Zlo pod sluncem

Zlo pod sluncem https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61638/bmid_zlo-pod-sluncem-oz5-61638.jpeg 5 611 82

Hercule Poirot série

Hercule Poirot se domníval, že si na Pašeráckém ostrově bude užívat zasloužené dovolené, ale vražda krásné Arleny Marshallové mu tyto milé plány překazí. Prostě je zatažen do vyšetřování, a – jak se postupem času ukazuje – nijak snadného vyšetřování, protože Arlenu Marshallovou si přála odstranit velká spousta lidí. Láska, nenávist, žárlivost, dokonalé alibi, touha po penězích – s tím vším se velký detektiv musí potýkat a je snad zbytečné doplňovat, že nakonec odhalí pravdu a nic než pravdu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Evil under the Sun , 1941

m_martina
07.11.2021 5 z 5

Hercula Poirota mám moc ráda a tento případ jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji.

vnimat_Krasu
18.10.2021 4 z 5

Na tu úplně nejvyšší Christieovskou extraligu se Zlo pod sluncem nechytá. A to prostě proto, že samotná pointa mi nepřijde tak ďábelsky geniální jako ve vlaku, na Nilu nebo na zámku Styles. Ten prostý, úchvatně strohý, přitom kouzelně bohatý styl autorky tu ale je vybroušený do hladka. Ani slovo navíc. A přitom takových vrstev.

rencovav
02.10.2021 5 z 5

Dokonale zlé, zákeřné a hlavně vyřešené. Tenhle díl mám obzvlášť ráda, i když v seriálu mě bavil o něco víc, protože tam jsou Hastings a Japp a Poirot je na léčebném pobytu, protože musí zhubnout. :D Tohle v knize není, a tak je to o trochu méně vtipné.

Ivan F
23.09.2021 5 z 5

Po Vražde na Níle je toto asi najlepšia detektívka od pani Agathy. Tentoraz ma previezla a hoci všetky indície boli v knihe uvedené, tak som sa pri odhaľovaní vraha veru nepochlapil - hoci schéma, že vrahom bude tá najnepravdepodobnejšia osoba bola v tejto knihe použitá. No nič, čítanie som si skutočne užil a trochu ponamáhal sivé bunky. Príbeh, motív a jednanie zúčastnených ma vtiahli hneď od prvej strany do deja a záverečné Poirotove vystúpenie som očakával s napätím - bolo skvelé. Knihu radím k tomu najlepšiemu čo A.Ch. naťukala na písacom stroji.

nada3314
22.09.2021 4 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla po Agathe a byla to skvělá volba. Hercule je úžasně mazaný detektiv. Ráda se zas někdy k nějaké detektivce z této série vrátím :-)

TaNya_
23.07.2021

Opět skvělé, jen mě mrzelo, že tentokrát byla šance uhodnout konec alespoň pro mě úplně mizivá.

Le Chat
24.05.2021 5 z 5

Opravdu vynikající detektivka od Agathy Christie. Hercule Poirot byl opět ve skvělé formě a jedinečný jako vždy. Doporučuji všem příznivcům tohoto belgického detektiva. :-)

Irsaf
07.05.2021 5 z 5

Další skvělá detektivka z pera Agathy Christie...
Poslouchala jsem audioknihu, která byla dobře namluvená...

martineden
28.03.2021 5 z 5

Tak to je přesně detektivka podle mého gusta. A to moře!

jahlina
04.02.2021 5 z 5

Tento přídad Hercula Poirota je opravdu velmi povedený. Poslouchala jsem jako audioknihu a nemám, co bych vytkla.

boxas
29.01.2021 5 z 5

Skvělé!

Kontryhelka
30.12.2020 5 z 5

Úplně výborné čtení a perfektní odhalení vrahů. Suprové čtení, od kterého se jen tak člověk neodtrhne. Já doporučuji, protože s tak výbornou detektivkou se člověk jen tak nesetká. Opravdu za sebe jsem touto spisovatelkou neustále okouzlena, přestože její díla znám skoro nazpaměť.

Gibis
07.11.2020 5 z 5

Vražda se tentokrát odehrává na zajímavém místě, na ostrově Leathercombe, který je spojen s pevninou dřevěným chodníkem a je od pevniny odříznut při každém přílivu. (Ostrov mimochodem opravdu existuje, Agatha Christie v tamním hotelu několikrát pobývala a inspiroval ji.) Hercule Poirot opět sbírá střípky důkazů v případu vraždy, které jsou pro něj jako kousky puzzle a musí přesně zapadnout na správné místo do celého obrazu. Samozřejmě se mu to opět povede a on brilantně rozlouskne složitý případ. Skvělé čtení.

Terka_v25
06.11.2020 5 z 5

Opět výborná detektivka s H. Poirotem. Řekla bych, že je jedna z nejlepších, co paní Christie napsala, protože motiv pro vraždu je velmi uvěřitelný. Děj svižně ubíhá, charaktery postav jsou dobře vykresleny a nechybí výborné rozuzlení případu v režii Poirota. Za mě super kniha, pachatele jsem samozřejmě neodhalila, ještě že je na scéně geniální belgický detektiv. I když je mi ho trochu líto, kamkoliv vyrazí na dovolenou, tak se tam hned stane vražda :) Ale alespoň může zapojit své šedé buňky a je z toho skvělý příběh.

edith79
26.10.2020 5 z 5

Zase jedna brilantní od královny detektivek. Strašně mě to bavilo. Všechny ty postavy a jejich povahy. Ten zvláštní pocit, že někdo z nich to prostě musel být a já jsem opět až do konce mimo. Vlastně jsem se přistihla, že už se ani nesnažím pachatele odhalit. Prostě si počkám na skvělý závěr. A vždy se dočkám.

Zuzi98
02.08.2020 5 z 5

Jedna z nejpovedenějších. Na všech autorčiných detektivkach obdivuju to, jak do sebe úplně všechno zapadne, každičký malý detail.

Parwana
01.08.2020 5 z 5

Další Agathino mistrovské dílo. Chystala jsem se na ni dlouho, a nezklamala.

Parwana
01.08.2020 5 z 5

Další Agathino mistrovské dílo. Chystala jsem se na ni dlouho, a nezklamala

olejnice
01.07.2020 5 z 5

Nesmrtelna klasika ...

Lucy2211
13.06.2020 5 z 5

Agatha Christie patří mezi mé vůbec nejoblíbenější autorky a tato kniha je svým námětem jednou z nejlepších, jaké napsala. Přečetla jsem všechny její knihy, a i když asi nikdy přímo nepodlehnu kouzlu slečny Marplové a jiných postav, Hercule Poirot si mě dokonale získal, a to již v díle Záhada na zámku Styles. Nedám na něj dopustit. Zde se nám tento sympatický detektiv znovu představuje a ano, opět jsem vraha neuhádla, i když své tipy jsem samozřejmě měla. Doporučuji ji číst právě nyní, tematicky se na léto přímo hodí.