Pět malých prasátek

Pět malých prasátek https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365/bmid_pet-malych-prasatek-H9c-365.jpg 5 924 161

Hercule Poirot série

Lucy Craleová přišla ve svých sedmi letech o matku Carolinu, která byla odsouzena za vraždu svého manžela Amyase, Lucyina otce. Po čtrnácti letech dostává Lucy dědictví jehož součástí je i dopis, který jí matka napsala před svou smrtí a v němž tvrdí, že je nevinná. Lucy se rozhodne očistit její jméno a požádá slavného detektiva Hercule Poirota o prošetření případu. Poirot případ přijímá a nejprve jde za advokátem, který před čtrnácti lety Carolinu obhajoval. Od něj se mimo jiné dozví, že Amyas míval pletky se ženami, což Caroline mlčky snášela,. Až na tu poslední, Elsu Greerovou... Doslov Josef Škvorecký.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Five Little Pigs , 1942

Wendysek
24.01.2015 5 z 5

Spíše z jejích oddychovějších děl.

astroweb
08.09.2014 4 z 5

Tradiční, hodně dobré, i když jsem si už myslel, že znám vraha, naštěstí jsem se mýlil.

zebrazoma
11.06.2014 5 z 5

Pre mňa jedna z najlepších detektívok od A.CH.

THERISA
22.05.2014 5 z 5

Pět malých prasátek královny zločinu si jednoznačně zaslouží pět hvězdiček. A pořádně velkých!
Detektivkám jsem se dlouho vyhýbala, nějak mi ten žánr nic moc neříkal. Až poslední dobou si občas nějakou tu detektivku půjčím a tak jsem se samozřejmě nevyhnula ani velké Agátě. A musím říct, že jsem jejím knihám totálně propadla! Má to spád, výbornou pointu a autorka udržuje čtenáře v neustálém napětí, což vás nutí pořád číst a číst, abyste se už konečně dozvěděli, KDO je vlastně onen zhýralec – vrah.
Pět prasátek je retrospektivní příběh o zločinu, ke kterému došlo před 16ti lety a jeho pachatel se v té době zdál být zcela nezpochybnitelný, jenže… A o tom už si přečtěte sami..

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Pro mě zcela nejlepší věc, co Agatha napsala.

michvav
10.03.2014 4 z 5

Od této spisovatelky je to moje první kniha a nevím proč,ale vždy jsem byla k této autorce skeptická,ale teď vím,že neoprávněně,protože tato kniha je hodně napínavá a do posledního konce jsem netušila kdo je nakonec ten vrah...takže knihu dopručují :)

Astarothh
05.02.2014 5 z 5

Dle mého - nejlepší kniha A. CH.

Kmotr99
05.02.2014 5 z 5

Další geniální kniha královny detektivek. I když se celý případ odehrál před mnoha lety a Poirot ho řeší jen pomocí vzpomínek tehdy zúčastněných, dobře se mi to četlo a ani chvíli jsem se nenudil. A o konci snad nemusím nic psát...Jako vždy překvapivý.

Gerbasin
25.11.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek královny zločinu!

Katy007
22.11.2013 5 z 5

Brilantní! Nevím, co dodat, vřele doporučuji!!!

Evik30
17.10.2013

Skvělá detektivka z péra Agathy Christie. Knize nechybí vtip ani napětí. Indicie ukazují 100% na vraha, ale vše je jinak. Pachatel je odhalen ke konci knihy. Nikdo by to do něj (nebo do ní)? :o) neřekl.

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Četla jsem ji kdysi dávno v dětství a byla jí úplně pohlcená. Pro mě stejně zdařilá klasika jako Deset malých černoušků.

Market = )
30.07.2013 5 z 5

Super! Žádná krvavá vražda a zase něco úplně jinýho, neokoukanýho :-).

borknagar
11.05.2013 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka. Chytrá, napínavá a zajímavě pojatá. Paní Agatha uměla psát a její detektivky se čtou jedním dechem. A Hercule Poirot je ten nejchytřejší detektiv.......

kattyV
22.03.2013 5 z 5

Autorka si ve svých knihách docela často vybírá oběti, které si stejně nic jiného než zavraždit nezasloužily. Pak je samozřejmě snadné najít řadu motivů, pro které by je mohl odstranit v podstatě každý.

Tentokrát je to trochu jinak. Pravda. motiv má vlastně taky každý, ale není na první pohled úplně zřejmý. A já osobně autorce pořád nemůžu tak docela odpustit, že nechala zavraždit tak skvělého malíře. Pravda, nebyl to ideál, ale nebyl ani špatný. Byl to člověk se svými klady i zápory, ale jako malíř byl génius. Jediné, co mne uklidňuje, je to, že je to jen fikce, takže ve skutečnosti svět o jeho geniální díla nepřišel. Ale stejně... škoda ho.

rm
06.03.2013 5 z 5

Skvělá detektivka dle říkanky:
Žilo bylo, dávno tomu, malinkých pět prasátek, první na trh běží z domu, koupit kornout cukrátek. Na peci se druhé válí a třetímu maso dali – čtvrté hlodá kost. Páté křičí jéjé, jéjé, jako by je na nůž brali, copak se mu asi děje, že má na svět zlost?

kacenka.skvorov
06.01.2013 4 z 5

Kniha je velmi zajímavá. Detektivní příběh je velmi napínavý a zaujme každého zkušeného čtenáře.

derminator
19.02.2012 4 z 5

Stále jsem doufal že vím kdo je vrah ale sekl jsem se i když tu osobu jsem také podezříval. Dobře napsaná detektivka za 70%.

bookcase
01.02.2012 5 z 5

Zase a znovu stará dobrá Agátka. A zase a znovu mě dostala. Už jsem si myslela, že vím, kdo je vrah a omyl. Geniální!!!!

pihinka
30.12.2011

Mo pěkně napsaná detektivka, nechybí napětí i vtip