Záhada na zámku Styles

Záhada na zámku Styles https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29093/bmid_hercule-poirot-zahada-na-zamku-styl-BP3-29093.jpg 4 1353 213

Hercule Poirot série

Hercule Poirot se svým typickým šarmem rozplétá předivo vztahů obyvatel ospalého panství v Essexu, hledá pečlivě odstraněné stopy, prověřuje alibi, dokud nepřijde na kloub rafinovanému plánu a neodhalí pravého viníka.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Mysterious Affair at Styles , 1920

mahdal
20.12.2017 4 z 5

Krásná detektivka. Jak maličkosti pomůžou k tomu, aby byl odhalen vrah! Trošku jsem se zamotával ve jménech, nějak jsem se s hlavními hrdiny neztotožnil, ale to nic nemění na věci, že detektivka byla, jak má být.

Květ
19.12.2017 4 z 5

Detektivka jak má být, krásně zašmodrchaná, pro procvičení šedé kůry mozkové :)

Chesterton
18.12.2017 4 z 5

Já naopak moc nikdy Agathu nečetla:( Mám nakoukáno mnoho televizních dílů a teď se pomalu začínám vracet k literárních předlohách :) Nádhera a čiré potěšení! Ve srovnání se některými severskými detektivkami jasně vítězí;)

Jizi
12.12.2017 4 z 5

Po všem tom pseudobestsellerovém, rádobythrillerovém balastu, na nějž jsem měla v poslední době při poslechu audioknih smůlu, byla Agatha jako pohlazení - a myslím skutečné pohlazení, ne to řemdihem.
Takhle má totiž, vážení, vypadat audio-detektivka. Napínavá, zábavná, inteligentní. Když k tomu navíc připočtete naprosto bezchybnou interpretaci Jaromíra Meduny, vyjde vám perfektní oddychová záležitost.

ddkk
06.12.2017 5 z 5

Výtečné! Znovu jsem se vrátila k Herculovi P. , a toto je první kniha, v níž se zjevil...Příběh je dle očekávání skvělý, moc se mi líbil. Shodou okolností jsem viděla i příslušný díl britského seriálu, který - opět dle očekávání - je stejně dobrý jako kniha. Kupodivu však nebyl uveden jako úplně první epizoda a tak trochu mimo mísu se bez jakéhokoli vysvětlení ve 2. nebo 3. řadě skutečně jakoby poprvé objevil...nicméně, na dobré podívané to nic nemění. Za pět.

Jessica007
18.11.2017 5 z 5

Moc hezká klasická detektivka. Agathu Christie měla moc ráda už moje babička, vášnivá čtenářka detektivek.

Aymira
31.10.2017 4 z 5

Moje první setkání s Paní Spisovatelkou. Jde o klasickou detektivku odehrávající se na venkovském zámku v Anglii, kde dojde ke zločinu a podezřelí jsou až do konce prakticky všichni. Poirot svým jedinečným způsobem rozplétá události osudného dne, až se nakonec vše propojí a skutečný pachatel je odhalen. Velmi povedené dílo, i když na konci je třeba se na čtení zcela soustředit, aby čtenář stíhal držet nit, protože vše je detektivem vysvětleno do nejmenších detailů.

tomaserd
15.09.2017 5 z 5

Velmi pěkná kniha :) 1 případ Hercula Poirota a byl velmi povedený hodně doporučuji :)

Shui-Xian
28.04.2017 4 z 5

Pěkné seznámení s Poirotem. Myslím, že už v samém začátku ho Agatha Christie představila v sympatickém světle a snadno si zajistila čtenáře pro své další knihy s šarmantním Belgičanem...
Zápletka sama má výborný spád a potěší svojí promyšleností. Popravdě, místy pro mě bylo obtížné všechny linie případu sledovat a vyvozovat z nich - je skvělé, že rozuzlení bylo tak podrobné, že by je pochopil i méně důvtipný divák než Hastings. :-)
((Mimochodem, často jsem se usmívala nad tím, že ze seriálu znám Poirota (v podání D. Sucheta) jako decentního elegána, usazeného kousek za hranicí středního věku. Tady, v knize, je sice Poirot údajně stařík, nicméně projevy a břitkost uvažování ho vykreslují více jako excentrického dandyho. Baví mě to a podobu, kterou mu Agatha Christie dala, si užívám - zvlášť v kontrastu k Hastingsovi, jenž se mi místy jeví usedleji než jeho přítel Poirot.))
Ve výsledku mě drobně zklamala právě jen ona techničnost. Nezbylo místo pro sebemenší nejasnost, tajemství či záhadu. Od detektivky trochu nezřetelné záhadnosti očekávám a nemyslím, že vše musí být detailně odhaleno - zvlášť, pokud jde o titul se záhadou v názvu. ;-) To je ovšem už jen otázka mého přijetí, nikoliv nedostatek v autorčině textu...

ThrisaManx
22.04.2017 5 z 5

Má první kniha s Poirotem, kterou si mě Agatha naprosto získala. Skvělá!

misha006
23.03.2017 5 z 5

První kniha s Poirotem a zároveň se potkáva s Hastingsem. Není potřeba víc dodávat.

marta0912
06.02.2017 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a nemohla jsem se odtrhnout. Aghatu Christie miluji asi ve všech verzích.

hana4834
02.02.2017 2 z 5

zajímavá detektivka na mě moc technická

Rup
15.01.2017 5 z 5

Čistokrevná detektivka, nikoli krimi. Nesrovnávejme tedy zápletku ani její řešení se skutečností. Agáta Christie byla skutečně fenomenální pozorovatelka a dokázala tuto vlastnost skvěle využít při psaní svých děl. Přestože se pohybovala především v tzv. vyšší společnosti uměla lehce, jednoduše, výstižnou zkratkou charakterizovat i obyčejného zahradníka, či jakoukoli jinou postavu. Nemohu proto souhlasit s komentářem níže, že jsou postavy a jejich charaktery ploché. A nejen postavy, i dobu, ačkoli u ní ještě zřetelně doznívá nostalgie po slavné Belle Époque. Také k popisu prostředí jí stačí pár vět, kde jiným nestačí několik kapitol. Pro mě prostě vyzrálé dílo svého žánru.

astroweb
11.01.2017 3 z 5

Prvotina autorky, na rozdíl od dalších románů, příliš věnovaná pozornost technickým a časovým detailům, pozdější práce jsou příjemnější četbou.

Marian27
11.11.2016 5 z 5

Ani sa mi nechce verit že toto je prvá detektívka v ktorej vystupuje Hercule Poirot. Je veľmi dobre vymyslená a záverečné odhalenie posledného ohnivka je pre mňa osobne vynikajúce a bezkonkurenčné. Páčilo sa mi že v knihe je pomerne málo postáv, takže sa mi zbytočne neplietli. Na slovenskom vydaní chválim aj zaujímavý predhovor o tom ako vlastne celý príbeh vznikol (toto by som prijal u viacerých diel pani Agathy), mapu zámku alebo izby obete a tak isto nápad uverejniť dosiaľ nepublikovanú verziu 12-stej kapitoly, takže sa tam nachádza dva krát a je na čitateľovi ktorú alternatívu si zvolí. Toto všetko spolu s napínavým príbehom robí z Vraždy na zámku Styles literárny klenot.

Terinka22
02.11.2016 5 z 5

Agatha Christie má můj obdiv, nejen za toto dílo, ale i za jiná, protože to jak všechny části případu do sebe zapadají jako dílky skládačky je opravdu ohromující!
Musím říci, že tato kniha se mi obzvláště líbila, byla velmi napínavá a s každou následující stranou se měnil můj názor o tom, kdo je pachatelem. Nakonec to samozřejmě skončilo tak, jak bych vůbec nepředpokládala. Zaujalo mě i vyprávění z pohledu Hastingse, bylo to příjemné zpestření a líbilo se mi to asi více, než když v jiných knihách je příběh psán z pohledu Hercula Poirota.
Dávám pět hvězdiček, protože si myslím, že této knize nelze nic vytknout a když už by se něco našlo, tak to s přehledem překonají jiné skvěle vypracované situace, prvky a jevy.

Kubíííína
17.10.2016 5 z 5

Jedna z prvních knih Královny zločinu a rozhodně naprosto skvělá, opět jsem pachatele neuhodl :-)

zahadum
12.10.2016 4 z 5

Hercule Poirot vedený rafinovaným perom Agathy Christie je ako vždy v pravý čas na pravom mieste aby nám pomerne zložitou formou odhalil vraha starej dámy v kúzelnom sídle ktorému hovoria zámok Styles.

Sebasti
04.09.2016 4 z 5

Když k této knížce (nebo k filmovému zpracování) někdo řekne, že je to příliš jednoduché, nejradši bych ho donutil převyprávět mi celou pointu a vedlejší zápletky. Je to chytré, reálné (obzvlášť postavy) a i přesto velmi promyšlené. Nedoporučuji však pro ty, co chtějí být na konci překvapením bez sebe! Ale jestli si chcete užít atmosféru typického staroanglického sídla, sahejte po ní!