Hlavolam

Hlavolam https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185005/bmid_hlavolam-dBh-185005.jpg 4 273 59

Inspektor Van Veeteren série

Za slunečného srpnového dne je z vězení propuštěn dlouho vězněný muž. V jednom z deštivých dubnových dnů najdou hrající si děti jeho mrtvolu. Byl zabit, protože si někdo myslel, že nebyl potrestán dostatečně?

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Återkomsten , 1995

martousek
05.06.2016 5 z 5

Kniha i autor mi byli doporučeni v knihovně a v žádném případě volby paní knihovnice nelituji, četla se mi perfktně, příběh je sice trochu neuvěřitelný, ale po tom množství kriminálek, co jsem přečetla jsem neodhalila vraha!!! Závěr pro mě byl dosti překvapivý. Styl autora a jeho postavy jsou zase trochu jiné a věřím, že si na tuto knihu budou pamatovat, chystám se i na další:-).

čekanka13
27.03.2016 4 z 5

Dobrá detektivka. Šokující začátek a pak dlouhé ale zajímavé pátrání po starých i nové vraždě.

marek1278
10.02.2016 3 z 5

Zajímavý příběh a zápletka, stojí za přečtení

Nikol117
18.01.2016 4 z 5

Kniha stojí za přečtení, není to sice úplně top mezi detektivkami, ale mě nadchla. Má propracovaný příběh, je napínavá...Taková oddychovka na pozdní večer, samozřejmě přečtena za jediný den.

konicekbily
27.07.2015 3 z 5

Zatím jedna z horších severských krimi.

Layss
27.03.2015 4 z 5

Knížku jsem přečetla za necelý týden - vždy cestou z práce a do práce, a docela se to četlo dobře. Mám ráda zajímavé detektivní příběhy, i když se přiznávám, že mě občas nebavily zdlouhavé úvahy inspektora Van Veeterena :-) Možná by to bylo jiné, kdybych si přečetla i předešlé dva příběhy ze série. Ale celkově knihu hodnotím dobře, jen si ji určitě v nejbližší době znovu nepřečtu..

Richardson
07.01.2015 3 z 5

Kniha nebyla špatná, kratší, přečetla se rychle. Byla to má první kniha od Nessera. Co mi vadí nejvíce je to zasazení do "imaginární země severní Evropy se znaky Švédka, Polska, Nizozemska (hlavně jména) atd...". Nechápu, co k tomu autora vedlo a k čemu si tím dopomohl??

vysypanel
30.09.2014 4 z 5

Výborné i když některé komentáře tomu neodpovídají a nejlepší byl konec. Tak se musí postupovat, když spravedlnost je slepá...

evasamankova
25.04.2014 2 z 5

Celková zápletka knihy je zajímavá, ale problém je v tom, že je to všechno vyprávěno jen povrchně a napsáno tak nějak "jedním šmahem". Potenciál byl velký, ale zůstal nevyužitý.
Lehké sousto na jeden či dva večery, ale nic co by mi zůstalo v paměti déle než pár hodin.

lucije87
24.04.2014 2 z 5

nenadchne, neurazí..

Listicka3253
18.03.2014 3 z 5

Trochu povrchni pribeh, malo rozpracovany do vetsich detailu. Zaver strohy a postava komisare vykonajici spravedlnost mi nebyla vubec sympaticka:-(

Tulenik
25.02.2014 2 z 5

Přečtena lehce za pár hodin, ale žádné nadšení, byť potenciál by mohla mít veliký - mohlo se to zvrhnout z obyčejné nudné kriminálky na etickou studii justičního omylu, mohla se rozvinout diskuze o etice vlivu médií na práci policie a soudů, mohly se mnohem lépe rozehrát charaktery jednotlivých aktérů. Nestalo se nic, jen náznaky... skoro jako by to byl jen nedopracovaný koncept.

No, darovanému koni... :-)

Moňa69
17.02.2014 4 z 5

Kvalitka, tak trochu jiné krimi.

pifffka
31.12.2013 5 z 5

Ano kvalitní krimi. Je dobré vždy odhalit pravdu? Je možné vždy odhalit pravdu?

nativa
28.12.2013 4 z 5

Kvalitní krimi. Ze začátku je příběh trochu pomalejší, ale pak se rozjede. Ovšem konec je dost překvapivý.
Kniha tedy není "dechberoucí", ale pro milovníky detektivek bude příjemným zpestřením.

krtik
25.12.2013 3 z 5

Naprosto souhlasím s hodnocením Dahlie..."Kniha nenadchne ani neurazí." V podstatě tuctová detektivka s nepříliš originální zápletkou. Začátek se pomalu rozjíždí, střední pasáž ujde, ale knihu doslova zabije rádoby nečekaný konec....Jedním slovem PRŮMĚR.....

Dahlia
18.12.2013 3 z 5

Kniha je taková nijaká - nenadchne a snad ani neurazí. Oddechovka na zkouškový. Zhruba od půlky je docela jasné, kdo to byl. Závěr spíš pobavil. Ale vzhledem k tomu, že detektivek jsem zase tolik nepřečetla (když nepočítám Francise), nemůžu to nějak objektivně ohodnotit.

Neo1tex
29.11.2013 2 z 5

Nejdřív se dvě třetiny knihy nic neděje a všechny postavy (opravdu všechny) jsou vám tak nějak jedno. Potom se začne něco dít, nic moc, ale aspoň něco a pak už je tu, díky bohu, konec - nejslabší část celé knihy. Nevím, jestli měl být šokující, každopádně byl stupidní.

Už od první třetiny budete +/- vědět, jak to celé vlastně bylo, v půlce už budete mít jasno úplně. Celá kniha je něco jako policejní zápis. K postavám jen těžko najdete nějaký vztah, výprava stojí vcelku za prd. No co říct víc...? Snad jen to, že kniha má naštěstí jen 260 stran.

newtory
10.09.2013 4 z 5

Prečítal som ju celú za cca dve a pol hodiny. V prvej tretine to mala výbornú tajomnú atmosféru, nevedelo sa kto, koho, prečo...?
Približne od druhej tretiny som už mal nejaké tušenie. No a potom bol už len problém ako to "ukončiť" a toho sa myslím autor zhostil dosť neočakávaným, ale celkom uveriteľným spôsobom. Nie je to detektívka par excellence, ale je to poctivá krimi a svoje štyri hviezdičky si preto zaslúži.