Záhada na zámku Styles

Záhada na zámku Styles https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231299/bmid_poirot-zahada-na-zamku-styles-231299.jpg 4 1351 212

Hercule Poirot série

Nejznámější postava z pera královny zločinu se vrací… v nové speciální edici. Záhada na zámku Styles je prvním románem Agathy Christie s tímto jedinečným a dnes již legendárním belgickým detektivem. Debutující spisovatelka mu hned na úvod připravila nelehký úkol: Když v rozlehlém sídle za podivných okolností umírá jeho postarší, křehká, leč bohatá majitelka, podezření, že byla otrávena, se brzy změní ve skutečnost. Kdo je však vrahem? Manžel Alfréd? Nevlastní syn John Cavendish? Jeho krásná tajemná žena Mary? Nebo snad rodinný lékař? Důmyslný a napínavý příběh, na němž Christie pracovala během první světové války, nejprve vydavatelé odmítali. Nakonec vyšel až v roce 1921 – a zahájil kariéru nejprodávanější prozaičky na světě všech dob.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Mysterious Affair At Styles , 1920

Hakate
23.08.2022 5 z 5

Vždy pokud potřebuji nějakou zaručeně perfektní detektivku a nechce se mi přemýšlet, po čem šáhnout, knihy od mistryně, královny, bohyně detektivek nikdy nezklame.
Všechny jsou skvělé, žádná není špatná. Originální, skvělé, nepřekonatelné.

kristijan
08.08.2022 4 z 5

Klasicky geniální Poirot a až přehnaně přitroublý Hastings, kterého vám nejspíš bude v průběhu knížky nejednou líto. Nicméně patrně budete stejně jako on postupně podezírat skoro všechny postavy v příběhu, abyste nakonec při odhalení vraha byli překvapení - jakže to byl zrovna tenhleten nebo tahleta. Až na dvě poněkud nudné pasáže soudních přelíčení je to opravdu skvělá kniha. + Kdo trošku zná seriál se Suchetem v hlavní roli, nebude mu sedět postava inspektora Jappa, který tady vzhledově i chováním působí jinak než v televizi. (A bude se vám po tom televizním asi stýskat.)

danielosbourne
05.08.2022 4 z 5

Moje osmá kniha od Agathy Christie a čtvrtá s Herculem Poirotem v hlavní roli. Rozhodl jsem se, že pokud to bude možné, budu od teď zkoušet číst Hercula hezky popořadě, jak ho autorka psala.
Záhada na zámku Styles byla opravdu zapeklitá a myslím si, že určit s jistotou vraha zkrátka nejde, dokud nám to Hercule neobjasní. Přesto si tak trochu říkám, jestli by zločin jako takový prošel. Narazil jsem na pár momentů, kdy jsem si nebyl jistý, že by to tak zkutečně prošlo. Každopádně nemůžu soudit a čtení jsem si jako vždy užil. Takže klasické čtyři hvězdy pro Hercula, protože si je zkrátka zaslouží :) .

Hobitka
04.08.2022 3 z 5

Po dočtení mám lehce rozpačité pocity. Nebyla jsem nadšená ani zklamaná. I když milého Hastingse jsem měla chvílemi chuť trochu proplesknout... :D
Seriál s případy Hercula Poirota patří mezi mé oblíbené. Takže přemítám, jestli mi jenom nesedla tahle konkrétní knížka, nebo jestli budu mít celkově radši Poirota seriálového než toho knižního.
Určitě zkusím nějakou další detektivku z pera Agathy Christie, a uvidím :)

GeRaltzRiVie01
24.07.2022 4 z 5

Její další počiny mě určitě bavily více, ale i toto je kvalitní detektivní poctění.

ElleNora
17.07.2022 5 z 5

Nečekala jsem, že by autorčina prvotina mohla být takhle dobrá.

Petkona
08.07.2022 4 z 5

Upřímně mě tahle kniha od Agathy Christie moc nezaujala. Samozřejmě měla geniální zápletku, jen mi dojem z knihy kazilo přehnané množství postav. Ke konci už jsem se v postavách strašně ztrácela a rozuzlení na mě neudělalo díky tomu takový dojem, jaký asi mělo. Možná to je jen můj osobní problém, ale určitě je spoustu lepších knih od autorky.

Čmeláček
05.06.2022 5 z 5

Vynikající kniha, vůbec bych nepoznal, že to byla prvotina paní Agathy :). A rád bych se na zámek Styles podíval, kdyby to šlo :))).

willy9203
30.05.2022 5 z 5

Chtěl bych mít schopnost napsat takovouto prvotinu. Vynikající detektivka, v níž se přesouvá podezření z jedné osoby na druhou a finále docela překvapí – pokud jste ovšem neviděli již asi desetkrát filmové zpracování s Davidem Suchetem :-).

Booklice
07.04.2022 5 z 5

Měla jsem chuť na další detektivku od Agathy Christie, a tak jsem sáhla po Záhadě na zámku Styles. Později jsem se dozvěděla, že je to autorčina prvotina. Kniha se mi proto líbila i z důvodu, že je to seznámení s Poirotem. Co se týče děje, vůbec bych neřekla, že je to její první dílo, protože kniha je napsána velice dobře a splňuje přesně mé požadavky na skvělou detektivku. Od začátku nevíte koho podezřívat a nevěříte vlastně vůbec nikomu až do konečného setkání všech, kdy Poirot začne vysvětlovat...

Booky84
03.04.2022 5 z 5

Skvělá detektivka, kterou nejde odložit a vy prostě musíte vědět, kdo je ten vrah a postupně podezíráte úplně všechny a stejně nepřijdete na to, jak se to vše stalo a při rozuzlení knihy Vám spadne brada.

PREBURDA
03.04.2022 5 z 5

Detektivky Agathy Christie, je záruka dobrého čtení. Při čtení detektivek s H. Poirotem si zároveň představuji zfilmované tyto příběhy, kde H. Poirota bravůrně ztvárnil herec David Suchet. Je naprosto identický jako v knihách.

terimila
03.02.2022 4 z 5

Dobré to je, ale fantastické to není. Už kdysi jsem četla a naprosto jsem zapomněla, oč tam šlo, natožpak kdo vraždil... takže tím to přichází o možnost pěti hvězd, ty dělají nezapomenutelné konce :-) Ale bylo to dobré, hodně dobré. Poirot se uvedl zajímavě, i když drobátko přechyrale, víc mi sedí jeho pokornější poloha v samotném závěru série... a Hastings je takový ten laskavý trubka s nohama na zemi, kterého snad nelze nemít rád.Obyvatelé zámku se chovají tak roztomile blbě, že je člověk podezírá všecky a přitom si přeje, aby to tenhle či onen nebyl. Závěrečné rozuzlení je celkem překvapivé. Prostě standardní vysoká úroveň paní A.

aninaji
01.02.2022 4 z 5

První případ Hercula Poirota mě moc mile překvapil! Čekala bych, že ve své prvotině se i taková autorka jako Agatha Christie bude ještě trochu hledat, ale chyba lávky. Má to všechno, na co jsme v jejích knihách zvyklí - promyšlenou zápletku, atraktivní prostředí a hlavně detektiva se specifickým vzhledem, způsobem vyšetřování i móresy.
Přestože byla kniha napsána před více než 100 lety, vůbec to není znát. Chytne vás a nepustí, dokud nezjistíte jak se to všechno seběhlo. Agatha Christie byla opravdu mistr svého řemesla.

Mirin1349
31.01.2022 4 z 5

Dokonale promyšlené, famózně napsané, geniálně odvyprávěné. Agatha Christie je moje oblíbená autorka, a i tato kniha mě nezklamala. Knihy ze série s Herculem čtu na přeskáčku a jsem tedy ráda, že znám už i začátek série.

Usire
27.01.2022 4 z 5

První případ Hercula, kde jsem byl zpočátku na rozpacích, zda si autorka náhodou nedělá ze čtenářů legraci. Záhy děj chytne a vlastně nepustí až do samého závěru. Inteligentní Hercule ve společnosti méně bystrého Hastingse, je vlastně velmi zábavný a zároveň poučný. Člověk sleduje Hastingsovy myšlenky, ale na Poirotovy prostě nestačí.

lis-elis
26.01.2022 5 z 5

Detektivky nejsou můj knižní žánr, ale ráda se na některé podívám v televizi. Ty podle Agathy Christie jsou mé nejoblíbenější, a proto jsem se rozhodla přečíst si skutečné předlohy. Je to vlastně má první kniha - detektivky. Rozhodně mě nezklamala. Ale prostě jsem si nedovedla představit Hercula Porota jinak, než jako Davida Sucheta :-) Stejně tak jsem si pamatovala ostatní postavy nebo většina scén. Bohužel jsem si po pár stránkách vybavila děj i rozuzlení :-( Na druhou stranu bylo zajímavé zjistit, jak věrně je film natočený. A že hned autorčina prvotina je úžasná s neskutečně promyšlenou zápletkou. Rozhodně mě to neodradilo a těším se na další knihy.

efka.saf
25.01.2022 4 z 5

Prostě Agatha Christie! Ono možná není třeba ani nic víc dodávat. Já Agathu zbožňuju. Na jejích knihách a seriálu se Suchetem jsem vyrostla a neztrácí pro mě své kouzlo ani s přibývajícími lety. Tohle je první díl s Poirotem a i když jej z filmové podoby znám jako své boty, četbu jsem si užila. Poirot je zde vykreslený jako pěkný prevít, který z Hastingse dělá trošku blbce, ale co si budeme namlouvat, pro samotnou Agathu nikdy Poirot neměl být ukázkou ryzího charakteru. Líbí se mi, jak autorka dokáže rozvinout složitou zápletku na takřka pár stranách, což už dnes dokáže málokdo.
I když tento díl neřadím k těm nejlepším, četba to byla zábavná a kvalitní. A je super, že každoročně se dá Agatha propašovat do čtenářské výzvy :-).

babystar
25.01.2022 4 z 5

Na této knize je poznat, že je to Agathina prvotina. H. Poirot je zde vylíčen jako vzteklý mužíček a ani "šedé buňky mozkové" jsem nějak nezaregistrovala. Poslouchala jsem jako audioknihu a opět mi dělalo potíže se zorientovat, kdo je kdo. Ta anglická jména mi znějí tak nějak stejně nezapamatovatelně. Příběh vraždy staré paní byl opravdu spletitý, každou chvíli byl podezřelým někdo jiný a musím přiznat, že jsem vraha neodhalila. Knihu jsem si zařadila do čtenářské výzvy jako knihu autora, který prožil 1. světovou válku. Autorka uplatnila své zkušenosti z války, kdy pracovala jako lékárnice a taky hrdinové mají s válkou své zkušenosti.

YellowQueen
25.01.2022 5 z 5

Agathu Christie a Poirota miluju a budu milovat celý svůj život. Královna detektivek a král detektivů.