Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/bmid_sova-fMG-300909.jpg 4 2370 2370

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Uglen , 2015

lisc
01.04.2018 2 z 5

Úplně mě nenadchla, vadila mi Mia se svými depresemi, alkoholem a léky (už by se mohla vzpamatovat aspoň trochu) a taky opětovné zatažení Holgerovy rodiny do případu mi přišlo poněkud šablonovité (viz V lese visí anděl) a navíc jsem úplně nechápala jeho dceru.

pastelka53
29.03.2018 5 z 5

Peckoidní kniha, se skvělým dějem a mysteriózní zápletkou.
Hlavní postavy jsem si zamilovala a i jsem s nimi dýchala.
Rozhodně kniha ke které se vyplatí vrátit .. a to několikrát!!

SteoSG
25.03.2018 4 z 5

Akurat mi vadili tie jej depresivne stavy: skoro stale chlastanie+lieky a samovrazedne myslienky. Nema autor nejake psychicke problemy?!?

Calibra
25.03.2018 3 z 5

Utvrdila jsem se v tom, že jsem si V lese visí anděl pokazila posloucháním jako audioknihy a byla si jistá, že tomuhle dílu dám víc hvězdiček. Ale bohužel se tak nestalo, příběh byl docela fajn, ale rozhovory policistů, kteří se na celý stránce nedokaží vyjádřit a ten druhý pochopit, takový natvrdla jsem dlouho nezažila... Miiny stále myšlenky k sebevraždě a opíjení se... A pak opětovné zatažený Holgerovi rodiny do případu.... Nějak mi to všechno vadilo a dávám opět tři hvězdy.

Leninkka
23.03.2018 4 z 5

S nadšením jsem přečetla i druhý díl série H.M. Kniha opět napínavá a čtivá.
SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!

Akorát mi vadilo, že byla do děje a s vrahem opět zapletena Holgerava rodina. To už mi přišlo fakt divné.

Horalka5
22.03.2018 5 z 5

Za mě stejně dobré jako první kniha. Skvěle napsáno - falešné stopy i závěr!! Už bude další?? :)

Marodaro05
19.03.2018 4 z 5

Moje první zkušenost s detektivkou. Záměrně jsem knihám podobného rázu vyhýbala, i když vlastně nevím proč.
Každopádně mi byla Sova doporučena, a tak jsem ji dala šanci. Prvních 100-150 stránek jsme se hrozně nudila, špatně jsem se orientovala v postavách a celkově jsem byla strašně zmatená. Ale pak už jsem si zvykla a nakonec jsem se nemohla odtrhnout. Malinkou výtku bych ale přece jenom měla. Na to že se kniha celou dobu vlekla, byl závěr až příliš moc uspěchaný.

Annie_022
19.03.2018 5 z 5

První kniha mě moc nenadchla, ale od Doby jsem se nemohla utrhnout. Trochu mě překvapily některé komentáře, ale proti gustu... Já krimi miluju, tady jsem rozhodne zklamaná nebyla. Už se těším na další knihu!

Abikk
13.03.2018 4 z 5

Dobrá detektivka, určitě si přečtu od Bjørka další.

charlita
09.03.2018 odpad!

Tahle kniha (a obecně tento autor) mě přinutila založit si profil na databázi knih. Je totiž tak mizerně a nudně napsaná, že považuji za svoji občanskou povinnost VAROVAT každého, kdo má v plánu udělat stejnou chybu jako já (to znamená přečíst tento pokus o detektivku). V lese visí anděl se ještě dalo přežít, i když to mělo svoje mouchy, ale Sova...
Slovy klasika "Vážený pane, Váš dramatický pokus jsem bohužel četl, a nevím, co Vám mám vytknout dříve, zda chatrný děj, mátožnost postav,..." a k tomu bych za sebe doplnil časovou osu. To jak autor pracuje s časem je obdivuhodné. Ale spíš než detektivku, to připomíná nepodařený pokus o cestování časoprostorem, který by ve vědeckých kruzích zaznamenala jistě velký ohlas.
Kapitolou samo o sobě je pak to, že autor vystavěl román na dvojici extrémně nesympatických hlavních hrdinů. Dvojice policajtů - jeden s depresemi, druhý s rozpadlým osobním životem (to je tak originální konstrukce, že ještě teď žasnu). Kniha je jinak celkem krátká a kdyby se z ní vytrhly strany, kde hlavní hrdinové litují svých zpackaných životů, tak zjistíte, že příběh sám o sobě vydá za trochu delší povídku...
Nuda, nuda, šeď, šeď... A ještě bych přidal kopa klišé a vykrádaček od lidí, co detektivky opravdu umí psát.

Macek58
06.03.2018 4 z 5

Dobrá detektivka.Nikdy neuškodí občas přejít na severské krimi.

Evca2899
05.03.2018

Bylo to dobré. Určitě srovnatelné s andělem. Takové hodně volné pokračování s novým případem.
Je pravda, že určité myšlenkové pochody mi přišly zmatené, ale nějak to nakonec do sebe zapadlo a četlo se to hezky.
Stojí za přečtení a rozhodně se těším na další díl.

Mali88
05.03.2018 5 z 5

Poslouchala jsem jako audoknihu a nemělo to chybu. Skvěle namluvené od Petry Špalkové. Chvílemi jsem opravdu bála. Za mě lepší než první díl. Doufám, že série s Holgerem a Miou bude pokračovat.

reclipse
04.03.2018 5 z 5

děj byl zajímavě propletený, ale napínavý. Jedinné, co vytýkám je dlouhý popis soukromého života Holgera i Mii, který znám již z knihy "v lese visí anděl. Tyto pasáže přeskakuji, protože je to naprosto slovo od slova stejné...

Jablotro
04.03.2018 4 z 5

No, opět zajímavé čtení. Opět až moc rozvětvené a opět psychicky nestabilní. To už mě trochu unavovalo a vadilo. Číst o tom, jak se někdo chce zabít, věčně chlastá a jede na prášcích mě nebavilo. A motiv? Pro mě ne zcela jasný. ;-)

nik077
02.03.2018 5 z 5

Další bezva detektivka....autorův styl se mi moc líbí a dobře se mi čte....moc se těším na další pokračování....neboť otevřený konec nahrává pokračováním

Mia07
28.02.2018 5 z 5

Kniha velmi dobře napsaná, pěkně a rychle se čte. Přečteno za den. dávám plný počet hvězd, ale pár škraloupů tam bylo..... Necháme se překvapit pokračováním série.

Háňa88
26.02.2018

Za mne skvěle zpracovaná detektivní kniha a to já nejsem fanouškem detektivek. Vyprávění o každé odobě, zvyšující se napětí. Za mne obrovská spokojenost a co nejdříve si přečtu i Anděla.

adaba
26.02.2018 5 z 5

Kniha se dobře četla, líbila se mi víc než kniha V lese visí anděl. Mělo to spád i napětí. Už se těším na další autorovu knihu.

Zoy
26.02.2018 5 z 5

Dočetla jsem knihu velmi rychle, stejně jako Anděla. Co dodat. Super. Žádná hluchá místa, děj se odvíjel přímo ukázkově. Už se těším na další autorovu knihu, doufám, že nebudeme muset dlouho čekat.