Záhada na zámku Styles

Nejznámější postava z pera královny zločinu se vrací… v nové speciální edici. Záhada na zámku Styles je prvním románem Agathy Christie s tímto jedinečným a dnes již legendárním belgickým detektivem. Debutující spisovatelka mu hned na úvod připravila nelehký úkol: Když v rozlehlém sídle za podivných okolností umírá jeho postarší, křehká, leč bohatá majitelka, podezření, že byla otrávena, se brzy změní ve skutečnost. Kdo je však vrahem? Manžel Alfréd? Nevlastní syn John Cavendish? Jeho krásná tajemná žena Mary? Nebo snad rodinný lékař? Důmyslný a napínavý příběh, na němž Christie pracovala během první světové války, nejprve vydavatelé odmítali. Nakonec vyšel až v roce 1921 – a zahájil kariéru nejprodávanější prozaičky na světě všech dob....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231299/big_poirot-zahada-na-zamku-styles-231299.jpg 4.31099

Hercule Poirot 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Mysterious Affair At Styles, 1920

Kniha Záhada na zámku Styles

Andrea81
včera

Agatha mě asi nikdy neomrzí ;-)

Jasmine111
25. listopadu

Všechny detektivky od Agathy Christie jsou zárukou geniálních zápletek s překvapivými konci a nebývale čtivým spádem. Strašně mě baví, když v průběhu odhaduji, jak vše skončí. Kolikrát o všem rozhodne jeden nepatrný detail, tak mám oči na stopkách každý řádek. Mám ráda všechny knihy a i tato je mimořádně povedená, těžko vybírat mou nejoblíbenější, ale takhle je určitě na předních místech :-). Navíc první příběh, který odstartoval celou unikátní řadu a navázala na něj plejáda úžasných knih :-)

MiraRunaway
18. listopadu

Posloucháno jako audiokniha. Vadilo mi, že Poirot stále Hastingse napínal a dělal z něj ňoumu, ale jelikož své chování na konci vysvětlil, tak jsem jej pochopila. Pasáže od soudu mi přišli jako zbytečné natahování a i některé rozhovory vyloženě plytké. Že bych teď musela nutně pokračovat v konzumování tvorby paní Agathy to asi úplně ne. Ale ještě alespoň "malé černoušky" někdy zkusím.

boxas
17. listopadu

Já jsem s touto detektivkou spokojená.
Dostala jsem přesně to, co jsem čekala - napětí, záhadnou vraždu, překvapivý závěr. A co se týče Hercula Poirota, nezapomínejme prosím pěkně na to, že tady autorka teprve postavu svého detektiva profilovala, a proto ji samozřejmě chtěla odlišit od fůry detektivů jiných autorů. A udělala to sakra dobře! Belgičan Hercule Poirot je tím pádem dodnes nezaměnitelný a nenapodobitelný. Rovnat se mu může tak akorát Sherlock Holmes. Nikdo víc.

Timkim
10. listopadu

Kniha odposlouchána díky výzvě. První od A.Ch.
Popravdě mě bavil pouze začátek. Od poloviny už jsem se modlil ať už to rozlousknou. Dost postav s pribuzenskymi vazbami a zbytečně komplikované. Navíc mě Poirot neskutečně lezl na nervy. Namachrovanej, samolibej frajirek, který vše viděl, všude byl a od všeho má klíče. Vyskousim ještě černoušky, abych nezavrhl autorku po první knize, ale tohle je propadák.

Batigol555

Skvělý Hercule Poirot ve svém prvním příběhu. Díky čtenářské výzvě jsem po delším čase oprášil knihu od A.Christie a opět jsem byl naprosto spokojený.

Mandlevest

První případ Hercule Poirota a já se, díky letošnímu tématu čtenářské výzvy, s radostí po letech ponořila do brilantně vystavěného detektivního příběhu, tak jak ho umí napsat jen tato královna klasické detektivky. Chce to jen pozornost, pečlivost a trochu logiky, pardon, "šedých buněk" a případ je vyřešen. Díky, čtenářská výzvo, opravdu jsem se moc bavila! A i když mezi řádky vidím výtečného Davida Sucheta v roli Hercula a vlastně si ho jinak ani představit neumím (a asi ani nechci) a zfilmovane případy vůbec nebyly špatné, kniha, pro mě, jasně vítězí.

knihomolka1197

Jak kniha, tak film úžasné...