Pět malých prasátek

Pět malých prasátek https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69586/bmid_pet-malych-prasatek-5EX-69586.jpeg 5 930 161

Hercule Poirot série

Hercula Poirota přijde požádat o pomoc velice pohledná mladá dáma z Kanady, Carla Lemarchantová. Prozradí mu své pravé jméno – Caroline Craleová, je to dcera známého malíře, kterého údajně před 16 lety zavraždila jeho žena. Ta byla odsouzena na doživotí a po roce ve vězení zemřela. Carla se o rodinné tragédii dozvěděla až ve svých 21 letech, kdy obdržela dopis, ve kterém před svou smrtí její matka prohlašuje, že je nevinná. Carla dopisu věří a žádá Poirota, aby případ znovu prošetřil. Poirot, zlákaný možností přijít na kloub zločinu, ke kterému již neexistují žádné hmatatelné stopy, pouze výpovědi a psychologie svědků, nabídku přijímá…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Five Little Pigs , 1942

Wendysek
24.01.2015 5 z 5

Spíše z jejích oddychovějších děl.

astroweb
08.09.2014 4 z 5

Tradiční, hodně dobré, i když jsem si už myslel, že znám vraha, naštěstí jsem se mýlil.

zebrazoma
11.06.2014 5 z 5

Pre mňa jedna z najlepších detektívok od A.CH.

THERISA
22.05.2014 5 z 5

Pět malých prasátek královny zločinu si jednoznačně zaslouží pět hvězdiček. A pořádně velkých!
Detektivkám jsem se dlouho vyhýbala, nějak mi ten žánr nic moc neříkal. Až poslední dobou si občas nějakou tu detektivku půjčím a tak jsem se samozřejmě nevyhnula ani velké Agátě. A musím říct, že jsem jejím knihám totálně propadla! Má to spád, výbornou pointu a autorka udržuje čtenáře v neustálém napětí, což vás nutí pořád číst a číst, abyste se už konečně dozvěděli, KDO je vlastně onen zhýralec – vrah.
Pět prasátek je retrospektivní příběh o zločinu, ke kterému došlo před 16ti lety a jeho pachatel se v té době zdál být zcela nezpochybnitelný, jenže… A o tom už si přečtěte sami..

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Pro mě zcela nejlepší věc, co Agatha napsala.

michvav
10.03.2014 4 z 5

Od této spisovatelky je to moje první kniha a nevím proč,ale vždy jsem byla k této autorce skeptická,ale teď vím,že neoprávněně,protože tato kniha je hodně napínavá a do posledního konce jsem netušila kdo je nakonec ten vrah...takže knihu dopručují :)

Astarothh
05.02.2014 5 z 5

Dle mého - nejlepší kniha A. CH.

Kmotr99
05.02.2014 5 z 5

Další geniální kniha královny detektivek. I když se celý případ odehrál před mnoha lety a Poirot ho řeší jen pomocí vzpomínek tehdy zúčastněných, dobře se mi to četlo a ani chvíli jsem se nenudil. A o konci snad nemusím nic psát...Jako vždy překvapivý.

Gerbasin
25.11.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek královny zločinu!

Katy007
22.11.2013 5 z 5

Brilantní! Nevím, co dodat, vřele doporučuji!!!

Evik30
17.10.2013

Skvělá detektivka z péra Agathy Christie. Knize nechybí vtip ani napětí. Indicie ukazují 100% na vraha, ale vše je jinak. Pachatel je odhalen ke konci knihy. Nikdo by to do něj (nebo do ní)? :o) neřekl.

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Četla jsem ji kdysi dávno v dětství a byla jí úplně pohlcená. Pro mě stejně zdařilá klasika jako Deset malých černoušků.

Market = )
30.07.2013 5 z 5

Super! Žádná krvavá vražda a zase něco úplně jinýho, neokoukanýho :-).

borknagar
11.05.2013 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka. Chytrá, napínavá a zajímavě pojatá. Paní Agatha uměla psát a její detektivky se čtou jedním dechem. A Hercule Poirot je ten nejchytřejší detektiv.......

kattyV
22.03.2013 5 z 5

Autorka si ve svých knihách docela často vybírá oběti, které si stejně nic jiného než zavraždit nezasloužily. Pak je samozřejmě snadné najít řadu motivů, pro které by je mohl odstranit v podstatě každý.

Tentokrát je to trochu jinak. Pravda. motiv má vlastně taky každý, ale není na první pohled úplně zřejmý. A já osobně autorce pořád nemůžu tak docela odpustit, že nechala zavraždit tak skvělého malíře. Pravda, nebyl to ideál, ale nebyl ani špatný. Byl to člověk se svými klady i zápory, ale jako malíř byl génius. Jediné, co mne uklidňuje, je to, že je to jen fikce, takže ve skutečnosti svět o jeho geniální díla nepřišel. Ale stejně... škoda ho.

rm
06.03.2013 5 z 5

Skvělá detektivka dle říkanky:
Žilo bylo, dávno tomu, malinkých pět prasátek, první na trh běží z domu, koupit kornout cukrátek. Na peci se druhé válí a třetímu maso dali – čtvrté hlodá kost. Páté křičí jéjé, jéjé, jako by je na nůž brali, copak se mu asi děje, že má na svět zlost?

kacenka.skvorov
06.01.2013 4 z 5

Kniha je velmi zajímavá. Detektivní příběh je velmi napínavý a zaujme každého zkušeného čtenáře.

derminator
19.02.2012 4 z 5

Stále jsem doufal že vím kdo je vrah ale sekl jsem se i když tu osobu jsem také podezříval. Dobře napsaná detektivka za 70%.

bookcase
01.02.2012 5 z 5

Zase a znovu stará dobrá Agátka. A zase a znovu mě dostala. Už jsem si myslela, že vím, kdo je vrah a omyl. Geniální!!!!

pihinka
30.12.2011

Mo pěkně napsaná detektivka, nechybí napětí i vtip