Němý svědek

Němý svědek https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229/bmid_nemy-svedek-o9d-229.jpeg 5 586 78

Hercule Poirot série

Příbuzní už se nemohou dočkat tučného dědictví po tetičce Emily, ale ta jako na potvoru ne a ne umřít a za života nechce pustit ani chlup. A to přitom všichni peníze tak zoufale potřebují! Nakonec se do toho vloží pes Bob a nastraží na milou Emily past v podobě míčku zapomenutého na schodech. Anebo to nebyl pes, kdo ho tam nechal? A byl to vůbec míček? Ale vždyť je to vlastně jedno, tetka nakonec stejně umírá přirozenou smrtí. Nebo snad ne? Poté, co dostane dopis s prosbou o pomoc, pouští se slavný detektiv Hercule Poirot do pátrání, na jehož konci budou všechny záhady objasněny a všechny otázky samozřejmě správně zodpovězeny.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Dumb Witness , 1937

jan0504
10.06.2017 5 z 5

Klasika, ktorá nikdy nesklame. Agatha je istota perfektného zážitku klasickej detektívky , kde si dokáže doberať ešte aj svoju hlavnú postavu - Hercule Poirota :-)))

Ahmose
04.06.2017 5 z 5

Nemí svedok je prvá detektívka ,ktorú som od Agathy Christie čítal a splnila všetky moje očakávania. Do poslednej chvíle som nevedel ,kto spáchal vraždu. Jednoznačne odporúčam !!!

DracoMalfoy
20.02.2017 3 z 5

Proti jiným knihám od Christie mě to bavilo o dost méně, ale stále je to kvalitní čtivo.

zahadum
16.12.2016 4 z 5

Poirot znovu na scéne, tentokrát bude zisťovať ako a prečo zomrela bohatá Emily. Stojí za jej smrťou jej vlastná rodina ktorá veľmi túži po veľkom majetku Emily ktorý by v prípade jej smrti dedila ? Alebo je za tým niečo a niekto iný ? akú úlohu hrá pes menom Bob a loptička ? Agátha nám zase predkladá priam dokonalú ukážku ako rafinovane vie skrývať fakty a ako bonus bude čitateľ rozumieť psom....fakt ! vždy som túžil vedieť čo znamená hav hav :)

Majdule
10.02.2016 4 z 5

Němý svědek patří ke "starým" vraždám (byť jen dva měsíce) s omezeným počtem podezřelých. Impuls pro pátrání je navíc nejasný, takže pro Poirota je to velmi těžké zadání. K pravdě může dospět jen výslechy svědků a vzpomínkami. Autorka, jak je ostatně jejím zvykem, podrobně vystavěla charaktery a skvěle stupňovala napětí: kdo je pachatel? Udeří vrah znovu? Detektivka šlape a čtenář se baví. Tentokrát jsem na vraha přišla malinko dřív než jindy, ale zcela špatně jsem interpretovala okolnosti, takže mě Agatha zase dostala :).

AndyK
28.12.2015 5 z 5

Agatha je zkrátka dokonalá! Knížka se četla skoro sama, příběh mě zaujal. Přiznám se, že vraha jsem neodhalila, ale to pro mě u této autorky není žádným překvapením. A vlastně i díky tomu je pak dojem z knížky lepší, když vám na konci spadne brada :-D

Peter.Melon
11.05.2015 4 z 5

Vcelku dobrá detektivka,líbí se mi.Zajímavý děj a také je tady psí hrdina...

aannyy
27.12.2014 5 z 5

Jako obvykle skvělý příběh z pera Agathy Christie. Do konce jsem nevěděla, kdo je vrah :-)

Manyna
16.11.2014 4 z 5

Agatha opět bodovala, vůbec jsem neměla potuchu, kdo by mohl být tentokrát vrahem, na konci jsem čučela s otevřenou pusou ;-)

pavucik
28.09.2014 4 z 5

Veľmi zaujímavý príbeh,musím povedať že som mala vytypovaneho vraha ale môj odhad mi nevyšiel.ako vždy ma odhalenie identity vraha na spôsob Hercula Poirota prekvapilo,všetko vysvetlené do najmenšieho detailu.Ale musím povedať že zaver nemal na mna taký dopad ako tomu bolo pri iných prípadoch,aj by som vysvetlila prečo ale tým pádom by som niečo vyhradila,co nechcem.poviem len to,že som sa s tým stretla uz pri niektorých Herculovkach, preto z môjho pohladu 4hviezdicky.

kiki11
27.09.2014 5 z 5

U Agathy mě nejvíc baví, že v jejích knichách jsou vždycky objasněny i sebemenší detaily. Skvělé počtení.

me.odstiny.knih
12.08.2014 5 z 5

Tenhle díl se mi moc líbil. Až do konce jsem nevěděla kdo je vrah a to mám ráda. Proto ráda čtu A. Christie protože až do konce není jisté kdo to udělal... :) Tento díl se vážně povedl.

kneslova
16.07.2014 5 z 5

Výborná detektivka jak bývá zvykem u A. Christie, čte se to samo. Mám raději slečnu Marplovou, ale toto bylo také velmi dobré a pohodové čtení.

fruitbueno
30.01.2014 5 z 5

Pes v domě? Po tomto díle už nikdy :D

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Poirotovi neunikne ani ten nejmenší detail, který vede k odhalení kruté vraždy. Jenže tentokrát mu přeci jen musel trochu napovědět roztomilý a chytrý pejsek. Vlastně za něj rozluštil celý klíč k záhadě.

Kubíííína
13.09.2013 5 z 5

Kniha měla zpočátku trochu mdlý děj, ale ke konci to byla fakt bomba! Dávám 87%.

Ell Amaterasu
27.04.2013 4 z 5

Bohatá a stará tetička. Její mladé příbuzenstvo všechny své finance rozhází a čeká na smrt své tetičky a že budou dědit. Ale jaké to nemilé překvapení, když to zdědí tetiččina společnice?
Připadá mi, že už to někde bylo, ale v tomto podání je to dobré. Díky této knížce jsem si zamilovala knižní detektivky (schválně neříkám filmy, protože ty už mám ráda).
Konec mě opravdu překvapil. Vůbec, ale vůbec jsem to nečekala. Ale staré dobré překvapení, ne?

safira111
27.11.2011 3 z 5

Jedna z jejích slabších knih, ale filmově byla dobrá.