Heřmánkové údolí

Heřmánkové údolí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390670/bmid_hermankove-udoli-VPR-390670.jpg 5 3707 3707

Strhující příběh ženy, které osud původně rozdal horší kartu než jiným. Byla silná, ačkoli si svou sílu neuvědomovala, a statečná, ačkoli o statečnosti nikdy nepřemýšlela. Dokázala najít obyčejné lidské štěstí i v tvrdé době a ještě tvrdších podmínkách. Přesto se nikdy necítila odstrčená či o něco ochuzená a dokázala prožít svůj život naplno. Příběh začíná v roce 1946, kdy sedmnáctiletou Annu repatriují z Ruska do poválečného Československa. Oba rodiče jsou mrtví a matčini příbuzní v Čechách se uvolili o sirotka postarat. Anna přijíždí do krajiny, kterou zná jen z vyprávění, ale která se v jejích představách jeví jako země zaslíbená. Neumí řeč a příbuzné zná jen z fotografií. Přesto u nich doufá nalézt nový domov - jedinou jistotu v nejistém světě, který ji obklopuje. Po příjezdu na místo se ale dovídá, že všechno je jinak. Ze dne na den se ocitá v nádherné, ale téměř vylidněné krajině Středohoří, s mužem, o němž ve skutečnosti nic neví... (3.vydání)... celý text

Drahuš
15.09.2019 5 z 5

Krásný příběh, těžký život ženy, která se musela utkat se svým nelehkým osudem. Velmi čtivá kniha. Vřele doporučuji.

attila1
14.09.2019 5 z 5

Další knížka,která se stala mou srdcovou záležitostí. Strhující příběh.

Rou
08.09.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, dobře se četla. Jen protože jsem ji četla hned po Mlýnu od Michala Vaněčka a navíc se kniha jmenuje Heřmánkové údolí, chyběla mi tam linka o tom, co se dělo s hospodou v heřmánkovém údolí a třeba jestli se vrátila původním majitelům.

m.zirhut
07.09.2019 5 z 5

(audiokniha) Tak nevím, jestli mě to má jako muže znepokojovat. Ale čím více mám poslechnutých audioknih, tím více se ukazuje, že častěji než kdejaké vychvalované detektivky mě zaujmou knihy, které mají jedno z klíčových slov "pro ženy" (např. Jana Erová, Dobrý proti severáku, Na větrné hůrce aj.).

U této knihy jsem dokonce s Annou tak soucítil, že mi nejednou zvlhly oči. Přišlo mi zajímavé, jak se z takové zaskočené a nesmělé dívenky stala tak sebevědomá a odvážná žena. Ale bylo to určitě tím, že se těžkým životním osudem nenechala zlomit, ale naopak se mu postavila čelem.

Líbilo se mi, jaký má děj spád a asi proto mi ani jednou od poslechu neutekly myšlenky. Což už se mi dlouho nestalo.

Vadilo mi pouze, že byla kniha napsaná formou vzpomínek, protože ono skákáni v čase do současnosti mi hlavní děj akorát narušovalo. Příběh Anny byl ale tak poutavý, že si ode mne kniha určitě zaslouží plný počet. Škoda, že není od autorky načteno více knih.

AyaEssa
03.09.2019 2 z 5

Nenadchlo.. Ustredni tema bylo zajimave a byvalo by se dalo z nej vytezit hodne, ale zpusob, jakym autorka pribeh podava, je prilis plochy, az skolacky. Pro "starsi a pokrocile" roman neni, na to mu chybi hloubka, a mladou generaci zrejme neoslovi, protoze je malo dynamicky.

aleza1
02.09.2019 5 z 5

Krásná kniha, přečtena jedním dechem.

Simulinka
31.08.2019 5 z 5

Přečteno za tři dny. Krásná kniha

martisko3
31.08.2019 5 z 5

Milé a příjemné čtení o nelehké době umocňuje vědomí, že se jedná o příběh podle skutečné události. Četla bych dál, více stran by knize slušelo.

Arnika111
30.08.2019 3 z 5

I přes zobrazovanou krutost doby i některých lidí, byla kniha Heřmánkové údolí jemnou knihou ze které mám příjemný, klidný pocit. Co mě mrzí je délka knihy. Takové osudy, takové zajímavé prostředí, takové téma... 500-ti stránkový román by na to nestačil. Určitě si přečtu další knížky od autorky.

Titina
27.08.2019 3 z 5

Příjemná knížka, jen jsem od ní čekala malilinko víc.
Líbil se mi nápad, prostředí i hlavní hrdinka. Jen ten konec byl jak z červené knihovny, malinko plochý.

mirunda
19.08.2019 5 z 5

To byla tak strašně milá knížka. Mnohdy drsná a těžká, ale obdivovala jsem Snůšku za to co všechno zvládala. Dnešní matky ( včetně mě samé) nezvládnou ani desetinu toho co ona. Příběh mi zůstane ještě dlouho v hlavě

hankamol
15.08.2019 5 z 5

Klidné, smutné, pravdivé..

Janaves
15.08.2019 5 z 5

Četla jsem do noci,musela jsem... Krásně napsané, hlavní hrdinka má můj obdiv.V každé situaci si dokázala poradit,i ve špatném dokázala najít to dobré.Super kniha.

Mejsii
13.08.2019 5 z 5

Nádherná knínžka, nemohla jsem ji odložit, musela jsem pořád číst dál a dál.

klara225
09.08.2019 5 z 5

Moje první kniha od spisovatelky a hned na začátku jsem věděla, že si musím koupit další. Moc krásně a čtivě napsaný příběh. Trochu jsem se bála, jestli se po svatbě Anny bude vůbec něco zajímavého dít, ale nakonec jsem byla překvapená, co všechno musela Anna ještě podstoupit, vydržet, přežít. Pro mě kniha znamenala i velmi cenné nahlédnutí do života po válce ve srovnání s výhodami dnešní doby. Výjimečná kniha.

eva3992
09.08.2019 5 z 5

Krásně napsaný příběh o Anně, která jako malá přijde o rodiče a po druhé světové válce se dostává do Československa, kde ji teta provdá za válečného hrdinu.
Anna prožívá šťastné, i ty méně šťastné roky, jak se dá. Z malého, osamoceného děvčátka se stala silná a odvážná žena, která miluje svou rodinu nadevše.
Silný příběh, který přečtete jedním dechem, navíc je kniha psaná podle skutečné události.
Určitě si musím přečíst i další knihy od autorky.

avaya
09.08.2019 2 z 5

Nechápu všechna ta kladná a vysoká hodnocení. Hrdinka to v životě určitě jednoduché neměla, téma zajímavé, ale celý příběh je podaný a napsaný jako školní sloh. Škoda, že se psaní neujal schopnější autor, který umí lépe nakládat s jazykem a zvládne vytvořit delší než jednoduchou větu.

zeusky
09.08.2019 5 z 5

přečetla jsem jí jedním dechem, děkuji

martulkat
08.08.2019 5 z 5

Moc se mi kniha líbila, u moře přečtená za dva dny. Ještě teď na hlavní hrdinku myslím...

Monika164
08.08.2019 5 z 5

Zatím moje nejkrásnější kniha .....byla jsem tam a cítila vůni heřmánku...a prožívala jako by to byl můj příběh....jedním slovem krása....Děkuji ...