Vánoce Hercula Poirota

Vánoce Hercula Poirota https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61632/vanoce-hercula-poirota-9MB-61632.jpeg 5 836 139

Hercule Poirot série

Simeon Lee přišel ke svému bohatství v mládí díky nalezišti diamantů, se kterými se teď – o mnoho let starší – rád laská a mazlí. Jednou na vánoce přichystá pro své potomky krutou hru. Všechny je k sobě pozve a postará se o to, aby nemohli přeslechnout instrukce, které uděluje svému právníkovi. Instrukce ke změně poslední vůle. Pak si je vezme všechny na paškál a postupně je nařkne z hamižnosti, slabosti a hlouposti. Po svém výlevu vykáže rodinu ze své pracovny. Z té se později ozývají podivné zvuky a výkřiky. Pracovna je zamčená, po vyražení dveří se všem naskytne otřesný pohled. Vrah se ale přepočítal, neboť šéf místní policie má u sebe na návštěvě Hercula Poirota…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Karel Voleský

Hercule Poirot’s Christmas , 1938

Beni
15.09.2015 5 z 5

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, KTERÁ SE ODEHRÁVÁ BĚHEM VÁNOC

Díky výzvě jsem se opět dostala k této skvělé autorce... musím říct, že jsem byla naprosto nadšená a mám v plánu se po výzvě pustit hned do dalších knih od Agathy Christie..
Kniha byla naprosto skvělá, u kapitoly 25. prosinec jsem už nevydržela a nalistovala závěr :-D Prostě mi to nedalo .... ale toto bych určitě nečekala... :-)

marabart
03.09.2015 5 z 5

Vynikající kniha. Moje oblíbená Poirotovka se skvělou atmosférou. :-)

Sebasti
02.07.2015 5 z 5

Ano, takže konečně, po převelice dlouhé době, jsem odhalil vraha. Jenomže odhalit pachatele je to nejmenší, co můžete dokázat, hlavně u téhle knihy. Jestli někdo dokázal předvídat celou zápletku, má u mě kornout vánočních perníčků.
Hodně se mi líbily postavy. Je možné tu podkladně podezírat kohokoliv. A ani mi nevadilo, že Poirot se objevuje až někdy na sedmdesáté stránce.
Doporučuji :))

cenichajda
09.03.2015 4 z 5

Pri cteni jsem si rikala - ha, konecne jsem odhalila vraha, jsem fakt dobra. To je prece jasne, ze je to ..., lze jak kdyz tiskne, neverim mu ani nos mezi ocima. Tak pokracuji ve cteni s vedomim, ze jsem lepsi nez detectiv Colombo.... Hm, tak ne, no. Myslim, ze bliz uz jsou i Niagarske vodopady, nez jsem byla Ja! Agatho, opet jsi me dostala.
Je videt, ze titul Kralovna detektivek nemas jen tak z buhdarma ;)

colis.72
23.02.2015 5 z 5

Parádní počteníčko :) Úplně mě dostává jak si agatha hraje s dějem. Je prostě geniální ;)

danielosbourne
01.02.2015 5 z 5

Má třetí kniha od Agathy a druhá s Herculem Poirotem. Kniha začíná celkem svižně a konečně jsem se dočkal i pořádného výslechu, který částečně vedl Poirot. O podezřelé není v knize nouze, ale už jsem si zvykl, že u Agathy můžete mít tisíce důvodů, proč právě ten určitý je vrahem, ale ona Vás dokáže vyvést z omylu a ještě dát najevo, že samotné rozuzlení a pointa je přeci naprosto jasná. A proto její knihy tak miluji.

Alzbetta
08.01.2015 5 z 5

Tak jsem se rozhodla,že už nebudu hádat vrahy.Nemá to cenu.
Podezřelý je snad každý,jen né ten pravý.Na A.CH. prostě není.

Jana_Z
06.08.2014 5 z 5

Rozuzlení jsem opravdu nečekala. Tak to má být, nebo ne?

pavucik
02.01.2014 5 z 5

Mohla by som sa tu rozplyvat nad genialnostou Agathy Christie a jej slavneho Hercula Poirota, alebo asi len jednoducho napisem - genialne, uzasne.

Warronika
26.12.2013

Prozatím nejlepší detektivka od A. Christie! Je to taky můj první Poirot - zatím jsem měla tu čest číst knihy pouze se slečnou Marplovou,. Můj závěr? Zatím vše co jsem četla od A. Christie je impozantní! Vřele doporučuji!!!! Jo a do posední chvíle jsem byla vedle jak ta jedle!

Rup
13.11.2013 5 z 5

Pro mě je Agatha Christie prostě královna žánru. Výborně napsané, skvělé charakteristiky. Líbí, i když je ještě ovlivněna romantismem, nebo snad právě proto. Doporučuji.

BarushS
19.01.2013 4 z 5

Agatha je nepřekonatelná. Tato kniha byla velmi dobrá :)

Kakajko
14.01.2013 5 z 5

Kniha byla fajn, pro mn

Zajda
27.12.2011 4 z 5

Jedna z TOP 3 knížek v hodnocení, jeden čas dokonce dlouho nejlepší... proč? Bylo to moje první setkání s Agátou zároveň také první setkání s "dospěláckou" detektivkou. Kdybych tu knihu nevyděl stavěnou tak vysoko a tolik opěvovanou nejspíš bych jí dal 5* a pěl chválu, jenže jsem čekal něco až nadpozemského a dočkal jsem se "jen" velice dobré knížky a to je v této situaci žalostně málo. Od top 10ky knih očekávám, že budou přesahovat hranice talentů svých autorů a bortit hranice svých žánrů. Zkrátka něco velkolepého. Tahle kniha je ale pouze detektivka, sice úžasná ale stále jen detektivka.

milll
26.11.2011 5 z 5

Moje nejoblíbenější detektivka od Agathy Christie. Závěr byl překvapivý a svkělé vykreslení postav. Co si víc přát?

Neo1tex
14.09.2011 5 z 5

Po všech těch epizodách, co jsem viděl v televizi jsem si řekl, že si jednou musím něco od Christie přečíst a volba padla na tuto knihu. Musím říct, že to byla vynikající volba.

Styl, jakým píše, jak třetinu knihy trvá, než se vůbec objeví Poirot a kde vykresluje jen charaktery a vztahy - a přitom vůbec ne nudně! Opravdu báječné čtení a Christie se stává mojí oblíbenou autorkou.

Těším se na další knihy, do kterých se pustím. Kniha se čte úplně sama a poslední třetinu jsem dal v kuse. Vynikající ve všech směrech.

Beruška 007
26.08.2011 5 z 5

Moje první knížka od Agathy Christie :)) musím říct, že jsem se od toho nemohla odtrhnout a až do konce, jsem opravdu nevěděla, kdo bude nakonec vrah. Konec byl víc než překvapující a hlavně nápaditý... a hlavně Poirot byl prostě okouzlující :))))

LenaBil
30.03.2011 5 z 5

Souhlasím s předchozím hodnocením. Kniha je jedinečná a Hercule Poirot prostě báječný. Atmosféra i postavy jsou příjemně vykreslené.

pistalka
15.12.2010 5 z 5

Ješitný a samolibý Hercule Poirot je zde prostě neodolatelný. A vůbec: všechno v tomto románu mi přijde nedotknutelné a perfektní, což je na oddechovou knihu co říct!