Záhada na zámku Styles

Záhada na zámku Styles https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29093/bmid_hercule-poirot-zahada-na-zamku-styl-BP3-29093.jpg 4 1354 213

Hercule Poirot série

Hercule Poirot se svým typickým šarmem rozplétá předivo vztahů obyvatel ospalého panství v Essexu, hledá pečlivě odstraněné stopy, prověřuje alibi, dokud nepřijde na kloub rafinovanému plánu a neodhalí pravého viníka.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Mysterious Affair at Styles , 1920

konicekbily
07.10.2018 5 z 5

První detektivka se slavným belgickým, neomylným, pořádkumilovným a později i ješitným Herculem Poirotem. Autorka knihu napsala před sto lety na sklonku první světové války a už její prvotina snese srovnání i se současnou detektivní tvorbou. Autorce s nadhledem promíjím její nadbytečné přednášky o jedech a i záměrné zpožďování děje umělými "záhadami". Kniha měla úspěch a tehdejším čtenářům vděčíme za skutečnost, že chtěli další pokračování a že série s Herculem byla tak dlouhá!

Denisa153
26.09.2018 5 z 5

Agatha je zárukou dobrých detektivek, u této knihy se to jen potvrdilo.

stepanka000
23.09.2018 5 z 5

Díky výzvě jsem se vrátila k osvědčené klasice. A bylo to bezva!

Galadwen
30.07.2018 3 z 5

Čtivé, ale na můj vkus trochu překombinované a hodně málo zřetelnějších stop, kterých by se čtenář mohl "chytit". Rozřešení mi kvůli tomu přišlo maličko jako deus ex machina. Možná jsem nečetla dost pozorně.

Le Chat
26.07.2018 5 z 5

Opravdu povedená detektivka, Hercule Poirot nikdy nezklame. :-) Doporučuji i filmové zpracování s Davidem Suchetem.

Arsi
24.07.2018 4 z 5

Poirot je prostě klasika. Docela zamotaný příběh a hlavně - netečou tam potoky krve. Agatha Christie byla a je stále "královna detektivek".

vnimat_Krasu
18.07.2018 5 z 5

Jsou knížky, co mají skvělou formu, a pak jsou ty, co mají super obsah.
Skvělý jsou ty, co mají obojí.
A úchvatný jsou ty, u kterých si přes dokonalej obsah formy ani nevšimnete.
Jako Záhada na zámku Styles.
Mon ami.

dom.ini
06.07.2018 4 z 5

Já jsem velká Poirotova fanynka. Příběhy mají atmosféru, výborně se čtou a ani tento nebyl výjimkou, i když se mi zdál zamotanější ež některé jiné. Vím, že to rozhodně není čtení pro každého, ale já mám Hercula Poirota jak odpočinkové čtení moc ráda.

david5746
04.07.2018 5 z 5

Klasická Agatha, klasický Poirot. Příběh je sice zamotaný, ale dávkovaný přesně tak, aby se to četlo jedním dechem. Velká spokojenost.

Zdenas5
17.06.2018 5 z 5

Po záplavě drsných severských detektivek jsem kvůli výzvě sáhla po klasice. Přestože knihy autorky jsem měla před lety velmi ráda, měla jsem strach, že se nezačtu, ale byla jsem mile překvapena. Paní Agatha dovede čtenáře udržet v napětí i bez potoků krve, její knihy osloví i dnešního zmlsaného čtenáře.

Markusak
07.06.2018 5 z 5

První případ Hercula Poirot a hned první případ pořádně zamotaný! Úžasně se povedlo schovat vraha na poslední chvíli. Měl jsem dojem, že vraha znám a hned se objevil důkaz, který změnil všechen můj názor. Určitě doporučuji všem co chtějí začíst číst detektivky nebo všeobecně knihy od Agathy Christie.

ctenarkaEva
07.05.2018 5 z 5

Kniha napsaná téměř před 100 lety. Obdivuhodná Agatha Christie, ta mě nikdy nezklame. Čtivý příběh, zajímavé prostředí starého panství, napětí až do konce.

davidurban1973
17.04.2018 3 z 5

Ctive, zajímavé.

Nikolas0311
19.03.2018 5 z 5

První případ slavného detektiva Hercula Poirota!

cukrovka
19.03.2018 5 z 5

Příjemné čtení a výborná kvalita příběhu jaká se dá od Agathy Christe očekávat.

haWranka
18.03.2018 2 z 5

Nikdy jsem neměla ráda seriálovou postavu Poirota. Ale říkala jsem si, že mi třeba nesedí ten herec, že knižní postava může být úplně jiná. No, byla jiná. Vadila mi ještě mnohem víc. Případ jako takový mi přišel zbytečně překombinovaný, jeho řešení kostrbaté... Mám opravdu ráda detektivky, ale abych pravdu řekla, tahle mě nijak nezaujala, dokonce jsem se nudila. Nevím nevím, jestli ještě někdy po A. Christie sáhnu, protože první knižní setkání s ní mě dost odradilo.

Prateri
05.03.2018 4 z 5

Za Záhadou na zámku Styles vyslala paní Agatha do světa detektiva malého vzrůstu, ale s geniálním mozkem, který už téměř sto let baví čtenáře dedukcemi a svým talentem dopadat pachatele. A doufám, že za dalších sto let Hercule Poirot a Agatha Christie budou lákat čtenáře na své "šedé buňky mozkové". Moc to přeju jim i budoucím milovníkům literatury.

Belatris
30.01.2018 4 z 5

První knižní případ Hercula Poirota se stal mým prvním přečteným a vychutnaným Poirotem vůbec, přestože už jsem čtenářsky rozhodně ve středním věku. Po knize jsem sáhla v naději, že si odpočinu od knih, které číst z různých důvodů musím, a toto bude můj únik a vzdor. A dobře jsem udělala. Styl madam Agathy není nijak ornamentální, jen velmi výjimečně se objevují metafory (najednou se zvedl vítr, jako by opodál by oddechoval obr). Hastingsovo vyprávění je na mnoha místech vtipné tím, jak musí Poirotovi hrát onoho hloupějšího parťáka, na kterého se mohou čtenáři navázat. Nedivím se, že postava Poirota si získala tak nesmírnou popularitu. Správná míra výstřednosti, bryskní myšlení, obdivuhodný cit pro detail a velmi specifický styl vyjadřování. Velmi dobře, madam Christie.
Děj se beze zbytku týká vyšetřování. Postupné odhalování podezřelých, zavrhování teorií a opětovná revize zavržených scénářů - to byl přesně ten zábavný odpočinek, po kterém jsem toužila.

85098211
27.01.2018 5 z 5

Úplně první případ Hercula Poirota - a hned taková skvělá zápletka! Příběh je velmi dobře vystavěný, nechybí mu napětí a samozřejmě ani překvapivé rozuzlení právě díky geniálnímu Poirotovi. A i když znám tuto knihu velmi dobře (poslouchala jsem ji dvakrát jako audio), stále mě dokáže její autorka vtáhnout do příběhu tak silně, že nevidím, ani neslyším :-).

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Úplně první poirotův příběh, četla jsem ho již poněkolikáté a vždy v něm objevím něco nového. Já prostě Agathu miluju a jak se říká, pravá láska je na celý život a u mě trvá již třicet let. Nikdy se nepřestanu obdivovat genialitě a preciznosti, s jakou tato paní spisovatelka vystaví dějovou linku příběhu, jak vše krásně do sebe zapadá, bez zpytečných vulgarit a násilností. Jedná se o poctivou detektivku. Mám ráda i dnešní thrillery plné krve, násilí, sériových vrahů, mám ráda i severskou krimi, kdy si člověk kolikrát říká, to snad ani není možné, jak někdo dokáže napsat takovou zvrácenost. A o to více se vždy těším na návrat do staré dobré agathovské Anglie. Ta mě nikdy nezklame.