Němý svědek

Němý svědek https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229/bmid_nemy-svedek-o9d-229.jpeg 5 584 78

Hercule Poirot série

Příbuzní už se nemohou dočkat tučného dědictví po tetičce Emily, ale ta jako na potvoru ne a ne umřít a za života nechce pustit ani chlup. A to přitom všichni peníze tak zoufale potřebují! Nakonec se do toho vloží pes Bob a nastraží na milou Emily past v podobě míčku zapomenutého na schodech. Anebo to nebyl pes, kdo ho tam nechal? A byl to vůbec míček? Ale vždyť je to vlastně jedno, tetka nakonec stejně umírá přirozenou smrtí. Nebo snad ne? Poté, co dostane dopis s prosbou o pomoc, pouští se slavný detektiv Hercule Poirot do pátrání, na jehož konci budou všechny záhady objasněny a všechny otázky samozřejmě správně zodpovězeny.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Dumb Witness , 1937

nikikostadinova
21.08.2020 4 z 5

Myslím si, že pes Bob by mohl do celé zápletky zapadnout rafinovaněji. Ale jinak to bylo fajn počtení. Klasická Agatha

Aknel26
11.05.2020 5 z 5

Klasická poirotovka. Několik podezřelých, se kterými Poirot často rozmlouvá a z jejich odpovědí si na rozdíl od čtenáře poskládá celý příběh, nakonec je pozve do jedné místnosti a šokuje je objasněním celého případu. Řešení je tentokrát takové lišácké. Příběh vypráví v první osobě kapitán Hastings a jeho ironické poznámky, rozhovory s Bobem i špičkování s velkým detektivem jsou velmi osvěžující. Škoda že Bob nedostal víc prostoru!

david5746
09.05.2020 5 z 5

Poirot dostane dopis od již mrtvé paní a začne klasicky vyšetřovat a hledat vraha. A jak už je klasické, tak je omezený počet kandidátů na padoucha a čtenář má všechny informace z vyšetřovaání. No a ve finále se všechno samozřejmě vyřeší, protože Poirotovy malé šedé buňky nemají chybu a čtenář (teda já určitě) se jen bouchá do čela, co všechno do svých chabých kalkulací nezahrnul.
Za mě klasicky super.

emmylou
02.05.2020 4 z 5

Tento příběh se trochu liší od těch ostatních, což je super! Skvělá atmosféra, zvláštní rodina a vražda pro peníze. Pro mě skvělá kniha, nechápu genialitu Poirota. Hastings v podobě vypravěče je skvělý. Vraha jsem teda neprokoukla, ale je pravda, že jako detektiv nejsem moc dobrá nikdy:D

MilanCFC
12.03.2020 4 z 5

Strašně mě baví vztah mezi Poirotem a Hastingsem, jejich diskuze a také "nepatrné" urážky, především na kapitánovu adresu. A také to množství detailů, ale především - že je to celé originálně podáno, vše docela jasně vysvětleno a nezůstává nad ničím viset otazník. To by šibalka Agatha a "Monsieur Poirot" nikdy nedopustili. I když této knize nedávám plné hodnocení jako některým předešlým, již se těším na další příběhy a vyšetřování. A další diskuze dvou hlavních postav.

zdenaR
30.01.2020 4 z 5

Další skvělá detektivka s mým oblíbeným Poirotem :-)))

85098211
27.01.2020 5 z 5

Detektivka s Herculem Poirotem jako vyšitá! A kapitán Hastings v roli vypravěče - prostě paráda! ;-) Tentokrát je případ perfektně zamotaný a podezřelých hned celá řada. A nejdřív to vůbec na vraždu ani nevypadá, jenom na přirozenou smrt... No, ještěže zamordovaná Emily ještě před svou smrtí stihla napsat Poirotovi dopis, jinak by se snad ani nikdy nikdo nedozvěděl, co se stalo ve skutečnosti. A konečné řešení a vysvětlení všeho, kdo byl pachatelem a proč to všechno spáchal - tak to je bravurní jako obvykle ;-). Nezbývá tedy než dát plný počet hvězdiček a knihu doporučit milovníkům autorky a jejích případů...

Jenny055
05.09.2019 5 z 5

Tak ako vždy výborné. Už som ju kedysi čítala, ale našťastie som zabudla, kto je vrah. Asi už prichádzam do veku, keď môžem aj detektívku čítať viac krát.

kika_
29.07.2019 5 z 5

Naprosto geniálně propracovaný příběh. Do poslední chvíle netušíte rozluštění. napínavé, čtivé, úžasné!

Agnes107
01.07.2019 4 z 5

Velice vydařená detektivka s H. Poirotem, která se mi příjemně četla, měla napínavý děj i zajímavé rozuzlení. V průběhu jsem podezřívala v různých intervalech snad všechny obyvatele domu a přemýšlela, proč to mohl udělat zrovna on. Na správnou verzi s odůvodněním se mi tentokrát přijít nepodařilo. :D

Magdyla.8
25.02.2019 4 z 5

To je snad první kniha kde jsem odhadla vraha již v půlce knížce. Nebyl to špatný příběh, jenom mě udivuji "podezřelí", že se hned tak lehce svěří.. Není to moc uvěřitelné. Jinak ano zase neobyčejný případ.

Le Chat
11.02.2019 5 z 5

Jedna z mých nejmilejších "Poirotovek". Bob byl zlatíčko.

Jules
10.11.2018

Pekne a sofistikovane urobené, pani Christie, čo doadať..

JiříM
02.09.2018 5 z 5

Celkem zaujímavý příběh.

oleg121
24.07.2018 3 z 5

Sám som prekvapený, ale je to prvá Poirotovka, ktorá ma vyslovene nechytila. Čítala sa ľahko a aj ma zaujímalo, kto je vinný, ale chýbalo tam napätie a spád.

konicekbily
22.06.2018 5 z 5

"Rafinovaný začátek" knihy od mé milované autorky - opožděně doručený dopis zmateného obsahu, jenž geniálnímu detektivovi naznačí, že by se měl vydat po vychladlé stopě. A zda jeho úsilí bude skutečně odměněno a odhalí všechny souvislosti se dozvídám až po vytrvalém čtení. Další korálek ze šňůry dobrých detektivek.

PavlínaAlžběta
09.01.2018 5 z 5

Pokus o vraždu a následky zdařilý pokus, kdy očitým svědkem je pouhý pes. Ne příliš přátelská rodina, která podezřívá nejvíc jednoho člena rodiny. V rodině figurují peníze a podezřelých z vraždy je stále dost. Kniha obsahuje mnoho postav, a ač některé postavy vypadají nevinně, zdání může klamat. Ovšem detektiv se oklamat jen tak nedá a celému záhadnému úmrtí přijde na kloub. Lehké napětí, lehké oddychové čtení a závěr naprosto šokující.Knihu jsem četla jako němého svědka. Pokus o vraždu a následky zdařilý pokus, kdy očitým svědkem je pouhý pes. Ne příliš přátelská rodina, která podezřívá nejvíc jednoho člena rodiny. V rodině figurují peníze a podezřelých z vraždy je stále dost. Kniha obsahuje mnoho postav, a ač některé postavy vypadají nevinně, zdání může klamat. Ovšem detektiv se oklamat jen tak nedá a celému záhadnému úmrtí přijde na kloub. Lehké napětí, lehké oddychové čtení a závěr naprosto šokující.

Aymira
03.01.2018 3 z 5

Příjemně plynoucí detektivka s nečekaným rozuzlením. Poirot úplnou náhodou objeví případ, který se původně ani nezdál být případem, ale jen pouhým "obyčejným" úmrtím, a tak se spolu s Hastingsem rozjíždí na anglický venkov, aby přišli celé věci na kloub. Podezřelými se ihned stávají všichni rodinní příslušníci oběti a ještě někteří její blízcí. Zajímavé je také sledovat, kdo že je oním němým svědkem? Je to pes nebo napoví výsledek spiritualistické seance? Rozhodně kniha, která stojí za přečtení!

Shui-Xian
16.12.2017 4 z 5

Příběh si pamatuji dobře z filmového zpracování (které jsem viděla dřív), takže totožnost vraha pro mě nebyla překvapením - což ale neumenšilo dojem z četby. Agatha si tradičně umí se svými čtenáři perfektně pohrát a zápletka Němého svědka nebyla výjimkou. Skrze indicie se snad dalo tušit, nicméně musela to být znovu mistrovská činnost šedých buněk, která poskládala vše dohromady. Jsem ráda, že Bobova klíčová role v případu nebyla opomenuta a (snad mohu spoilerovat: ) že se mu autorka postarala i o dobrý konec. Kéž by bylo věnováno víc prostoru jemu a ne Emiliným výživně odporným příbuzným! ;-)

Fafyna
08.11.2017 4 z 5

Nic náročného, ale prima odpočinková literatura. Už si zase nepamatuju, jak to všechno bylo...