01.2018 4 z 5

Abych se přiznala, po přečtení jsem byla z knihy trochu rozpačitá a dlouho jsem přemýšlela o tom, jestli se mi kniha vlastně líbila, nebo ne. Nakonec hodnotím jako lepší průměr, ale v rámci Bjørkových děl ji bohužel vidím jako tu slabší.

Některé pasáže mi bohužel přišly jako přes kopírák (ve srovnání s knihou V lese visí anděl) - skoro to bylo až rušivé. U některých motivů mi tu také připadalo, jako by autor tak trochu vykrádal sám sebe.

Každopádně tu vidím i pozitiva - i v Sově se Bjørkovi podařilo vytvořit skvělou atmosféru – syrovou, suchou, temnou, místy skoro až neosobní. Možná to zde nebylo tak intenzivní jako v předchozím díle, nicméně i tak jsem si to užívala v plné míře. Bjørkův styl psaní je lehký, příběh umí výborně vystavět, veškeré informace vám odkrývá postupně a přesně ve chvíli, kdy je potřebujete vědět.

Za mne tedy lepší průměr.

kacenka72
16.01.2018 2 z 5

Slabší než první díl - opakování stále stejných motivů, v týmu snad jen jeden člověk, který funguje normálně, pachatele jsem odhalila asi v půlce knihy - ne na základě faktů, ale pocitů - fakta tam totiž nikdo moc neřeší a taky to funguje. Za mě slabší kousek.