Po pohřbu

Po pohřbu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240/bmid_po-pohrbu-wxN-240.jpeg 5 424 50

Hercule Poirot série

Smrt nejstaršího člena rodiny Abernethieových nikoho nepřekvapila. Byl sám a nemocný, život ho přestal zajímat poté, co ztratil svého jediného syna. Když se však jeho rodina sešla na pohřbu, zaskočilo pozůstalé tvrzení, že zesnulý byl zavražděn. Měl to být jen nejapný vtip, či šlo o promyšlenou provokaci? Anebo bylo v tomto nevhodném „šprochu“ příslovečně vysloveno i cosi děsivě pravdivého? Vyloučit se to rozhodně nedá – vždyť na každého dědice čeká podíl na značném majetku. A ačkoliv se jejich osudy liší, vraždit mohl kdokoliv: někdo chce podnikat, jiný zahladit hříchy minulosti, další jen bezstarostně žít. A někdo už třeba nechce odkládat splnění životního snu… Jako blesk z čistého nebe pak atmosféru řečí a dohadů rozčísne událost, která už nikoho na pochybách nenechá: tentokrát je jisté, že se tu děje něco nekalého a nebezpečného. Ke slovu se proto dostává policie i rodinný právník a ten o pomoc poprosí svého dobrého přítele – Hercula Poirota.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

After the Funeral , 1953

konicekbily
30.05.2016 5 z 5

Neskutečně dokonalá detektivka s dokonalou zápletkou a mistrným rozuzlením.

Bulda01
20.04.2016 5 z 5

Nejlepší Aghata kterou jsem kdy četl

dikobraz
12.01.2016 4 z 5

Stale nemam citacku, to je zle. Potom som nuteny citat Agathu. No, ale pri tejto spravim vynimku, tato sa mi pacila. Moze byt, za tuto dam styri hviezdicky. Ale, este ma caka jedna a potom s touto zenou koncim. Poirot je strasne nudny. Nekamenujte ma, prosto to tak vidim.

Widow Embalmer
24.05.2015 4 z 5

Magnifique!

Kubíííína
20.04.2015 4 z 5

Opět jsem byl velmi spokojen, rozuzlení velmi překvapivé a nečekané.

me.odstiny.knih
18.05.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek které napsala.

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Moc se mi líbí, když na konci Poirot všechny postupně napadne, že právě oni měli motiv a příležitost spáchat ten ohavný zločin, aby nakonec došel k tomu pravému viníkovi. Prostě Poirot má smysl pro drama.

astroweb
06.03.2013 5 z 5

Po prvních stránkách jsem si uvědomil, že jsem příběh viděl zfilmovaný, ale stejně jsem knihu dočetl do konce. Atmosféra, kterou dokázala Christie navodit, rozhovory, vnoření do lidských charakterů a osudů a samozřejmě potěšení z rozuzlování konečného vyznění pointy, to vše řadí Po pohřbu k nejlepším knihám, jaké Agatha Christie napsala.

safira111
27.11.2011 5 z 5

Moc povedený příběh s nečekaným rozluštěním.

Hellboy
15.04.2011 4 z 5

Stejně zamotané, jako je tomu u Agathy Christie asi vždy... Vrah je dokonale a 100% neodhalitelný, kniha už je tak prostě koncipovaná. Z čeho pak pramení čtenářovo potěšení, když absolutně nemá šanci vraha odhalit? Asi jen ze závěru, ve kterém Hercule Poirot vysvětlí, jak na pachatele přišel. Ale i tak se mi tahle detektivka dobře četla. 70%