Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390670/bmid_hermankove-udoli-VPR-390670.jpg 5 3695 3695

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví... (3.vydání)... celý text

Hakl54
08.11.2019 5 z 5

Bezvadné čtení o obyčejných lidech, jejich trápení a štěstí a hajzlech co nám ztrpčují život.

tami1
04.11.2019 5 z 5

Silná kniha o silné ženě. Doporučuji!

Ženy jako Anna jsou opravdovou solí země. Je obyčejná, téměř nevzdělaná a přitom velmi statečná, zásadová, lidská a silná. Život se sní vůbec nemazlil a ani její nejbližší jí nejsou bůhví jakou oporou. Dokáže se poprat s osudem a vidět ve všem to dobré. Stále v sobě chová naději na lepší život.

Kate72
02.11.2019 5 z 5

Moje první knížka od této spisovatelky a předčila mé očekávání. Příjemné čtení od začátku až do konce. Příběh Aničky byl moc hezky napsaný. Mapoval její těžký život od konce druhé světové války až po rok 1953. I když se sní život nemazlil, tak i ve své největší nouzi dokázala pomáhat ostatním. Myslela pozitivně a vždycky věřila, že bude líp a nakonec se jí to splnilo. Hrozně jsem jí to přála.

kleryna
02.11.2019 2 z 5

Mně to teda moc nesedlo, čekala jsem mnohem víc.

Radunka78
01.11.2019 5 z 5

Knížka o ženské síle,vytrvalosti,skromnosti a vděčnosti! Vede k zamyšlení, kolik se toho dá za život zvládnout a ještě s pokorou a vděčností,bez zatrpklosti!V první "pomyslné" části knihy jsem ani netušila,kam se příběh bude ubírat a jak mne chytne! Moc hezky se knížka četla

fionka36
31.10.2019 5 z 5

Velice inspirující příběh, ostatně tak píše paní Körnerová převážně své díla. Není co více dodat. Velice dobře se mi tato spisovatelka čte

cerna7151
30.10.2019 4 z 5

Moc hezky napsané... Milé čtení, odpočinkové.

danielavachova
26.10.2019 5 z 5

Moje první kniha od paní Körnerovè,čtivě napsaná kniha o obyčejné ženě z konce 2.světové války,silný příběh,nemá cenu více psát,přečtěte si!

Agida
22.10.2019 5 z 5

Knížka předčila moje očekávání, nebyla to moje první knížka od této autorky a rozhodně ne poslední...Určitě si přečtu i další její knížky, píše nádherně. Tento příběh byl velmi krásný, místy smutný, co museli lidé prožívat. Pokaždé když čtu takový příběh si říkám jaké mám štěstí, v jaké žiju době, že mám milující zdravou rodinu a přátele...

terysek47
17.10.2019 5 z 5

Po knihách paní Mornštajnové jsem se dlouho nemohla začíst do další. Tedy doteď.
Heřmánkové údolí předčilo má očekávání. Úžasná kniha a inspirující příběh silné ženy.

veronikau2374
16.10.2019

Krásná kniha, která se opravdu čte na jeden zátah. Mile, tak obyčejně napsaný příběh.

Kája95
08.10.2019 5 z 5

Moc pěkná knížka, nijak náročné čtení. V závěru knihy jsem se musela i spokojeně pousmát.

alva1

Skvělá kniha.

ivana02
05.10.2019 5 z 5

Nádherná kniha. Moc se mi do ní nechtělo, je to spíše čtení pro ženy a to já moc nemusím. Nicméně toto je příběh neskutečně silné ženy, která přijímá život tak jak je, nehroutí se, nestěžuje si, ale bojuje. Jediné co mi vadilo, byla současná linka, která předvídá další události a čtenáři tak trošku napovídá.

coolpet.CP
05.10.2019 5 z 5

Již druhá kniha kterou jsem četla od této autorky. První byla Hlas kukačky a velmi mě zasáhla. Stejně tak mě zasáhla kniha Heřmánkové údolí. Nádnerný román o ženě která se dokázala poprat s osudem a i přez to přeze všechno dokázala říct kránou větu: "Vždycky jsem měla kolem sebe samý hodný lidi" .
Doporučuji a určitě jsem Heřmánkové údolí nečetla naposled.

morava
01.10.2019 5 z 5

Uprimne nechapu, jak to, ze se mi tato kniha dostala do rukou az ted. Nechapu, proc jsem az ted precetla tak krasnou knihu, tak silnou knihu, a knihu tak krasne provonenou hermankem. Libilo se mi, jak je cely pribeh ctenarum podan.Vzpominky Anny na jeji zivot na vesnici v povalecnem Ceskoslovensku mne doslova dostaly, a ja jen nerada odkladala knihu, ktera si zaslouzi byt doporucovana.A urcite si prectu i dalsi knihy teto autorky, a moc rada. Jedna z nich uz ma sve misto v me knihovnicce, konkretne ''Hlas kukacky'', a ja se uz ted tesim, az se nekdy, snad brzy zactu i do ni.No a jeste jedna vec. Nestava se casto, ze ctu knihy dvakrat, nebo nekolikrat, ale tato patri mezi ty, ktere si rada prectu znova.

lilastorm
01.10.2019 5 z 5

Příběh který po přečtení dlouho doznívá a vyvolává pocit "pošli to dál"...

denisa7430
26.09.2019 5 z 5

První kniha autorky Hany Marie Kornerové, kterou jsem četla a ihned jsem se do jejího stylu psaní zamilovala. Heřmánkové údolí je strhujícím příběhem odvážné ženy na pozadí jedné kapitoly českých dějin, jenž je psán neuvěřitelně čtivou formou. Mohu vám zaručit skvělý čtenářský zážitek.

Drahuš
15.09.2019 5 z 5

Krásný příběh, těžký život ženy, která se musela utkat se svým nelehkým osudem. Velmi čtivá kniha. Vřele doporučuji.

attila1
14.09.2019 5 z 5

Další knížka,která se stala mou srdcovou záležitostí. Strhující příběh.